Premierowe modele butów szosowych Trek na 2024 rok!

Trek zaprezentował 3 zupełnie nowe modele wyścigowych butów szosowych na sezon 2024 - poznaj je!

Drukuj
Trek RSL Knit Trek

Pierwszy raz nie pod marką Bontrager, Trek gruntownie odświeżył kolekcję swoich butów szosowych, oficjalnie prezentując dzisiaj trzy zupełnie nowe modele. Zobaczcie, co oferują topowe modele Trek RSL Knit i RSL Road oraz bardziej przystępny cenowo model Velocis z kolekcji 2024!

Co bardziej spostrzegawczy fani kolarstwa na pewno zwrócili uwagę na zupełnie nowe buty zawodników Lidl Trek podczas pierwszego wyścigu WordlTour w sezonie 2024, czyli rozgrywanego w Australii Tour Down Under. Ich uwadze nie mógł również umknąć fakt, że zniknęło z nich logo Bontragera. 

 

 

 

No właśnie - Trek w coraz większej skali produkty sygnowane dotychczas ich brandem własnym Bontrager sygnuje własnym logotypem. Zobaczcie, co nowego Amerykanie przygotowali dla nas w kontekście butów. 

 

Innowacyjny system dopasowania METNET

Najważniejszą nowością, którą znajdziemy w każdym z trzech zaprezentowanych modeli, jest innowacyjny system dopasowania cholewki buta do stopy. Kontrukcja nazwana przez producenta METNET umożliwia zaciskanie i rozciąganie się buta wokół podbicia palców (przodostopia). Dzięki swojej wysokiej elastyczności rozwiązanie to ma nie ograniczać przepływu krwi w stopach i być panaceum na najczęstsze dolegliwości związane z obuwiem kolarskim, czyli drętwienie stóp i mrowienie w palcach. 

 

 

RSL Knit

Niewątpliwie "najciekawszą" nowością jest posiadający dzianinową cholewkę, topowy model RSL Knit. But ze względu na świetną wentylację przeznaczony raczej na wyższe temperatury (oprócz wierzchu z siatki znajdziemy w nim pokaźne otwory wentylacyjne w podeszwie) jest efektem kilku lat pracy i doświadczenia marki w projektowaniu wyczynowego obuwia i ma stanowić wyjątkowe połączenia najwyższego komfortu (but leży na nodze jak skarpetka- serio!) i bezkompromisowej wydajności. Najsztywniejsza w ofercie,w pełni carbonowa podeszwa, najnowsze i najbardzie zaawansowane pokrętła BOA Li2, wysoki i charakterystycznie wyprofilowany zapiętek oraz bardzo niska masa to najważniejsze cechy tego modelu. Dostępne w dwóch wersjach kororystycznych: biało-szarej ze srebrnymi pokrętłami oraz czarnej z BOA oraz podeszwą w kolorze złotym na pewno nie pozostaną niezauważone i pozwolą wyróźnić się w peletonie!

 

 
 

 

RSL Road

Te same rozwiązania technologiczne jak w modelu RSL Knit, czyli podeszwa OCLV o indeksie sztywności 14, pokrętła BOA Li2, system dopasowania METNET, ale w bardziej "klasycznym" i uniwersalnym wydaniu. Świetnie sprawdzi się zarówno na trasach wyścigów jak i codziennym zastosowaniu dzięki dużemu naciskowi położonemu nie tylko na efektywność, ale również komfort. Dobry wybór w mniej upalnedni. Buty RSL Road będę dostępnew kolorze biało-czarnym oraz całe czarne.

 
 

 

Velocis

 
 

Ostatnim z zaprezentowanych modeli jest najbardziej przystępny cenowo, skierowany do szerokiego grona użytkowników Velocis. Mimo niższej ceny, nie zrezygnowano w nim z rozwiązań użytych w topowych modelach. Za dopasowanie odpowiada system METNET, buty dopasowujemy za pomocą dwóch pokręteł BOA, a podeszwa jest wykonana z włókna węglowego (jej indeks sztywności to 10), a cholewka, podobnie jak w modelu RSL Road ma charakterystyczną perforację poprawiającą wentylację. Velocisy będą dostępne w trzech wariantach kolorystycznych - białym, czarnym oraz czerwonym.

 
 

 

Dobierz wkładki do swoich stóp - Trek BioDynamic

We współpracy z firmą Superfeet Trek przygotował ponadto trzy modele wkładek BioDynamic o różnej wysokości łuków, każda w czterech rozmiarach tak, aby niezależnie od rozmiaru buta i kształtu stopy każdy rowerzysta mógł idealnie dopasować swoje nowe buty. Warto dodać, że produkowane są one w 70% z materiałów pochodzących z recyclingu, dzięki poprawionej budowie pomagają lepiej trzymać piętę, a ich uniwersalny kształt sprawia, że powinny pasować do butów również innych marek.

 
 

 

Ceny

  • RSL Knit - 2.299 PLN
  • RSL Road - 1.899 PLN
  • Velocis - 1.199 PLN
  • wkładki BioDynamic - 159 PLN

 

PS. Już teraz możemy zdradzić, że kilka dni temu nowe modele trafiły do naszej redakcji na testy, także jak tylko zrobi się trochę cieplej i będzie okazja je porządnie przetestować, podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami!

Producent: Trek