Niespodzianki z Wielkiej Brytanii

Zintegrowana kaseta marki Hope

Drukuj

Z początkiem 2011 roku brytyjski producent komponentów Hope wprowadzi do sprzedaży swoją 10-biegową zintegrowaną kasetę. Będzie ona kosztowała 150 funtów.

Nowa kaseta posiada zintegrowany bębenek. Została zaprojektowana tak, by móc ją dopasować do znanych i cenionych piast - modeli Hope Pro 2 i Hope Pro 3. Wyróżnia ją połączenie korpusu bębenka i tylnych zębatek.

Według Hope, całkowita waga piasty Pro2 ze zintegrowaną kasetą jest o 20 gramów lżejsza od kasety SRAM XX z dopasowanymi zębatkami na piaście Pro 2.

Nowa kaseta Hope, oferując wspomniane zintegrowane rozwiązanie, ma zdecydowanie przystępną cenę i pozbawia zmartwień o zapadki w wolnobiegu. Wyjątkowy, zintegrowany dizajn zrywa również z użyciem nakrętek, żeby utrzymać kasetę w korpusie bębenka, co pozwala na użycie 10-trybowej zębatki. Umożliwia to również zastosowanie tylnej zębatki o 9 ząbkach, rozszerzając zakres kasety!
 


Kaseta Hope posiada więc 10 zębatek - 5 wewnętrznych, zielonych, wykonanych jest z aluminium, podczas gdy 5 zewnętrznych złotych – ze stali. Całość powleczona została azotkiem tytanu.

A co nowego poza tym?
Przedstawiamy tylny reflektor firmy Hope, o wdzięcznej nazwie District, przeznaczony przede wszystkim dla rowerów górskich.

 

 


Odznacza się on potężną mocą, wynikającą z użycia do jego produkcji 3x240-lumenowych diod LED. Reflektor jest pokryty z zewnątrz obrabianym komputerowo aluminium Hope. Standardowa wersja pojawi się bez dołączonych baterii, ale do modelu można dopasować tradycyjne litowo-jonowe albo firmowe baterie Hope.
District wydaje się być idealnym oświetleniem, które nie pozwoli pozostać niezauważonym na drodze. Cena za połączenie dobrej jakości materiału i ogromnej mocy będzie wynosić mniej więcej 100 funtów.

Hamulce tarczowe
Nie poprzestając na tym, firma wyprodukowała również nowe hamulce tarczowe do trialu, używając swoich popularnych zacisków V2 i stosując dźwignie Race, z elementami obrobionymi maszynowo w kilku miejscach po to, by zredukować ciężar. Hope zastosował przy tym również system mocowania Post Mount.

Napinacz łańcucha
Hope stworzył również własną prowadnicę łańcucha, wyprodukowany ze stopu aluminium 2014, pochodzącego z własnej fabryki. W sprzedaży, wraz z pasującymi zębatkami, ma się pojawić już wiosną.

Info: https://www.hopetech.com/
Dystrybutor: www.7anna.com.pl