Materiał zawiera treści reklamowe

Jaki rower dla dziecka wybrać? Polecane modele na 4, 5, 6 lat!

Szukasz rowerka dla dzieci w wieku 4, 5, 6 lat? Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając rower i zobacz modele na 2024 rok.

Drukuj

Jak wybrać odpowiedni rower dla dziecka w wieku 4, 5 lub 6 lat? Jak dobrać rozmiar ramy roweru, aby był dostosowany do wzrostu dziecka? I w końcu - jakie modele znajdziemy na rynku i na co warto zwrócić uwagę? Odpowiadamy w poradniku!

Patrząc na rowerową przygodę naszych pociech przez pryzmat rozwoju, należy mieć na uwadze, że dzieci w tym wieku traktują jazdę jako zabawę, a sam rower jest po prostu kolejną - mniej lub bardziej interesującą - zabawką. Warto o tym pamiętać podczas wyboru jednośladu dla naszych potomków. Zanim przejdziemy do kwestii samego sprzętu, dodamy, że jazda powinna odbywać się dobrowolnie, a zmuszanie do wyjścia na rower, czy wywieranie nacisku choćby do szybszego ,,pojechania bez asekuracji” nie jest dobrym rozwiązaniem z psychologicznego punktu widzenia. 

Wybierając rower należy więc podejść do tematu od strony możliwości fizycznych i stopnia rowerowego zaangażowania, jakie dotychczas prezentowała nasza pociecha. Różnice rozwojowe występujące na tym etapie, są na tyle duże, że dla jednego czterolatka kupujemy już rower do samodzielnej, sprawnej jazdy, podczas gdy dla drugiego będzie to sprzęt do oswajania się z dwoma kółkami, na którym odbędzie ono naukę jazdy na rowerze. Zależy to od wielu czynników, m.in. takich jak: rozwoju motorycznego, stopnia zaangażowania w kolarstwo osób z najbliższego otoczenia, faktu czy rówieśnicy już jeżdżą oraz czy ,,zabawa w rower" dla danego dziecka jest atrakcyjna czy nie. 

 

 

Wybór i zakup odpowiedniego sprzętu to istotne i odpowiedzialne zadanie dla rodzica, ponieważ będzie miał wpływ na powodzenie pierwszych kroków na dwóch kołach lub na kontynuację bakcyla, połkniętego jeszcze na rowerku biegowym. Przeanalizujmy więc istotne kwestie. 

 

Zobacz również:

 

Jaki rozmiar kół wybrać w rowerku dziecięcym?

Producenci na swoich stronach internetowych zazwyczaj podają przedziały wzrostu dziecka, na jaki dany model jest dedykowany. Warto analizować ich tabelki z rozmiarami, ponieważ zostały one przygotowane na podstawie badań populacji i specyfiki konstrukcji ramy danego roweru. Warto mieć bowiem na uwadze, że wielkość koła to jedno, a rozmiar ramy to drugie. Często dwa modele na identycznym rozmiarze koła różnią się znacznie wielkością - o tym trzeba pamiętać! Dlatego sugestie producenta będą najbardziej precyzyjną podpowiedzią w kwestii doboru odpowiedniego rozmiaru w kolekcji danej marki. Nieoceniona w sytuacjach zawahania będzie też pomóc specjalisty w sklepie i przymiarka, którą zawsze - będąc w salonie rowerowym - warto wykonać. Jeśli dziecko umie już jeździć na rowerze to wskazana jest też przejażdżka. Warto słuchać opinii pociechy i ją obserwować - gdy dziecko rusza z miejsca z lekkością i widać, że rower nie sprawia mu trudności w jeździe, zakręcaniu, czy hamowaniu, to prawdopodobnie jesteśmy na dobrej drodze to dokonania prawidłowego wyboru.

Ogólnie jednak można przyjąć, że najczęstszym wyborem dla dzieci w wieku 4-5 lat będzie rower wyposażony w 16-calowe koła, a dla 6-latka rowerek oparty o 20-calowe koła. Przy zakupie należy oczywiście patrzeć nie na lata, ale przede wszystkim na wzrost, do którego dany model / rozmiar jest przeznaczony. Oczywiście są firmy, które mają w ofercie rowery z kołami o średnicy 14 czy 18 cali, jednak najbardziej powszechny podział jaki spotkamy to: 12/16/20” i w takim stopniowaniu, właśnie koło o średnicy 16 cali będzie najczęstszym wyborem dla przedszkolaka, a 20 cali dla ,,zerówkowicza". 

