Nowy komputer rowerowy z GPS: Bryton Rider 750

Poznaliśmy premierowy model komputera rowerowego z nawigacją - Bryton Rider 750.

Drukuj
Bryton Rider 750 Bryton

Komputerki rowerowe Brytona odznaczają się atrakcyjną relacją ceny do jakości. Do tego są uznawane za czytelne, proste w obsłudze i niezawodne. Do kolekcji dołącza właśnie nowe urządzenie - Rider 750 z kolorowym, dotykowym ekranem.

Bryton jest tajwańską marką, która od ponad roku jest oficjalnie dostępna w Polsce za sprawą Merida Polska - dlatego na stronie dystrybutora znajdziecie też kompletną ofertę. Przystępne ceny, które w urządzeniach tej marki łączą się dobrą jakością, sprawiły, że w Europie Bryton zaczyna być - obok Garmina i Wahoo - jedną z najpopularniejszych firm oferujących komputerki rowerowe z GPS. Wiedzę i umiejętności wniósł do firmy jej założyciel Samuel Weng, który wcześniej był wiceprezesem firmy Mitac, właściciela m.in. marki Mio. Bryton znajduje się w fazie silnego rozwoju, tworzy nowe produkty, współpracuje z drużynami zawodowymi w ramach sponsoringu, więc - jak widać - projekt Pana Wenga ma się dobrze. 

 
 

 

Do oferty trafił właśnie nowy komputer Bryton Rider 750. Jego parametry zdają się dobrze wpisywać w potrzeby współczesnych zawodników i kolarzy amatorów. Nowe urządzenie ma kolorowy ekran o przekątnej 2,8 cala, który jest dotykowy. Poza pełną treningową funkcjonalnością Rider 750 jest też rowerową nawigacją - fabrycznie ma wgrane mapy OSM (OpenStreetMap). Bryton podkreśla też, że wśród ważnych nowych cech znajdziemy tutaj sterowanie głosowe oraz zgodność z trenażerami, które działają w protokole ANT+ FE-C. Właśnie z takim urządzeniem na kierownicach zobaczymy w sezonie 2021 Chrisa Froome’a i drużynę Israel Start-Up Nation. 

Podstawowe cechy

Nowy komputerek korzysta z nowoczesnych technologii, które mają gwarantować perfekcją łączność i jakość sygnału GPS. Z urządzeniami i sensorami może połączyć się za pomocą Bluetootha 5.0 lub ANT+, a do określania naszej pozycji korzysta oczywiście z systemu GNSS. Zważywszy kolorowy wyświetlacz i nawigację cieszy deklarowana żywotność baterii - wg Brytona wynosząca 20 godzin. Nie musimy dodawać, że działanie w powyższych protokołach oznacza, że możemy korzystać z dowolnych opasek tętna, czujników mocy, kadencji czy prędkości. Poza nimi Rider 750 jest też kompatybilny z czujnikami typu Radar, a informacja o nadjeżdżających pojazdach będzie wyświetlana na ekranie. Wśród ogólnych cech mamy tu też ,,Auto Skanowanie” dostępnych sensorów. Urządzenie pokazuje nam pulę dostępnych czujników, a my jedynie wybieramy na ekranie ten, z którego dane chcemy odczytywać.

 

 

 

 

Większa czytelność i łatwa obsługa

Bryton podkreśla, że wraz z nowym kolorowym i dotykowym ekranem ma się poprawić jakość obsługi, a także czytelność całego menu i wyświetlanych danych. Kolorowe elementy czcionki i grafiki mają ułatwić kontrolę informacji treningowych, gdy jesteśmy zmęczeni i ciężko skoncentrować wzrok na jednolitym tekście i ikonach. Samo nawigowanie między ekranami treningowymi ma działać lekko i szybko, a obsługa w rękawicach wg producenta ma być równie precyzyjna, co bez nich. 

 
 

 

Nawigacja Online

Komputer bazuje na mapach OSM, stąd możemy być spokojni o regularną ich aktualizację i dostęp do bieżących map. Bryton - co jest ogólnym standardem w branży - wyświetla ślad na mapie, może dawać nam komendy i wskazówki dotyczące zmian kierunków itp., ale również ma pomocną funkcję automatycznej zmiany trasy i nawigowania inną ścieżką do naszego śladu. Ponadto, przy połączeniu z internetem (przez smartfon oczywiście), możemy głosowo wybierać cel naszych podróży - Bryton obsługuje ponad 100 języków.

 

 

 

 

Zaawansowany pod kątem wirtualnej jazdy

Zawodników trenujących na trenażerach ucieszy też jego kompatybilność - o czym wspominaliśmy na początku - z urządzeniami do indoor trainingu. Z poziomu ekranu Brytona możemy sterować obciążeniem trenażera, co dla osób, które niekoniecznie chcą jeździć w wirtualnej rzeczywistości, jest cechą bardzo pożądaną. Można też zbudować własną jednostkę treningową w aplikacji Bryton Active App, a następnie zgrać ją do Ridera 750 - wtedy trenażer będzie automatycznie regulował obciążenie zgodnie z zaplanowanymi przez nas ćwiczeniami. Inną opcja jest wirtualna jazda - możemy wybrać dowolny plik z przejechanej wcześniej trasy, która jest zgrana do Active App i odtwarzać ją na trenażerze. Otrzymamy wówczas zmieniające się na niej nachylenie itp. parametry. Jednym słowem, dzięki tej funkcji da się przejechać w domu - po śladzie, dystansie i gradiencie - trasy, które wcześniej zaliczyliśmy w rzeczywistości. 

 

 
 

 

 

Współpraca z E-Bike

Bryton Rider 750 jest przygotowany do współpracy z elektrycznymi napędami Shimano. Dzięki temu na ekranie komputerka możemy wyświetlać praktycznie komplet danych na temat naszego wspomagania: zasięg, stopień naładowania, tryb wspomagania itp. 

Ceny:

  • Wersja bez sensorów – 1099 zł
  • Wersja z czujnikiem tętna, sensorem kadencji i prędkości – 1429 zł

Strona polskiego dystrybutora: meridapolska.pl