CF7, Colnago oraz Ferrari po raz kolejny

Drukuj

Jak wiadomo, współpraca Ferrari oraz Colnago trwa nie od dziś. Podobnie jak przyjaźń, którą darzą się te dwie włoskie rodziny i której owocem od wielu lat są limitowane edycje rowerów Colnago.

Wygląda na to, że nic w tej materii nie ulegnie zmianie, bowiem po raz kolejny na ulice wyjedzie wyjątkowa seria rowerów.

Najnowsze dziecko, powstałe przy współpracy Ferrari oraz Colnago, otrzymało nazwę CF7. Chociaż nazwa oraz lakier są nowe, to pod spodem ukrywa się tegoroczna nowość włoskiego producenta rowerów - model EPS, który jest ewolucją dobrze już znanego Extreme Power.

Podobnie jak rama na której bazuje, CF7 będzie korzystać z górnej rury wykonanej w technologii 3PRS, która ma średnicę 40mm przy rurze przedniej i zwęża się, w kierunku rury podsiodłowej, gdzie jej średnica wynosi 35mm. Technologia 3PRS, która polega na stosowaniu różnego wzoru oraz grubości włókien, została także użyta w rurze dolnej. Chociaż ma ona stałą średnicę 44mm, to jej zmieniony układ wewnętrzny ma na celu zoptymalizowanie sztywności, a w konsekwencji lepsze przenoszenie mocy kolarza.

Oczywiście tak jak w przypadku innych ram Colnago, zastosowano technologie 3D oraz FEM, które dbają o odpowiednie użycie włókien węglowych w poszczególnych miejscach ramy oraz ich jakość. Elektroniczne skanowanie karbonowych włókien oraz ich analiza pod względem odpowiedniego rozproszenia żywicy nie jest standardem wśród wszystkich producentów, a to właśnie w dziedzinie jakości swoich produktów Colnago od wielu lat wyznacza standardy.

Limitowana edycja CF7 powstanie w ilości zaledwie 99 egzemplarzy, a cena, jak można było się domyślać, niska nie będzie. Za oceanem rower kosztować będzie 17,500$. W zamian producent wyposaży ramę w sprzęt z top półki: grupę Campagnolo Super Record, koła Fulcrum Racing Speed, a także kierownicę zintegrowaną z mostkiem i wykonaną z karbonu.

Info: www.colnago.com
Dystrybutor: www.wertykal.com