 

 

 

 

Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy nasze dziecko jeździło już na rowerku biegowym (lub nawet małym 12” z pedałami), czy nie. Zakładając scenariusz, że umie samo utrzymywać równowagę, bo w rowerowy świat dawno wjechało odpychając się na tzw. biegówce, będziemy rozważać zakup modelu jednej z renomowanych firm produkujących dziecięce maszyny lub tańszego i cięższego modelu od innych producentów. Wszystko zależy od tego, na ile zabawa w rower jest dla niego ważna oraz ile ma siły. Mając do wyboru lekki aluminiowy rower ważący między 6 a 7 kg lub ciężki 10 -11 kg (często ze stalową ramą), odpowiedź zawsze nasuwa się sama. Trzeba brać lekki rower, który niestety… będzie sporo droższy. Jeśli nas na to stać lub widzimy u młodego cyklisty zamiłowanie do jazdy, zawsze warto brać te jak najlżejsze, podobnie jeśli nasze podwórko i okolice są delikatnie pagórkowate. Jeśli jednak sprzęt będzie jeździł głównie po płaskich chodnikach, to kwestia masy, nie będzie aż tak istotna, choć zawsze szczególnie odczuwalna, bo procentowy stosunek masy roweru do wagi dziecka jest bardzo wysoki.

 

 

W przypadku przejścia na rower z pedałami wprost z rowerka biegowego, można podarować sobie boczne kółka, ponieważ musimy jedynie nauczyć dziecko pedałować (na dwóch kołach umie już jeździć). Wówczas dość szybko powinno opanować kręcenie i zacząć samodzielną jazdę, choć w praktyce u sporej grupy zdarza się też niechęć do pedałowania. W takim wypadku, nie należy naciskać, a dobrym pomysłem może być odkręcenie pedałów i danie dziecku czasu na oswojenie się z nową, większą niż poprzednia, maszyną. W stosownym momencie, z powrotem instalujemy pedały i cała operacja powinna zakończyć się sukcesem. 

Osobny scenariusz tyczy się dzieci, które nie jeździły na biegowym rowerku lub miały np. rower 3-kołowy, albo w ogóle dotąd żadnym bicyklem nie jeździły. Czyli tych użytkowników, którzy jeszcze nie opanowali trzymania równowagi na jednośladzie. Wówczas boczne kółka i kijek asekurujący (gdy będziemy demontować kółka) będą nam potrzebne i warto wybierać rowery, które mają je na wyposażeniu, bądź dokupić w sklepie przy okazji nabywania samego roweru.

 

 
 

 

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rowerki dziecięce są bardzo proste w budowie, co sprawia, że ich zużycie pozostaje minimalne, jeśli mamy więc kilkoro dzieci, kupujmy te lepsze modele, bo wtedy inwestycja na osobę pozostanie stosunkowo niewielka, a korzyści z lekkiego, dobrego roweru odczuwalne dla każdego z nich. Nie kupujmy nigdy ,,na wyrost”, dobrze dobrany rozmiar zapewnia bezpieczeństwo i przyjemną jazdę oraz obniża ryzyko ewentualnego zrażenia się do roweru. Zazwyczaj dziecięce rowery posiadają jeden mocny hamulec, w pedałach, który w zupełności wystarcza do zapewnienia bezpieczeństwa. Jeśli ma dodatkowy przedni, zawsze zwracajmy uwagę, czy jego dźwignia chodzi lekko i płynnie, tak aby dziecięca dłoń mogła go używać oraz czy klamka nie jest zbyt daleko od kierownicy. Tego typu maszyny w większości nie posiadają przerzutek, co nie stanowi problemów dla dzieci stawiających pierwsze kroki w rowerowym świecie. Fajnym dodatkiem jest też osłona łańcucha, której obecność zwiększa bezpieczeństwo dziecka, a przy okazji chroni spodnie przed zabrudzeniem.

