Trek

9 Sherbourne Drive
MK7 8HX, Milton Keynes, Tilbrook, UK
www.trekbikes.com
Trek jest amerykańskim producentem rowerów, który należy do światowej czołówki najlepiej sprzedających się i najwięcej produkujących marek. Poza imponującą wielkością sprzedaży i wartością firmy, na uwagę zasługuje fakt ogromnego wkładu amerykańskiej marki w rozwój technologiczny branży rowerowej. Trek jest bowiem jedną z tych firm, które wprowadzają autorskie i prekursorskie rozwiązania stanowiące bodziec dla rozwoju całej branży.

Historia Trek Bicycle Corporation rozpoczęła się w miejscowości Waterloo w stanie Wisconsin, gdzie w roku 1975 roku swoją działalność otworzył Richard Burke. Pierwsze dziesięć lata funkcjonwania stanowiły dla firmy okres naturalnego rozwoju i wzrostu sprzedaży, który znacząco przyspieszył w latach 1985 - 1996. Trek w tym czasie zaprezentował mnóstwo interesujących konstrukcji, m.in. ramy z karbonu OCLV, czyli protoplastę współczesnego kompozytu giganta z Waterloo. Poza rozwojem technologicznym Trek zaczął również kupować inne marki. 

Strzałem w dziesiątkę było jednak rozpoczęcie sponsorskiej współpracy z drużyną kolarską US-Postal w 1997 roku. Od tego momentu na rowerach Treka Lance Armstrong 7 razy z rzędu wygrał Tour de France, a amerykańska marka stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych na świecie i najbardziej pożądanych przez odbiorców. Tempo biznesowego rozwoju Treka znacząco wówczas przyspieszyło, a do portfela marek skupowanych przez firmę z Waterloo dołączyły kolejne brandy.

Dziś Trek sprzedaje swoje rowery w 90 krajach świata, jest jednym z liderów światowej sprzedaży, wiodącym prym pod względem zaawansowania technologicznego. Ceniony za wysoką jakość i dopracowanie swoich rowerów. Sponsoruje najlepszych sportowców z różnych dyscyplin kolarstwa. Swoją produkcję realizuje w fabrykach w USA, Niemczech, Holandii, Chinach oraz na Tajwanie. W swojej ofercie posiada rowery z każdego segmentu - począwszy od użytkowych, przez specjalistyczne. Oczywiście zarówno w kategorii jednośladów klasycznych, jak i elektrycznych. W swoim portfolio ma takie marki Bontrager, Electra, Diamant - które są kontynuowane. Jest też właścicielem brandów takich jak: Klein, Gary Fischer, czy LeMond Racing Cycles, których produkcji jednak nie kontynuuje.

Artykuły powiązane z marką Trek

Filmy powiązane z marką Trek

Produkty marki Trek znajdziesz w sklepach

Produkty marki Trek w katalogu rowerowym