Południowy Tyrol: Ścieżki MTB (trail / enduro)

Trail, enduro i freeride w Południowym Tyrolu

Magic Trail IDM Südtirol/Kirsten-J. Sörries

Wysokie góry, naturalne ścieżki i specjalnie przygotowane ścieżki. Bez względu na to, czy szukasz wymagających technicznie tras czy większej ilości flow, w Południowym Tyrolu powinieneś znaleźć coś dla siebie. Przybliżamy Wam kilka z najciekawszych traili regionu.

Południowy Tyrol to region wyjątkowy. Najbardziej wysuniętą na północ prowincja Włoch stanowi mieszankę śródziemnomorsko-alpejskiego klimatu i kultury. Region położony jest w sercu majestatycznych Dolomitów (wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO) i oferuje około 300 dni fantastycznej słonecznej pogody. Sieć terenowych tras rowerowych liczy tutaj ponad 2000 km. W jej skład wchodzą zróżnicowane szlaki na każdym poziomie trudności. Alpejskie traile naturalnie oferują sporą trudność, jednak dla uatrakcyjnienia zabawy, część tras dodatkowo wzbogacono o przeszkody, bandy oraz alternatywne linie przejazdu. Sporą część ścieżek przygotowano z myślą o endurowcach i fanach trailowej jazdy. Znajdziemy tu także trasy freeride’owe i typowo zjazdowe, zlokalizowane przy wyciągach narciarskich dostosowanych do transportu rowerów.

Tutejsza infrastruktura pro-rowerowa jest szczególnie rozbudowana i zapewnia szereg udogodnień dla rowerowych gości Południowego Tyrolu. Znajdziemy tu przyjazną bikerom bazę hotelową, wypożyczalnie i serwisy specjalistycznego sprzętu oraz rowerowe szkoły. Można odbyć w nich szkolenie, albo udać się na zorganizowane wycieczki z przewodnikiem na różnych poziomach trudności i zaawansowania. Dla głodnych tutejszych zjazdowych linii istotna będzie informacja, że firm zajmujących się transportem riderów i ich rowerów jest tu również wiele. 

 

Sieć tras jest oznakowana, a bogata baza gastronomiczna na szlakach składająca się ze schronisk i bacówek sprawia, że na każdej wycieczce spokojnie możemy po drodze zjeść, odpocząć, naprawić drobne usterki czy naładować e-bike’a. Warto wejść na stronę summer.suedtirol.info/rowerem i sprawdzić osobiście trasy proponowane przez gospodarzy. My, w kolejnym już przewodniku po tym zakątku świata, przedstawiamy kultowe traile dla miłośników jazdy ścieżkowej oraz poszukiwaczy flow przez duże ,,F”.

 

Sprawdź również poprzednie teksty z serii:

 

 

(czytaj dalej)

Podobne artykuły