Trenażerowa rewolucja marki Saris

Poznajemy nowy trenażer Saris H3 oraz platformę treningową MP1.

Drukuj
Saris

Niedawno informowaliśmy o rebrandingu CycleOps, którego urządzenia dostępne są teraz pod marką Saris. Tym razem dokładnie przyglądamy się nowościom Sarisa do treningu stacjonarnego, które śmiało można określać mianem rewolucji w kolarskim treningu stacjonarnym.

W ofercie amerykańskiej marki Saris znajdziemy pełen przekrój urządzeń do trenowania. Od klasycznych rolek, przez podstawowe trenażery z magnetycznym systemem oporowym, czy bardziej zaawansowane z oporem hydraulicznym. Wreszcie znajdziemy aż 5 urządzeń typu Smart, które pozwalają w pełni bawić się pod dachem, trenując z wykorzystaniem choćby popularnych aplikacji typu Zwift czy Rouvy. 

Do szerokiej oferty urządzeń Saris trafiły dwa nowe produkty. Pierwszy z nich to zaawansowany trenażer direct drive, a drugi to mocno rewolucjonizująca trening pod dachem platforma MP1, która sprawia, że jazda na trenażerze w niespotykanym dotąd wymiarze odwzorowuje realnie prawdziwą jazdę na rowerze.

 

 

Zobacz też:

 

 

 

 

Saris H3 Direct Drive Smart Trainer

Nowy trenażer został zbudowany z myślą o uczynieniu go tak cichym, jak to tylko możliwe. Saris chwali się, że H3 przy około 32 km/h (20 mph) wydaje dźwięk o natężeniu 59 decybeli, co oznacza, że jest 5 db cichszy, niż poprzednie generacje trenażerów direct drive CycleOps. Liczba ta robi wrażenie, a inżynierowie Sarisa podkreślają, że głośniejsza niż sam trenażer, jest praca napędu w rowerze.

Można więc powiedzieć, że H3 stał się bardziej przyjazny dla otoczenia i zyskał względem poprzedników na kulturze pracy. Jest bardziej łaskawy dla samego użytkownika, domowników oraz sąsiadów. W kwestiach treningowej funkcjonalności i rozwiązań technicznych H3 korzysta ze sprawdzonych technologii z dotychczasowych urządzeń direct drive, oferowanych jeszcze pod marką CycleOps. Saris H3 jest trwały i niezawodny, a wysoką jakość zapewnia produkcja w Madison w USA. Wykonany z odlewanego i obrabianego aluminium pochodzącego ze środkowej części Ameryki. Ponieważ nowy trenażer ma służyć do trenowania w precyzyjny sposób, wnętrze nowego urządzenia kryje precyzyjnie skalibrowane komponenty do pomiaru mocy, prędkości i kadencji, a także idealnie wyważone koło zamachowe. Efektem jest aż 2000 W maksymalnego oporu i zdolność do odtwarzania oporu stawianego przez podjazdy o nachyleniu 20%. 

 

 
 

 

Cechy nowego trenażera Saris H3:

  • Cichszy, niż kiedykolwiek
  • Wysoka precyzja pomiaru mocy (+/- 2%)
  • Elektromagnetyczny układ oporowy 
  • System direct drive - wygodny i eliminujący poślizg opony o rolkę, dodatkowo zapewnia rzeczywiste odwzorowanie jazdy
  • Nie wymaga żadnych dodatkowych sensorów (mocy, kadencji, prędkości)
  • Łączy się z aplikacjami do treningu za pomocą ANT+ i Bluetooth’a
  • Posiada certyfikat Zwift certified
  • W zestawie znajduje się bębenek Shimano 11 speed, czyli jest kompatybilny z kasetami Shimano/Sram (9-11s)
  • Osobno dostępne są bębenki XDR i XD
  • H3 jest kompatybilny z ośkami QR 130/135 mm oraz thru-axle 142 i 148 mm

Platforma Saris MP1

 
 

 

Prawdziwą rewolucję w jeździ stacjonarnej przynosi właśnie nowa platforma. Została zbudowana w technologii Nfinity i zapewnia ruch w płaszczyźnie poziomej (przód-tył) oraz pochyla się lekko na boki. Dzięki temu kolarz w trakcie trenowania na trenażerze czuje się tak, jak podczas jazdy na zewnątrz, gdzie do pedałowania dochodzi utrzymywanie równowagi i naturalne, delikatne wahanie się roweru. Platforma daje znacznie więcej korzyści. Podnosi komfort siedzenia na siodle. Zbadano, że nacisk pośladków na siodełko podczas jazdy w spiętym ,,na sztywno” rowerze jest znacznie większy, niż przy użyciu MP1. Dzięki temu można przeprowadzić dłuższy i bardziej komfortowy trening bez cierpienia z powodu bólu krocza, determinowanego uciskiem guzków kulszowych. Kolejną treningową korzyścią jest fakt, że - podobnie jak podczas jazdy na dworze - kręcenie na platformie zapewnia zaangażowanie większej ilości mięśni, co przekłada się na bardziej efektywne i precyzyjne wykonanie jednostek treningowych i ćwiczeń. 

Platforma MP1 została wykonana z estetycznego drewna i jest kompatybilna z trenażerami wszystkich producentów. Punkty podparcia trenażera są regulowane i można je dostosować do wszystkich sprzedawanych na rynku urządzeń. Oczywiście warto, aby uzupełnić MP1 o urządzenie typu direct drive (jak np. H3), bo tego typu trenażery najlepiej odwzorowują zachowanie napędu i oporów z którymi spotykamy się ,,na dworze”. Taki zestaw będzie stanowił najbardziej realistyczne odwzorowanie jazdy rowerem dostępne na rynku. 

 

 

Do platformy można dokupić pasujący, ergonomiczny stół treningowy, który stanowi idealne miejsce na komputer, ręcznik, bidon i inne potrzebne w trakcie treningu rzeczy. TD1 Trainer Desk ma też wbudowane dwa gniazdka wysokiego napięcia oraz dwa porty USB. Jego kształt, podstawa i wysokość ściśle współgrają z konstrukcją MP1.

Strona dystrybutora: www.makra-sport.pl