Na zimę z BBB

Test zimowej odzieży rowerowej BBB

Zbliżająca się nieuchronnie zima skłania wielu rowerzystów do zaopatrzenia się w odpowiednią odzież. Wybór może paść na sprawdzony w bojach ubiór BBB. Jak poszczególne elementy zimowego ekwipunku wypadły w naszych testach?

Holenderski producent odzieży i części rowerowych zdecydował się na odświeżenie swoich kompletów ubioru na zimę. Przed nadchodzącymi mrozami postanowiliśmy przetestować kurtkę, spodnie, rękawice, ochraniacze i bieliznę. Tak zaopatrzeni przemierzyliśmy sporo kilometrów, w trakcie których odzież przechodziła ciężkie boje.

Kurtka Controlshield
Podstawę testowanego przez nas ekwipunku stanowiła kurtka rowerowa Controlshield. W dotyku i masie przypomina bardziej grubą bluzę aniżeli typową kurtkę zimową, niemniej na trasie sprawdza się znakomicie. Odzież została wykonana z materiału Trioxx. Na plecach kurtkę wyposażono dodatkowo w miękkie i ciepła włókna Termoplus, które podczas jazdy chronią lędźwie przed zimnym wiatrem. Szczególnie doceniliśmy sportowy, anatomiczny krój kurtki, dzięki któremu nie tylko wygląda się dobrze, ale również ilość materiału nie krępuje ruchów. Widać to zwłaszcza podczas jazdy MTB, gdzie przy gwałtownych manewrach niemal nie odczuwa się zmiany odzieży z jesiennej na zimową - komfort jest bardzo podobny.
 


Controlshield wyposażono w trzy kieszonki tylne, z czego jedna zamykana jest na zamek błyskawiczny. Dodatkowym elementem zwiększającym bezpieczeństwo są elementy odblaskowe, które są dobrze widoczne po zmroku. Kurtka zamykana jest na całej długości z przodu. Jej dodatkowym atutem jest wodoodporność - podczas ok. 1,5-godzinnej jazdy w deszczu nadmiar wilgoci nie zdążył przeniknąć do wewnętrznej warstwy ubioru. Długi tył zapobiega również przemoczeniu dolnej części pleców.

Spodnie zimowe Legstop
Dobrym uzupełnieniem kurtki są długie spodnie Legstop przeznaczone do użytku zimowego.

Podobnie jak Controlshield, również spodnie zostały wykonane z włókien Trioxx, tym razem wzmocnione materiałem Thermotec. Legstop zbudowano na wzór anatomicznie dopasowanych paneli, które oprócz wysokiego komfortu użytkowania zapewniają także ergonomiczną pracę mięśni. W praktyce odczuliśmy również dużą wygodą związaną z zastosowaniem płaskich szwów - po ściągnięciu spodni po dłuższej jeździe nie zauważyliśmy charakterystycznych odcisków na nogach powodowanych przez standardowe spodnie.Zaletą jest również zamek błyskawiczny umieszczony na kostce, który umożliwia szybkie założenie spodni, również po ubraniu butów. Legstop wyposażone są we wkładkę Premium Performance, dzięki czemu nie ma konieczności używania dodatkowej pary krótkich spodenek. Podczas jazdy spodnie znakomicie chroniły nas przed wiatrem oraz chłodem - nawet po 2 czy 2,5h jazdy nie odczuliśmy dyskomfortu związanego z niską temperaturą. I to nawet pomimo niskiej intensywności treningu.

(czytaj dalej)