Gwiazdkowy prezent dla rowerzysty - co wybrać?

Pomysły na rowerowe prezenty - na gwiazdkę i nie tylko!

Chociaż prezenty nie stanowią sensu Świąt Bożego Narodzenia, to jednak nie da się odmówić im uroku - czasem nawet najmniejszy upominek potrafi wywołać uśmiech na twarzy najbliższej osoby. Wybór prezentu dla rowerzysty nie jest jednak sprawą łatwą, ale istnieje kilka pewniaków, które sprawdzą się w większości przypadków.

 

 

 

Jeśli wybór prezentu również Tobie przysparza nieco kłopotów - chętnie pomożemy. Sami jeździmy na rowerach i mamy kolarskie marzenia, te większe i te mniejsze. Tym razem więc zamienimy się w Świętego Mikołaja lub Gwiazdkę i... wskażemy kilka pomysłów. W poszukiwaniach zawsze główny problem tkwi w określeniu potrzeb obdarowywanej osoby. Istnieją jednak na rowerowym rynku dziesiątki "neutralnych" pomysłów na prezent, które bez względu na Wasz budżet mogą sprawić komuś wiele radości. Prezentujemy zatem część z nich.

 

 

Kolarskie skarpety

Kolarskie skarpety

Kolarskie skarpety to bardzo użyteczny prezent. Nie dość, że są absolutnym i obowiązkowym wykończeniem tzw. stylówki, to warto ich mieć więcej, choćby ze względu na dopasowanie kolorsytczne do różnych posiadanych strojów. To zawsze trafiony wybór dla kolarza. Są dwie opcje - albo praktyczne o tej porze roku zimowe skarpety, które potrafią działać cuda w aspekcie ogrzewania, albo modele na lato z ciekawym wzornictwem. Szukajcie modeli z kolarskimi motywami i uważajcie na długość, szczególnie, jeżeli prezentobiorca jeździ na szosie i ma wytopioną łydę - musi być wysoko!

Cena: od około 15 zł do 90 zł (zimowe)

 

 

Kask

Kask

Kask to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również część stylu i kolarskiej garderoby. Warto co jakiś czas wymienić go na nowy, albo powiększyć ,,garderobę obdarowywanej osoby" o model którego nie posiada - aero, enduro, do jazdy na czas? Pamiętajcie, by przy zakupie uwzględnić styl jazdy (szosa, MTB) przyszłego użytkownika. Dobrze byłoby zdobyć też w jakiś sposób obwód głowy - choćby z obecnie używanego modelu.

Cena: od 100 zł do około 1200 zł

 

 

 

Rękawiczki

Rękawiczki

Dobre rękawiczki przydadzą się każdemu rowerzyście - jeśli chcecie, by prezent był w użyciu już podczas świąt, to wybierzcie dobry model zimowy. Zaawansowani kolarze mają ich mnóstwo, na każdy typ zimowej aury. Inne na deszcz, inne na mróz, inne na wiatr, dlatego rękawic nigdy za mało. Jednocześnie to prezent, który zawsze się przyda, nawet jako coś na przyszłość (jeśli powielą się z już posiadanymi). Dużo jeżdżącym kolarzom rękawice się dość szybko zużywają.

Cena: od około 30 zł do 400 zł

 

(czytaj dalej)

Podobne artykuły