Rowerowe nowości Thule na 2022 rok

Poznaj nowe produkty Thule na sezon 2022 przeznaczone dla rowerzystów!

Drukuj

Thule w swojej bogatej ofercie rowerowej dostarcza przede wszystkim interesujące produkty do przewozu rowerów - bagażniki samochodowe i torby. Nie mniej ważną częścią oferty są przyczepki i foteliki do przewozu dzieci. Przyglądamy się, co nowego szwedzka firma przygotowała w kolekcji 2022?

 

Większość rowerzystów i aktywnie żyjących osób doskonale zna szwedzką markę, której najbardziej znanymi produktami są bagażniki do samochodów na narty i rowery oraz charakterystyczne boxy dachowe. Oferta firmy jest jednak znacznie bogatsza i z każdym rokiem rozwija się coraz mocniej, a w segmencie rowerowym nie mniej interesujące są choćby walizki do transportowania rowerów samolotem, miękkie torby do przewozu rowerów oraz produkty służące do przewożenia dzieci (i nie tylko) - przyczepki i foteliki. Wśród najciekawszych nowych produktów należy wymienić przyczepkę Thule Courier i walizki do transportu roweru - Roundtrip MTB i Roundtrip Road. 

 

Przyczepka Thule Courier

 

 

Nowością w ofercie jest przyczepka Thule Courier, model o bardzo uniwersalnym zastosowaniu, które znacząco wykracza poza przewóz dzieci, choć oczywiście do tego stworzona jest przede wszystkim. Ma szeroką ławeczkę w środku, która pomieści nawet dwójkę pociech, a o bezpieczeństwo dba system pięciopunktowych pasów. Funkcjonalność - jak już mówiliśmy - jest tutaj znacznie większa, bowiem z nowego modelu można zrobić też przyczepę do przewozu psa, a służy ku temu specjalny zestaw akcesoriów. W skład możliwych do dokupienia dodatków wchodzą m.in. miękkie legowisko dla zwierzęcia, zaczep do smyczy, miejsce na miskę i zabawki, a także adapter do dachu, który umożliwi wystawienie głowy na zewnątrz podczas jazdy. Nie mniej ciekawą funkcją jest możliwość zrobienia z Thule Couriera wózka cargo - solidna podłoga i mocne zaczepy pozwalają łatwo i bezpiecznie przewozić nawet ciężki ładunek, a dodatkowa funkcja rozpięcia przyczepki również z tyłu zapewnia nam możliwość umieszczenia na pokładzie długich i nieustawnych przedmiotów. 

 
 

 

Oczywiście poza trzema wspomnianymi funkcjami - podobnie jak w większości przyczep Thule - można korzystać z nowego modelu jako z wózka spacerowego, a dla bezpieczeństwa jest tutaj sporo elementów odblaskowych, które podnoszą widoczność przyczepki. Jej poszycie ma również specjalne panele przeciwdeszczowe, którymi możemy ją zasłonić w razie opadów. Przyglądając się nowej przyczepie Thule Courier można odnieść wrażenie, że to produkt, który wpisuje się w nowoczesny styl życia, gdzie rower zaczyna być coraz częściej głównym środkiem komunikacji po mieście - wskazuje na to właśnie bogata funkcjonalność. Pisząc ten artykuł od razu widzimy masę zastosowań - choćby to, że rano można odwieźć dzieci do przedszkola, a wracając zrobić po drodze duże zakupy i wygodnie przewieźć je rowerem, bez kombinowania, jak to wszystko wygodnie upchnąć. Cena modelu Thule Courier wynosi 3759 zł. 

 

Walizki Thule Roundtrip MTB i Road

 

 

Nowością w kolekcji są też kufry do przewozu rowerów, a w zasadzie nowe odsłony produktów - bowiem torba Thule Roundtrip była już w ofercie szwedzkiej marki. Tym razem walizka została odświeżona, dopasowana do zmieniających się standardów w rowerach i dopracowana oraz występuje w dwóch wersjach - jednej dedykowanej do rowerów MTB oraz drugiej do szosowych. Thule Roundtrip to produkt przygotowany przede wszystkim do transportu jednośladów samolotem, ale oczywiście równie dobrze można używać go w innych środkach transportu. Warto na wstępie dodać, że to kufer o niestandardowej budowie, ponieważ nie jest on w pełni sztywny, a składany, co oczywiście ma ogromną zaletę w kontekście jego przechowywania przez czas, kiedy akurat nie jedziemy na roweru wakacje, tudzież zgrupowanie lub wyścig. Czyli pewnie przez 300-350 dni w roku, w zależności od użytkowania. Dla osób o ograniczonym metrażu to z pewnością wymierna zaleta.

 
 

 

Thule Roundtrip ma sztywną podstawę, która ma oczywiście wbudowane kółka dla ułatwienia poruszania się z walizką, natomiast jej boki oraz górna część wykonane są tworzywa o miękkiej strukturze, które na czas transportu usztywnia się specjalnymi panelami. Po ich zdemontowaniu torbę można złożyć do wymiarów podstawy i wygodnie przechowywać w domu, piwnicy, czy hotelu. Dodatkową cechą charakterystyczną dla modelu Thule Roundtrip jest wbudowany w podstawę stojak serwisowy (można go z niej wyjąć), który pełni dwie funkcje. Po pierwsze usztywnia i unieruchamia rower podczas transportu, a po drugie ułatwia jego demontaż oraz ponowny montaż. 

 
 

 

W nowej kolekcji Thule przygotowało dwa warianty tego produktu. Wersję MTB, która ma specjalne rozwiązania służące lepszemu zabezpieczeniu rowerów górskich oraz - co najważniejsze - jest w stanie pomieścić rowery MTB, które są jednak wyraźnie większe niż szosowe. Wersja MTB mieści rowery o rozstawie osi do 130 cm (1030 mm bazy kół), z ośkami w systemach 15x110 Boost, 15x100, 20x110, 12x100 i 9 mm QR oraz z kołami 29” lub mniejszymi. Z kolei wersja Road mieście wszystkie rowery szosowe o bazie kół do 1010 mm, a po złożeniu (skompresowaniu) ma wymiary jedynie 124 x 38 x 24 cm. Cena obu wersji wynosi 3759 zł.

 

Strona producenta: www.thule.com