Jeśli jednak nasze pociechy są już bardziej zaawansowane należy zwrócić uwagę, czy model z jednym biegiem ma dostatecznie twarde przełożenie. Można też szukać modeli z przerzutkami. Wtedy jednak zwracajcie uwagę na to, czy manetki pracują na tyle lekko, że dziecko będzie w stanie zmieniać biegi samodzielnie. Taki rower będzie miał już dwa normlane hamulce typu disc lub v-brake i tutaj również sprawdzamy, czy nasza pociecha sięga dłońmi do klamek.

Bardzo często producenci w swoich rowerach montują też dodatkowe akcesoria, takie jak: błotniki, koszyki, zabawkowe dzwonki itp. gadżety. Jeśli stanowią one motywację do jazdy, to dobrze, bywa jednak, że potrafią rozpraszać dzieci na tyle, że zamiast jeździć, chcą np. tylko trąbić trąbką. Wówczas, lepszą opcją będzie ich demontaż. W segmencie rowerków dziecięcych często możemy się spotkać z dwoma wersjami poszczególnych modeli, które przeznaczone są dla dziewczynek i chłopców. Zwykle nie różnią się one komponentami, jedynie kolorami i grafiką na ramach. Ceny podstawowych rowerków dziecięcych wahają się od około 500 do 1500 złotych. Jak na rowerowy świat, nie jest to wydatek spory, lecz należy pamiętać, że z reguły taki sprzęt wystarcza dla naszego dziecka na okres 1-2 lat. Dla bardziej wymagających użytkowników konieczne będzie przygotowanie kwoty od 2500 zł wzwyż, bo tyle kosztują dobre i lekkie dziecięce maszyny. 

Polecane przez redakcję

 

TREK Wahoo 20 Trail

Jednym z wyróżnionych przez nas modeli na sezon 2024 jest nowa propozycja marki Trek - model Wahoo 20 Trail, który odpowiedni będzie dla dzieci w widełkach wzrostu od 114 cm do 132 cm. Jest zatem dedykowany raczej dzieciom z górnych widełek analizowanego tu wieku. Warto też wiedzieć, że Trek ma też wersję polecanego przez nas roweru na kołach 24" - dla nieco starszych dzieci. 

Dlaczego akurat Wahoo 20 Trail? Otóż jest to rower zbudowany z uwględnieniem od A do Z potrzeb młodego rowerzysty, a do tego konstruktorzy przywiązali dużo uwagi, żeby ten rower po prostu jeździł tak dobrze, jak zaawansowane rowery dla dorosłych. Jest lekki - wynik 9,8 kg to zasługa zastosowania aluminiowej ramy oraz carbonowego widelca, co nie jest częstym zabiegiem w modelach dziecięcych. Rama ma też niski przekrok, co pomoże wyjść obronną ręką z sytuacji awaryjnych.

Producent zdecydował się na zastosowanie sztywnego widelca, żeby zaoszczędzić na masie - i dobrze, bo w większości rowerów dziecięcych amortyzatory nie dodają zbyt dużo komfortu, a jedynie podwyższają masę całości. W zamian mamy szerokie opony, które przy odpowiednim ciśnieniu wybiorą drobne nierówności, a przede wszystkim zadbają o dużą przyczepność. Wahoo 20 Trail spokojnie poradzi sobie podczas stawiania pierwszych kroków dziecka na prostych singletrackach. 

Trek zadbał tu też o wyposażenie, które dzieci będą mogły bez problemu obsłużyć - hydrauliczne hamulce tarczowe o małych klamkach dopasowanych do dziecięcych dłoni. Napęd w konfiguracji 1x9 także będzie łatwy w obsłudze dla młodych adeptów kolarstwa górskiego. 

