Rowery Saveno: co słychać w kolekcji na 2023 rok?

Poznaj kilka ciekawych modeli rowerów Saveno z kolekcji na 2023 rok.

Drukuj

Saveno jest marką specjalizującą się w segmentach rowerów użytkowych i rekreacyjnych, która każdego roku może pochwalić się bogatą ofertę korzystnych cenowo jednośladów. Sprawdzamy, co ciekawego kryje kolekcja firmy na 2023 rok?

Saveno jest polską marką, która funkcjonuje od 2014 roku. Warto mieć jednak na uwadze, że stoi za nią firma Polbike, która działa już od 1998 roku i jest istotnym podmiotem na krajowym rynku rowerowym. Nie dość, że idzie za tym odpowiednia jakość produktu i znajomość potrzeb rynku, to warto jeszcze dodać, że Polbike mocno angażuje się rozwój całej branży i propagowanie jazdy na rowerze. 

 

Oferta Saveno została skrojona pod potrzeby rodzimego klienta. Dominują w niej rowery użytkowe i rekreacyjne, których istotną zaletą jest nie tylko solidność wykonania ram, odpowiedni dobór komponentów, czy atencja podczas montażu, ale również korzystny stosunek cen do jakości. Dzięki temu rowery tego producenta są godne polecenia osobom, które szukają sprzętu na codzienne dojazdy po mieście oraz rekreacyjne wycieczki. My wybraliśmy dla Was kilka przykładowych, ciekawych modeli na 2023 rok i prezentujemy je poniżej.

 

Saveno Exeter Disc 

 

 

Model Exeter Disc to książkowy przykład udanego roweru trekkingowego, który jest komfortowy i gotowy do jazdy, a przy tym nie jest drogi. Występuje w dwóch wersjach ramy – damskiej LDS i męskiej GTS – które różnią się kształtem górnej rury. Kobieca jest oczywiście obniżona, a męska posiada klasyczną, poziomą górną rurę. Ich ramy są oczywiście aluminiowe, a rowery toczą się na kołach 28”. O komfort jazdy dbają szerokie na 42 mm opony, przedni amortyzator Zoom o skoku 65 mm, czy choćby amortyzowany wspornik siodełka. Wygodna jest również pozycja ciała na rowerze. Zajmuje się tutaj krótką i mało pochyloną sylwetkę. Producent nie zapomniał też o detalach takich jak miękkie siodełko, czy komfortowe profilowane chwyty kierownicy z szerokim podparciem dłoni. Napęd w tym modelu posiada szeroką rozpiętość przełożeń. Jest to system 3x8 oparty o komponenty Shimano Tourney i tylną przerzutkę Alivio. Bezpieczną jazdę niezależnie od terenu i pogody gwarantują mocne hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT-200. Jak przystało na klasyczne rowery trekkingowe mamy tutaj do czynienia z pełnym wyposażeniem dodatkowym – w obu modelach znajdziemy błotniki, bagażnik, oświetlenie i nóżkę. Dzięki temu mamy do czynienia z uniwersalnym sprzętem zarówno na rekreacyjne wycieczki, jak i codzienne dojazdy po mieście. Cena Saveno Exeter Disc wynosi 2999 zł. 

 

Saveno Everest 2.0 

 

 

Bardziej sportową – szybszą i lżejszą – alternatywą dla rowerów trekkingowych mogą być maszyny typu cross. W tym segmencie Saveno posiada równie ciekawą ofertę. Przykładem niedrogiego i udanego roweru może być Everest 2.0. On również dostępny jest w wersji męskiej GTS i damskiej LDS. Sercem tego modelu jest aluminiowa rama, do której zamontowano amortyzator przedni Zoom 188NS AMS o skoku 65 mm. Koła to klasycznie dla crossów 28” z uniwersalnymi oponami o szerokości 40 mm. Napęd w Evereście 2.0 to system 3x8, który gwarantuje dużą rozpiętość przełożeń. Biegów nie zabraknie nam ani pod górkę, ani w terenie płaskim, czy na lekkich zjazdach. Osprzęt pochodzi z grupy Shimano Tourney i został sparowany z tylną przerzutką Shimano Alivio. Pewność hamowania – co przyda się szczególnie na wycieczkach w pagórkowatym terenie, czy choćby w deszczu – zapewniają hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano MT-200. Cena prezentowanego modelu to 2699 zł. 

 

Saveno Bridget Nexus

 

 

W kolekcji polskiego producenta znajdziemy też rowery miejskie – klasyczne oraz składane. Ciekawym modelem przeznaczonym typowo pod jazdę na krótkich dystansach w terenie zabudowanym jest model Bridget. Oparto go na stalowej ramie ze sztywnym widelcem. Cechą charakterystyczną jest tutaj bardzo mocno obniżona rama, która ułatwia wchodzenie na rower oraz maksymalnie wyprostowana pozycja ciała. Tym rowerem mamy podróżować wygodnie oraz w każdym stroju, nawet najbardziej eleganckim. Czystość i bezobsługowość zapewnia tutaj piasta planetarna Shimano Nexus, która jest alternatywą dla klasycznej przerzutki. Do wyboru są dwie opcje – na Nexusie 3-biegowym w cenie 1799 zł lub na 7-biegowym za 1999 zł. W terenie płaskim i na krótkich dystansach Nexus 3 będzie wystarczający, natomiast jeśli ktoś mieszka w bardziej pagórkowatym mieście lub zamierza jeździć nieco dłuższe trasy to 7 będzie lepszym wyborem. Prostota konstrukcji oraz pełne wyposażenie dodatkowe, które znajdziemy w tym rowerze są charakterystyczne dla rowerów miejskich. Przy okazji producent zadbał też o aspekt designerski – ten rower ma wpisywać się kobiece gusta, a przysłowiową kropką nad i jest obecność wiklinowego koszyka na kierownicy. Cena: 1799 / 1999 zł. 

 

Saveno Spectro VBR

 

 

Polski producent posiada też szeroką ofertę rekreacyjnych górali – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. My wybraliśmy do tej prezentacji model dziecięcy (mniej więcej dla 6-7 letniej pociechy), który jest oparty o stalową ramę w rozmiarze 11” i toczy się na kołach 20”. Fajnym rozwiązaniem jest zastosowanie prostego napędu 1x6 z obrotową manetką Shimano Revoshift. To znacznie ułatwia dzieciom zmianę przełożeń. Opony mają 1,95” szerokości, co gwarantuje pewne przejeżdżanie dziurawych odcinków, czy krawężników. Na wyposażeniu jest też praktyczna nóżka do postawienia roweru. Trzeba mieć na uwadze, że to prosty i podstawowy rower juniorski, ale dzięki temu również tani (jak na obecne rynkowe realia), bowiem jego cena to 1249 zł. 

 

Strona producenta: saveno.pl