Wspieramy trasy w Srebrnej Górze

Drukuj

Trasy Enduro w Srebrnej Górze już dziś cieszą się popularnością wśród miłośników górskiego szaleństwa. Na dzień dzisiejszy działa tutaj 15 km oznakowanych i w pełni przygotowanych tras. Organizatorzy jednak nie spoczywają na laurach i wciąż chcą je udoskonalać. Teraz możecie im w tym pomóc!

Chyba wszyscy się z nami zgodzą, że nie ma to jak weekend spędzony na dobrej rowerowej miejscówce, która nie dość, że sprawia nam wiele radości, to solidnie uatrakcyjnia miejsce, w którym jest zlokalizowana. Dobrym przykładem tego mogą być Rychlebskie Ścieżki, stworzone przez naszych południowych sąsiadów. Od lat przyciągają one ogromne rzesze ludzi, niezależnie od ich stopnia zaawansowania. 

 
 

Trasy Enduro w Srebrnej Górze to projekt stworzony przez prawdziwych miłośników MTB, m.in. przez Piotra Kurczaba, który będąc na co dzień zawodnikiem klubu SGR Srebrna Góra, ściga się w formule cross country i maratonu. Razem z nim w projekcie uczestniczą inni zajawkowicze: Marek Janikowski oraz Mateusz Ostapiuk. Panowie biorą udział w wielu szkoleniach, pozwalających na jeszcze lepsze i efektywniejsze planowanie kolejnych tras. 

Tereny Gór Sowich to znakomite miejsce do stworzenia ścieżek, pozwalających poczuć przysłowiowe „Flow”. Na dzień dzisiejszy funkcjonuje tutaj 15 km tras, które jednocześnie są częścią Strefy MTB Sudety - największej sieci tras rowerowych w Polsce, w sumie wynoszącej 497 km. Ścieżki o oznaczeniu A, A1, B, C, C1 dają wiele satysfakcji, nawet tym dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z rowerem. Na naszej drodze napotkamy różnego rodzaju przeszkody, a także elementy techniczne, które na pewno podniosą nasze umiejętności na zjeździe. Co ważne wszystkie szlaki są bardzo dobrze oznakowane, dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się o to, że przyjdzie nam zgubić się na danym odcinku. 

 
 

Jak mówią sami organizatorzy, potencjał tego miejsca jest ogromny i z tego właśnie powodu mają oni sporo planów, których realizacja pozwoli czerpać jeszcze więcej frajdy ze zjazdu. Projekt udoskonalenia tras został zgłoszony do platformy Polak Potrafi. Organizatorzy na realizacje swojego pomysłu potrzebują 35 000 zł. Dzięki tym funduszom pojawi się możliwość wynajęcia koparki oraz zakupu niezbędnych rzeczy do zbudowania tras. Plany obejmują rozbudowę linii D - zjazd zostanie wydłużony z 4,5 km do 7,8. Oprócz tego pojawi się tam jeszcze więcej przeszkód, znacznie uatrakcyjniających jazdę. Mimo, że istniejące trasy cieszą się bardzo dobrą opinią, to pomysłodawcy za zebrane pieniądze dopracują poszczególne odcinki. O najbliższych planach, związanych z rozbudową tras, w kilku zdaniach opowiedział nam Piotr Kurczab. 

Piotr Kurczab 

Mamy w planach budowę drewnianych band, dropów i hop, a także poprawę istniejących już tras i ich rozbudowę. Głównym celem jest rozbudowa odcinka D, co wydłuży zjazd z 4,5 km do prawie 8 km, a w dalszych częściach chcemy utworzyć łączniki między poszczególnymi odcinkami A, B i C.

Srebrna Góra staje się ważnym miejscem na rowerowej mapie Polski. Każdy z Was może mieć swój udział w tym projekcie, wspierając go na jeden z kilkunastu sposobów. Każda kwota przybliży pomysłodawców tego projektu do realizacji  wszystkich założonych celów. My oczywiście wspieramy Srebrną Górę i Was również do tego zachęcamy. 

Wsparcie trasy w Srebrnej Górze możliwe jest po kliknięciu na link do strony Polak Potrafi.