 
 • Rama Alpha Silver Aluminium, 20”
 • Widelec Wahoo 20” z włókna węglowego, bezpośrednie mocowanie hamulca tarczowego, oś ThruSkew 5 mm z zaciskiem QR
 • Opona Kenda Amrak, 30 tpi, 20 x 2,20”
 • Manetka microSHIFT Advent Quick Trigger Pro SL-M6295, 9-biegowa
 • Przerzutka tylna microSHIFT Advent RD-M6195S, maks. zębatka 34-38T
 • Korba ProWheel ze stopu aluminium, zębatka 30T narrow-wide, 115 mm długości
 • Kaseta microSHIFT Advent H093, 11-38, 9-rzędowa
 • Hamulec Hydrauliczne hamulce tarczowe Tektro HD-J285 z dźwignią o krótkim skoku
 • Błotnik Specjalne Trek
 • Waga 9.80 kg / 21.61 lbs
trekbikes.com gdzie kupić?

 

 

 

 

Co na rynku?

W dalszej części artykułu znajdziecie przegląd rowerów dziecięcych na rok 2024 praktycznie wszystkich producentów dostępnych na rodzimym rynku. Przegląd zrealizowaliśmy w oparciu o Katalog Rowerowy. Zawarliśmy w nim losowo wybrane modele na kołach 16, 18 i 20 cali. Jeśli Wasza pociecha potrzebuje 24" - odsyłamy do tekstu: Rower na pierwszą komunię - jaki?.

 

Rowery na kołach 16"

Tabou MINI 16"

 • Cena: 699.00 PLN
 • Waga: 9.10 kg
 • Opis ramy: Stal
 • Widelec/amortyzator przedni: Stal
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: 16" x 1'75"
ROWERY Tabou

bTwin 500 16"

 • Cena: 749.00 PLN
 • Waga: 9.10 kg
 • Opis ramy: 100% Stal
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: pompowane
 • Hamulce: V-brake
ROWERY bTwin

Saveno Molli 16"

 • Cena: 799.00 PLN
 • Opis ramy: Stal
 • Widelec/amortyzator przedni: Stalowy
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: 12×2.25
ROWERY Saveno

Accent Elsa

 • Cena: 799.00 PLN
 • Opis ramy: Hi-Ten
 • Widelec/amortyzator przedni: Hi-Ten
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Wanda 16" x 2,125" AV
ROWERY Accent

Kellys WASPER

 • Cena: 899.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminiowa
 • Widelec/amortyzator przedni: Stalowy
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: nylon 47-305
ROWERY Kellys

Maxim UNICORN alu

 • Cena: 1099.00 PLN
 • Waga: 10.80 kg
 • Opis ramy: Aluminium 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: Hi-ten
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: 16 x 2,125 C-712 CST
ROWERY Maxim

CTM JENNY

 • Cena: 1149.00 PLN
 • Opis ramy: Stal
 • Widelec/amortyzator przedni: Stal
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: 16x1,75""
 • Hamulce: Alhonga V-brake
ROWERY CTM

Unibike Daisy

 • Cena: 1199.00 PLN
 • Opis ramy: ALU 6061-T6
 • Widelec/amortyzator przedni: PROSTY / HI-TEN 1020
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: GUMONDER / 16x2.00
ROWERY Unibike

Mbike QKI 16

 • Cena: 1199.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminium
 • Widelec/amortyzator przedni: Stalowy
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Kenda 16*2.125
 • Hamulce: Tektro Dual-Pivot
ROWERY Mbike

Puky YOUKE 16

 • Cena: 1279.00 PLN
 • Waga: 8.20 kg
 • Opis ramy: Niski przekrok
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: 16"
ROWERY Puky

LIV ADORE 16

 • Cena: 1299.00 PLN
 • Waga: 9.40 kg
 • Opis ramy: Aluminium ALUXX
 • Widelec/amortyzator przedni: stal wysokowytrzymałościowa
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Innova IA-2094, 16x2.25"
ROWERY LIV

Giant ANIMATOR 16 (2022)

 • Cena: 1299.00 PLN
 • Waga: 9.40 kg
 • Opis ramy: Aluminium ALUXX
 • Widelec/amortyzator przedni: stal wysokowytrzymałościowa
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Innova IA-2094, 16x2.25"
 • Hamulce: torpedo
ROWERY Giant

Author Stylo 16

 • Cena: 1349.00 PLN
 • Waga: 7.80 kg
 • Opis ramy: aluminium 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: stal hi-ten
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: 16" × 1,75"
ROWERY Author

