Rudy Project prezentuje nowe okulary na 2020

Sprawdź nowe modele okularów rowerowych Rudy Project z kolekcji 2020.

Drukuj

Rudy Project od 35 lat specjalizuje się w produkcji kasków i okularów. Efektem koncentracji na tych dwóch elementach wyposażenia sportowca są produkty bardzo wysokiej jakości. Tym razem przyglądamy się nowym modelom okularów ,,Rudego” na 2020 rok.

Bycie skoncentrowanym na dość wąskim asortymencie pozwala włoskiej marce szczególnie skupić się na jakości. Ich produkty są synonimem dopracowania, wysokiego poziomu wykonania i dbałości o bezpieczeństwo użytkownika. Poza tym, bycie specjalistą od okularów i kasków pozwala co roku pokazywać sporą liczbę nowych produktów. Przed sezonem 2019 prezentowaliśmy Wam artykuł zapowiadający nowości na miniony rok: Rudy Project: Kaski i okulary kolekcji 2019. Spośród prezentowanych wówczas okularów kolarze najchętniej sięgali po trzy z nich: Defender, Tralyx, Rydon. One oczywiście pozostają w kolekcji, która na 2020 liczy aż 11 modeli. Wszystkie okuary "Rudego" otrzymały też nowe wersje kolorystyczne, zgodne z nowymi barwami kasków z aktualnej kolekcji (2020). My natomiast skupimy się na prezentacji trzech zupełnie nowych par okularów:

  • Cutline – model o bardzo dużej szybie
  • Keyblade – okulary o najmniejszej ramce w kolekcji Rudy Project
  • Propulse – wariant zaprojektowany od podstaw do biegania 

Rudy Project Cutline 

 
 

 

Nowy model cechuje ostre wzornictwo i szerokie soczewki. Cutline reprezentuje modny obecnie typ okularów o dużej powierzchni szyby i powinien szczególnie dobrze przyjąć się na rynku. Bez wątpienia idealnie wpisuje się w aktualne kolarskie trendy. Skoro już mowa o designie i stylu, musimy wspomnieć o wyjątkowo szerokich możliwościach personalizacji wyglądu Cutline’ów. Zarówno górne, jak i dolne ramki są demontowalne, możemy dzięki temu korzystać aż z 4 opcji. Jeździć z pełną ramką, tylko z dolną lub górną, albo w ogóle bez nich. Dodając do tego opcję mieszania ,,bumperów” w różnych kolorach, otrzymujemy możliwość naprawdę szeroko zakrojonej kastomizacji naszej stylówki. 

 

Zobacz też:

 

 

 
 

 

 

Oczywiście styl to tylko dodatek... Choć ważny w kolarskim świecie, to nie najistotniejszy. Cutline został przede wszystkim stworzony dla osiągnięcia maksymalnej wydajności podczas jazdy na rowerze. Oprawki wygodnie leżą na głowie i oferują szerokie możliwości dopasowania. Posiadają regulowany nosek i zauszniki, a ich kształt i budowa zapewniają stabilne spoczywanie na swoim miejscu podczas jazdy w każdej pozycji. Model dostępny jest z dwoma różnymi typami szkieł: Fotochromowymi ImpactX 2 - dostosowującymi się automatycznie do warunków oświetleniowych oraz z RP Optics – soczewkami o stałym przyciemnieniu chroniące przed promieniami UV 400. Widzenie można więc również dostosować do indywidualnych potrzeb, terenu po którym kręcimy i naszego stylu jazdy. Poza tym, zastosowano w nich system wentylacji PowerFlow, który jest obecny w wyższych modelach Rudy Project. Jako ciekawostkę dodamy, że modele wyposażone w PowerFlow projektowane są w tunelu aerodynamicznym. Technologia zapewnia perfekcyjne odprowadzanie ciepła, które w rezultacie zmniejsza zaburzenia widzenia, znacznie ogranicza zmęczenie oczu oraz oczywiście zapobiega parowaniu.

