Nowy kask Bontrager Circuit WaveCel: na szosę i MTB

Poznaj nowy model uniwersalnego kasku rowerowego przeznaczonego na rower szosowy, górski czy gravel: Bontrager Circuit WaveCel - nowość na 2022 rok.

Drukuj

Nowy kask Bontrager Circuit WaveCel - jak podkreśla producent - jest modelem uniwersalnym, który sprawdzi się zarówno w sportowej jeździe na szosie, jak i singlach na MTB. Wygląda świetnie i może być dobrą propozycją szczególnie, jeśli masz kilka rowerów i chcesz ,,obsłużyć je” jednym kaskiem.

Nowa odsłona kasku Bontrager Circuit sprawdzi się u wszelkiej maści sportowo zorientowanych rowerzystów i kolarzy. Jego budowa zapewnia dobrą ochronę, a jednocześnie niską masę, dobrą aerodynamikę, skuteczną wentylację i odpowiedni wygląd. Sprawdzi się na szosie, gravelu, w przełaju i MTB, a oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go również w bardziej rekreacyjnym wydaniu - na trekkingu czy crossie. Jego najważniejsze użytkowe cechy to: smukła i opływowa linia, zaawansowany system ochrony, dobre dopasowanie i komfortowe wyściełanie. 

 
 

 

Szybka linia i sportowy wygląd

Kształt skorupy nowego Circuit’a został opracowany przy pomocy analizy CFD, która pozwala symulować przepływ powietrza i zaprojektować maksymalnie opływową skorupę. Bontrager podkreśla, że jego aerodynamika jest na tyle dopracowana, że na szosie można już mówić o realnych zyskach, a jednocześnie jest to lekki i doskonale wentylowany model. Sprawdzi się więc nie tylko w dynamicznej jeździe po asfaltach, ale również w górach i w terenowej jeździe. Bontrager podkreśla też, że kask jest lekki, a masa waha się od 310 gramów w rozmiarze S do 390 gramów w XL-ce. Oczywiście trzeba brać poprawkę, że przez system WavCel każdy model zawsze wyraźnie więcej waży, więc nie ma sensu odnosić tego wyniku do kasków pozbawionych tej ,,dodatkowej skorupy”.

 

 

Bezpieczny system WaveCel

Jedną z podstawowych zalet nowego kasku jest obecność systemu WaveCel, czyli autorskiego rozwiązania Bontragera, które wg badań znacznie poprawia ochronę głowy podczas wypadku. Dla mniej wtajemniczonych dodamy, że mowa o tej dodatkowej warstwie (skorupie) o charakterystycznej strukturze, którą widać przez otwory wentylacyjne.

 
 

 

System działania WaveCel'a jest trójfazowy i pozwala pochłonąć znaczną część siły uderzenia. Najpierw komórki uginają się w pierwszej fazie uderzenia i tym samym ograniczają tarcie między kaskiem a ziemią. Następnie zgniatają się - tak, jak zderzak w samochodzie - przyjmując siłę uderzenia. W trzeciej fazie skręcają i przesuwają się, aby rozproszyć energię i ograniczyć siłę, która jest skierowana na czaszkę. 

 

Dobre dopasowanie i komfort 

Bontrager podkreśla, że istotna jest też wygoda i dopasowanie. Dlatego w gamie są aż 4 rozmiary, co rzeczywiście pozwala dobrać kask precyzyjnie pod kątem obwodu i kształtu czaszki. Wygodę podczas jazdy zapewniają też wysokiej jakości wkładki odprowadzające wilgoć i będąc komfortowe dla skóry. Co ważne, są one przygotowane do prania w pralce. 

 
 

 

Regulację obwodu oraz komfortowe korygowanie poziomu opasania podczas jazdy zapewnia pokrętło z tyłu obsługujące żyłkę BOA. To precyzyjna regulacja, która zapewnia liniowe działania na całym obwodzie, bez punktowego ucisku z tyłu. Z kolei paski z boku mają rozdzielające mocowania FlatStrap, które leżą płasko na twarzy, co również powinno działać in plus w kwestii ogólnej wygody noszenia / jeżdżenia. 

 

Dodatkowe cechy

Z istotnych spraw, dodamy, że kask ma wbudowane zintegrowane mocowania magnetyczne Blendr, które pozwalają na łatwe i stabilne zamontowanie kamery GoPro lub świateł Bontrager Daytime Running Lights. Wśród ciekawostek warto wymienić też, że Bontrager Circuit WaveCel wykonany jest w 50% z polistyrenu pozyskanego z recyklingu pokonsumenckiego. 

 

 

Dostępne rozmiary to: S 51-57 cm, M 54-60 cm, L 58-63 cm i XL 60-66 cm. Do tego wybierać można spośród 5 wersji kolorystycznych. Dostępne są: czarny, biały, fluo-żółty, czerwony, granatowy. Produkt objęty jest też 30-dniową bezwarunkową gwarancją Bontragera, która zakłada, że można go zwrócić w tym czasie, jeśli nie będziemy z niego zadowoleni. Ponadto, jest też roczny crash replacement, jeśli w tym okresie ulegniemy wypadkowi, który zniszczy kask, Bontrager wymieni nam go na nowy. 

Cena: 749 zł

 

Strona producenta: www.trekbikes.com/pl