Winora Rage 16

 • Cena: 1499.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminium 6061, multiformowane
 • Widelec/amortyzator przedni: stal 1 1/8"
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: CST, C-1382N, 57-305, 16 x 2.13
 • Hamulce: V-Brake
ROWERY Winora

Scott Roxter 16

 • Cena: 1499.00 PLN
 • Waga: 7.50 kg
 • Opis ramy: JR 16 V-Brake, Aluminium 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: BMX Type / rigid, HiTen / 16” / V-Brake Pivot
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Kenda K841 Contact / 16x2.25”
 • Hamulce: V-Brake
ROWERY Scott

Author Record 16

 • Cena: 1599.00 PLN
 • Waga: 6.50 kg
 • Opis ramy: aluminium 6061 16"
 • Widelec/amortyzator przedni: aluminiowy
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: KENDA Small Block Eight 16" × 1,50"
 • Hamulce: TEKTRO V-brake
ROWERY Author

Cannondale Kids Trail 16 FW

 • Cena: 1599.00 PLN
 • Opis ramy: SmartForm C3 Alu
 • Widelec/amortyzator przedni: Stalowy
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Innova, 16 x 2.25"
 • Hamulce: Promax V-Brake
ROWERY Cannondale

Trek Precaliber 16

 • Cena: 1599.00 PLN
 • Waga: 8.37 kg
 • Opis ramy: Rama dziecięca ze stopu aluminium, rozmiar 16 cali, mocowanie hamulca cantilever
 • Widelec/amortyzator przedni: Dziecięcy widelec stalowy, mocowanie hamulca cantilever
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Bontrager XR1, stopka z drutu, 27 tpi, 16 x 2,25”
 • Hamulce: V-brake ze stopu aluminium
ROWERY Trek

Marin Coast Trail 16

 • Cena: 1690.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminiu
 • Widelec/amortyzator przedni: Aluminiu
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Marin X Vee Tire Co. Speedster, 16x2.0”
 • Hamulce: alu
ROWERY Marin

Specialized Jett 16 Single Speed

 • Cena: 1700.00 PLN
 • Opis ramy: A1 Premium alu
 • Widelec/amortyzator przedni: A1 Premium alu
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: Pathfinder Sport, 16x2.0"
 • Hamulce: V-brake
ROWERY Specialized

Cube Cubie 160 RT

 • Cena: 1999.00 PLN
 • Waga: 7.40 kg
 • Opis ramy: Aluminium Lite 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: Stal Hi-Ten
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: CUBE IMPAC Streetpac 1.75
 • Hamulce: Cantilever
ROWERY Cube

KTM Wild Cross 16

 • Cena: 1999.00 PLN
 • Waga: 6.80 kg
 • Opis ramy: 16" Light K1165
 • Widelec/amortyzator przedni: alu
 • Rozmiar kół: 16"
 • Hamulce: TEKTRO JL350-RS V
ROWERY KTM

Bulls TOKEE LITE 16

 • Cena: 2159.33 PLN
 • Opis ramy: aluminium 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: aluminium
 • Rozmiar kół: 16"
 • Opony: STYX Lite Pacer 40-305
 • Hamulce: Tektro V-Brake
ROWERY Bulls

 

Rowery na kołach 20"

 

Tabou MINI ALU 20"

 • Cena: 839.00 PLN
 • Waga: 9.00 kg
 • Opis ramy: Aluminium
 • Widelec/amortyzator przedni: Stal
 • Ilość blatów i koronek: '1x1
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Torpedo
ROWERY Tabou

Corelli Jumper

 • Cena: 999.00 PLN
 • Waga: 11.00 kg
 • Opis ramy: aluminium
 • Widelec/amortyzator przedni: stalowy
 • Ilość blatów i koronek: '1x1
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Corelli

Saveno Faster 20"

 • Cena: 999.00 PLN
 • Opis ramy: Stalowa
 • Widelec/amortyzator przedni: Stalowy
 • Ilość blatów i koronek: '1x6
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Saveno

bTwin Rockrider Expl 500 20"

 • Cena: 1099.00 PLN
 • Waga: 12.40 kg
 • Opis ramy: Stal Hi-Ten
 • Widelec/amortyzator przedni: Amortyzowany
 • Ilość blatów i koronek: '1x6
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY bTwin