 
 

 

Cutline wyróżnia też intuicyjny system wymiany soczewek, których mocowanie zostało wykonane z bardzo wytrzymałego materiału - grafenu. Za nowym modelem przemawia również najwyższa jakość wykonania i zastosowanych materiałów (m.in. metalowe elementy w oprawkach), które czynią z nich godny zainteresowania produkt klasy premium. Mimo masywnej konstrukcji i zaawansowanej ochrony podczas upadków na twarz (wyginają się, nie łamią), nowy model wciąż pozostaje bardzo lekki. Ich masa wynosi 36 gramów.

Rudy Project Keyblade 

 
 

 

Nowy model to okulary o najmniejszych ramkach w kolekcji włoskiej marki. Lekka konstrukcja waży 32 gramy i oferuje wyjątkowo dobre dopasowanie do głowy. Z racji minimalistycznej konstrukcji sprawdzi się idealnie u kobietru oraz osób o smuklejszej twarzy, czy po prostu użytkowników, którzy poszukują nieco mniej rzucających się w oczy okularów o niewielkich rozmiarach. Keyblade ma być synonimem komfortu, oferuje regulowany nosek oraz zauszniki. Do tego łączy dwie technologie ,,Rudego” -  unikalny system Vent Controller stosowany w celu efektywnego zarządzania przepływem powietrza z ulepszonym systemem wentylacji Vertical Power Flow. Wszystko po to, aby szkła nie parowały i zapewniały riderom idealne widzenie oraz nie męczyły oczu w trakcie jazdy. Okulary posiadają oczywiście wymienne szkła. Dostępne są zarówno z soczewkami fotochromowymi, polaryzacyjnymi, jak również ,,zwykłymi” RP Optics. Model Keyblade oferuje też szerokie możliwości zastosowania korekcji wzroku.

Rudy Project Propulse

 
 

 

Na koniec zostawiliśmy ciekawy model, który został od podstaw zaprojektowany pod kątem biegania. Ich ramka ma bardziej okrągłą geometrię, zapewnia dopasowanie na większej powierzchni, a wentylacja dostosowana została do niższych, biegowych prędkości. Swoją drogą, ciekawe jak sprawdziłyby się jako jedne okulary do triathlonu, jeśli zdecydujemy się używać ich zarówno podczas roweru i biegu? Poza tym, mogą fajnie zachowywać się podczas ciężkich jazd MTB, gdzie wspinamy się niekiedy z prędkością niższą, niż tempo statystycznego biegacza. 

Jak zapewnia Rudy Project, Propulse oferuje idealne i naturalne dopasowanie do czaszki bez uciążliwego ucisku. Okulary są wygodne i  stabilne, a masywne otwory wentylacyjne, które zlokalizowano zarówno w ramce, soczewkach i zausznikach mają skutecznie zapobiegać parowaniu nawet wówczas, gdy podbieg zamienia się w podejście na maksymalnej intensywności. Szerokie soczewki zapewniają lepszą ochronę oczu i minimalizują ryzyko łzawienia, a dodatkowo oferują duże pole widzenia. Masa modelu Propulse to jedynie 26 gramów.

Bezpieczeństwo i personalizacja

Wspominaliśmy już o tym nieco wcześniej, ale dodamy jedynie, że wszystkie ramki okularów Rudy Project są elastyczne i nie łamią się podczas upadku. Zastosowane zderzaki (z angielskiego tzw. bumpery) chronią twarz podczas upadku przed ewentualnym zranieniem przez krawędź soczewki.

Poza tym, warto spojrzeć na stronę internetową Rudy Project i poznać duże możliwości indywidualizacji wyglądu w każdym modelu. Do nabycia osobno dostępne są wszystkie części okularów. Można z nich korzystać w razie uszkodzeń, jak z części zamiennych, ale również do kastomizacji wyglądu i wymiany na inny kolor z szerokiej palety barw. Dostępne są różnokolorowe zauszniki, noski, elementy ramki, emblemat z logo, itp. 

Inną ciekawostką jest również możliwość zamówienia indywidualnej wersji z własnymi nadrukami np. dla klubu – taka opcja pojawia się przy minimalnym zamówieniu 50 par. Znając więc scenę amatorskich wyścigów kolarskich, kto wie… może wkrótce spotkacie na trasie kogoś w klubowych okularach Rudy Project!

Więcej szczegółów technicznych oraz informacji znajdziecie na stronie producenta: www.rudyproject.com