Filtruj

Porady : Trening i dieta

Trening kolarski to sprawa złożona i można do niej podchodzić na różne sposoby - zarówno w sposób typowo amatorski, jak i wyczynowy. Tak naprawdę u podstaw dobrej formy wyścigowej zawsze stoi świadomie ułożony kolarski plan treningowy, który musi w sobie łączyć umiejętnie dobrane jednostki oraz uwględniać kluczowy w treningu czas na regenerację. Mając za sobą lata ścigania i setki wyścigów w nogach, nasi redaktorzy dzielą się z Wami cenną wiedzą odnośnie świadomego trenowania. W poniższym dziale znajdziesz wskazówki jak trenować na rowerze i poza nim. Poniżej czekają też artykuły opisujące każdy z elementów kolarskiego treningu osobno - siłę, wytrzymałość, szybkość. Dla bardziej zaawansowanych zawodników przydatna może okazać się seria tekstów traktujących o treningu kolarskim z pomiarem mocy

Co pić na rowerze? Co powinniśmy jeść na rowerze, a także przed i po treningu kolarskim? Kiedy sięgać po żele i batony energetyczne, a kiedy wystarczy nam kultowy w kolarskim jadłospisie banan? Czy picie wody podczas treningu kolarskiego to dobry pomysł, czy jednak lepiej sięgnąć po napój izotoniczny? W tym dziale znajdziecie odpowiedzi na wszelkie pytania związane z odżywianiem w kolarstwie, które w wielu przypadkach znajdą też zastosowanie w przypadku innych dyscyplin wytrzymałościowych. 

Każdy kolarz doskonale zdaje sobie sprawę, że aby dobrze wykonać jednostkę treningową musimy odpowiednio zadbać o naszą dietę. Nasza wydolność, osiągi, a także czas regeneracji związany jest bezpośrednio z tym co jemy i pijemy, dlatego tak cenną w treningu kolarskim jest świadomość zdrowego odżywiania - poniżej dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami związanymi ze specjalistycznymi zagadnieniami kolarskiej diety, ale poruszamy także te bardziej prozaiczne zagadnienia - wielu z Was pyta, czy jeżdżąc na rowerze można schudnąć? Odpowiedź na to pytanie także znajdziecie gdzieś poniżej. Miłej lektury!

Zapraszamy do czytania i edukowania siebie, żeby kolejne jednostki treningowe były bardziej świadome i jednocześnie bardziej efektywne. Czas stać się jeszcze szybszym!