Wheeler Junior 20

 • Cena: 1099.00 PLN
 • Opis ramy: ALUMINIUM 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: ZOOM 20
 • Ilość blatów i koronek: '1x6
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Wheeler

Broster 1149

 • Cena: 1149.00 PLN
 • Opis ramy: alu
 • Widelec/amortyzator przedni: stal
 • Ilość blatów i koronek: '1x1
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Broster

CTM MAGGIE 1.0

 • Cena: 1159.00 PLN
 • Opis ramy: Stal
 • Widelec/amortyzator przedni: Stal
 • Ilość blatów i koronek: '1x1
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY CTM

Unibike PILOT

 • Cena: 1299.00 PLN
 • Opis ramy: ALU 6061-T6
 • Widelec/amortyzator przedni: SR SUNTOUR M3010
 • Ilość blatów i koronek: '1x6
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Unibike

Maxim MJ 4.2 6s alu

 • Cena: 1379.00 PLN
 • Waga: 12.00 kg
 • Opis ramy: Aluminium 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: Zoom CH-327
 • Ilość blatów i koronek: '1x6
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Maxim

Mbike KID 20

 • Cena: 1399.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminium
 • Widelec/amortyzator przedni: Stalowy
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Mbike

GT Stomper 20 Prime

 • Cena: 1549.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminium, LegitFit Design, 20"
 • Widelec/amortyzator przedni: GT Stal, 1-1/8"
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY GT

Scott Scale 20

 • Cena: 1739.00 PLN
 • Waga: 10.60 kg
 • Opis ramy: Scale 20 Junior, Aluminium 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: SR Suntour XCT-JR 20
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Scott

Kellys LUMI 30

 • Cena: 1849.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminiowa
 • Widelec/amortyzator przedni: Sta hi-ten
 • Ilość blatów i koronek: '1x6
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Kellys

Pells Rocket Lite

 • Cena: 1890.00 PLN
 • Opis ramy: alu
 • Widelec/amortyzator przedni: PELLS Lite Alu
 • Ilość blatów i koronek: '1x8
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Pells

Specialized Jett 20

 • Cena: 1900.00 PLN
 • Opis ramy: A1 Premium alu
 • Widelec/amortyzator przedni: A1 Premium alu
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Specialized

Creme Mini Molly 20" 2023

 • Cena: 1999.00 PLN
 • Widelec/amortyzator przedni: Hi-ten steel fork, 1"
 • Ilość blatów i koronek: '1x3
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Creme

 

Merida MATTS J. 20 22/23

 • Cena: 2199.00 PLN
 • Opis ramy: Aluminium
 • Widelec/amortyzator przedni: Suntour XCT-JR P
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Tarczowe hydr.
ROWERY Merida

LIV STP 20

 • Cena: 2299.00 PLN
 • Opis ramy: aluminium ALUXX
 • Widelec/amortyzator przedni: alumniowy
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Tarczowe mech.
ROWERY LIV

Giant STP 20 (2022)

 • Cena: 2299.00 PLN
 • Waga: 9.20 kg
 • Opis ramy: aluminium ALUXX
 • Widelec/amortyzator przedni: Aluminiowy
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Tarczowe mech.
ROWERY Giant

Cube Acid 200

 • Cena: 2299.00 PLN
 • Waga: 9.41 kg
 • Opis ramy: Aluminium Lite 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: Stal Hi-Ten
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Cube

Winora Rage 20

 • Cena: 2399.00 PLN
 • Waga: 10.90 kg
 • Opis ramy: Aluminium 6061, multiformowane
 • Widelec/amortyzator przedni: stal 1 1/8"
 • Ilość blatów i koronek: '1x6
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Winora

Bulls TOKEE 20

 • Cena: 2504.86 PLN
 • Opis ramy: aluminium
 • Widelec/amortyzator przedni: SR Suntour M-3010-P
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Bulls

Pegasus AVANTI 7 20

 • Cena: 2807.20 PLN
 • Opis ramy: Aluminium 6061
 • Widelec/amortyzator przedni: SR Suntour M3010-P
 • Ilość blatów i koronek: '1x7
 • Rozmiar kół: 20"
 • Typ hamulców: Szczękowe
ROWERY Pegasus