Odzież rowerowa Alé Cycling: wszystko, co warto o niej wiedzieć!

Poznaj bliżej markę Alé Cycling i jej ofertę odzieży kolarskiej.

Drukuj

Alé Cycling jest włoską marką produkującą wysokiej klasy odzież kolarską. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to warto przyjrzeć się jej bliżej, ponieważ stroje Alé prezentują naprawdę wysoki poziom. Przy okazji firma ma też interesującą ofertę customowej odzieży. Poznajcie szczegóły!

Choć w Polsce marka Alé Cycling jest w fazie rosnącej popularności i rozpoznawalności, to w bardziej kolarskich krajach ma już mocno ugruntowaną pozycję. W rodzimych Włoszech regularnie mija się kolarzy ubranych w stroje Alé, a wprawni kibice z pewnością kojarzą, że w zawodowym peletonie nie od dziś możemy zobaczyć teamy sponsorowane przez Alé Cycling. Przykładowo w obecnym sezonie włoski producent ubiera WorldTourowe zespoły Bahrain Victorious i Jayco Alula. Warto jeszcze dodać, że sama marka Alé istnieje od 2013 roku, jednak firma, która za nią stoi działa na rynku odzieżowym znacznie dłużej. Mowa tu o podmiocie APG, który produkował m.in. ubrania rowerowe dla Nike w erze, gdy jeździł w nich Lance Armstrong! 

 

 

Jakość i wygląd odzieży Alé Cycling opiera się na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest wysoki poziom zaawansowania technicznego tych ubrań. Istotnym aspektem służącym do wypracowania jak najlepszych strojów jest ścisła współpraca z team’ami kolarskimi – wspomnianymi Bahrain i Jayco, ale nie tylko, bo również kobiecym zespołem Alé BTC Ljubljana, czy reprezentacjami narodowymi Słowenii oraz Francji. Drugi filar to oczywiście wygląd strojów. W końcu stylówka na rowerze to ważna sprawa, a stare porzekadło ,,co się nie dojeździ, to się dowygląda” jest wieczne żywe! 

 

W kolekcji 2023 – podobnie jak w kilku ubiegłych latach – czuć, że Włosi bardzo mocno stawiają na design. W ofercie znajdziecie więc ciekawe wzory i grafiki. Sporo modeli ma prosty klasyczny wygląd, a inne są urozmaicone kolorystycznie i przykuwają uwagę. To zresztą charakterystyczna cecha większości włoskich marek odzieżowych premium i Alé na tym polu podąża tymi samymi torami. Tymczasem my przybliżymy Wam kilka ciekawych faktów na temat bieżącej kolekcji włoskiej marki oraz podpowiemy, jak skonstruowana jest ich oferta modelowa. 

 

Trzy linie odzieży: od amatora do zawodowca!

W kolekcji Alé występują 3 poziomy zaawansowania odzieży, które różnią się krojami, zastosowanymi materiałami oraz rozwiązaniami technicznymi. Najbardziej podstawowymi modelami są Solid i Pragma, które są dopasowane do potrzeb amatorów kolarstwa. Kroje zostały przygotowane tak, aby sprostać mniej wyprostowanej sylwetce oraz nieco bardziej rekreacyjnej pozycji na rowerze. To idealna propozycja dla początkujących kolarzy oraz nieco mniej sportowo nastawionych użytkowników. Alé podkreśla jednak, że nawet w tej serii stawia na wysoką jakość wykonania. 

 
 

 

Dla bardziej zaawansowanych riderów dedykowane są modele odzieży z serii PR-S. One będą z kolei idealne dla zawodników amatorów, czy po prostu ambitnych kolarzy, którzy potrzebują odzieży wysokiej klasy, ale w akceptowalnej cenie. Tu warto dodać, że ,,seria PR” ma swoje dodatkowe warianty. Jeśli ktoś szuka bardziej kolorowych modeli to należy zwrócić swoją uwagę na PR-E, ich cechą rozpoznawczą jest ciekawy, mało szablonowy design. Z kolei jeśli macie z tyłu głowy wyczyn i jak najlepsze wsparcie wysiłku to spoglądajcie w kierunku serii PR-R, której cechy są podyktowane jeździe z wysoką intensywnością.  

 
 

 

Wreszcie jest seria Alé RE-V1, która jest pokazem technologicznych możliwości firmy. Znajdziecie tu super lekkie materiały, perfekcyjną wentylację oraz kroje dopasowane do wyścigowej pozycji na rowerze. Jeśli szukacie strojów dających przewagę nad rywalami, również w dziedzinie aerodynamiki, to RE-V1 jest dla Was!

 
 

 

Z naszego doświadczenie jednak wiemy, że nawet te podstawowe ubrania prezentują naprawdę dobry poziom i są dopracowane jakościowo. Mając powyższą wiedzę warto zerknąć na stronę internetową polskiego dystrybutora - firmy Sport Team - i poznać bliżej szeroką kolekcję Alé, oto link do strony: stsklep.pl

 

Alé Custom: odzież na zamówienie

 
 

 

Ciekawą częścią oferty Alé jest usługa Custom, czyli szycie strojów dla drużyn kolarskich i innych nieformalnych grup, które chcą posiadać spersonalizowaną odzież. Cały proces jest przyjazny i bardzo prosty. Wystarczy skonsultować swoją wizję z Alé, a włoskie biuro przygotuje dla odbiorcy wizualizacje stroju. Po ustaleniu szczegółów projektu i ewentualnych poprawek w grafice, Alé przesyła do przymiarki komplet stroju, w oparciu o który ma powstać customowy zestaw. Po sprawdzeniu rozmiarów i potwierdzeniu zamówienia odzież trafia na produkcję. Brzmi dobrze! Więcej informacji o usłudze szycia customowych strojów dla amatorskich zespołów znajdziecie tutaj: stsklep.pl