Filtruj

Testy i nowości : Testy rowerów

Dział testy rowerów to jedno z najważniejszych miejsc na portalu bikeworld.pl, które rokrocznie odwiedzają tysiące miłośników jazdy na rowerze, stojących przed zakupem dwóch kółek - w końcu nikt z nas nie chce pochopnie podejmować takiej inwestycji. Każdego roku w naszej redakcji gości kilkadziesiąt premierowych modeli rowerów różnych producentów (zarówno tych dużych, jak i małych firm), które sprawdzamy na przeróżnych frontach. Jeśli zatem testy rowerów mogą być dla Ciebie pomocne za sprawą naszej fachowej opinii i wiedzy - bardzo dobrze trafiłeś!

W bikeworld.pl nie zamykamy się na żaden segment rowerowego rynku - sprawdzamy rowery szosowe, rowery górskie, szutrowe (gravelowe), rowery miejskie i trekkingowe, a także rowery elektryczne (e bike). Przeanalizowaliśmy już chyba każdą odmianę roweru górskiego, ale i każdego innego - dla przykładu zwykle analizujemy rowery szosowe ze względu na ich pozycję i wydajność, żeby móc odpowiedzieć, czy dany rower może jeździć na zawodach, czy sprawdzi się na maratonach i w jeździe na długi dystans, czy też pozwoli pojechać na nieśpieszną, niedzielną przygodę. Zawsze szczegółowo opisujemy, na co powinniście zwrócić uwagę, przy zakupie konkretnego modelu. Nie są nam też obce rowery elektryczne, które testujemy od momentu, kiedy pojawiły się na rynku - tu podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli testujemy każdy typ e bike - od elektrycznego roweru enduro, przez elektryczne rowery miejskie, aż po rowery e-bike typu szosa czy gravel. 

Nasi redaktorzy to też w sporej mierze ojcowie i mamy, a to pozwala nam poznać także opinię najmłodszych na temat rowerów dla dzieci

W bikeworld.pl znajdziesz testy rowerów zarówno największych producentów na świecie, takich jak Trek, SCOTT Sports, Specialized czy Giant, największych polskich graczy na rynku, np. KROSS czy Romet, ale także mniejszych marek rowerowych. 

W naszych testach bierzemy pod uwagę nie tylko specyfikę poszczególnych ram rowerowych, ale także analizujemy modele pod kątem ich wyposażenia czy stosunku ceny zastosowanych części do jakości. Zadajesz sobie pytanie, czy konkretny rower jest dla Ciebie odpowiedni? Poznaj interesujące Cię maszyny i sprawdź naszą opinię - mamy nadzieję, że będzie pomocna oraz pozwoli znaleźć rower, który pozwoli jeździć przyjemnie.