Amortyzatory MTB dla dzieci 20 i 24” - Spinner

Poznaj ofertę dopracowanych amortyzatorów do rowerów górskich dla dzieci i młodzieży - widelców marki Spinner pod koła w rozmiarze 20 i 24 cale.

Drukuj

Amortyzator to często jeden z najmniej dopracowanych komponentów dziecięcego roweru MTB, który zwyczajnie słabo spełnia swoją funkcję. Aby zerwać z tym powszechnym sądem, Spinner od pewnego czasu mocno koncentruje się na rozwoju swoich dziecięcych amortyzatorów. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Rodzice, których dzieci korzystają z rowerów MTB doskonale wiedzą, że bardzo często widelce amortyzowane w dziecięcych i młodzieżowych góralach pełnią w zasadzie ozdobną funkcję. Podnoszą koszty zakupu, oferują minimalną kulturę pracy oraz niepotrzebnie obciążają rower. Z tego względu całkiem słusznym wyborem może być zakup małego roweru MTB ze sztywnym widelcem. Oczywiście w wypadku, gdy taki sprzęt ma służyć głównie do kręcenia w łatwym terenie. Jeśli jednak sprzęt i jego użytkownik chcą ostrzej pojeździć po szlakach warto zastanowić się nad zakupem amortyzatora z prawdziwego zdarzenia, który będzie czuły na nierówności oraz pozwoli na ustawienie go tak, aby był w stanie wykorzystać cały skok. Spinner, o czym wspominaliśmy słowem wstępu, przygotował sprawne amortyzatory do rowerów na kołach 20 i 24 cale, które mają spełniać swoją prawdziwą funkcję - podnosić trakcję, bezpieczeństwo i pewność jazdy oraz poprawiać komfort. Poniżej przyjrzymy się modelom widelców z ich kolekcji, które - jak zapowiada producent - mają pokazać, że dzieci też mogą mieć sprawnie działający amortyzator. 

 
 

 

Spinner oferuje dwa modele powietrznych amortyzatorów dziecięcych, które zapewniają dobry balans między wysoką kulturą pracy, a nadal przystępną ceną. Zarówno widelec 300, jak i Grind występują w opcjach na koła 20 i 24 cale, a ich ogromną zaletą jest fakt, że medium ściskane to powietrze, a nie stalowa sprężyna (tak jak w tanich, niedziałających modelach). Dzięki temu można idealnie ustawić taki amortyzator do wagi konkretnego użytkownika.

Amortyzator Spinner 300 AIR posiada 80 mm ugięcia i hydrauliczną blokadę skoku na goleni. Posiada też bardzo przydatną dla zaawansowanych riderów regulację tłumienia. Aluminiowe golenie górne mają średnicę 30 mm, co zwiastuje maksymalną sztywność. Widelec 300 występuje w czarnym, matowym kolorze. Ma aluminiową rurę sterową o średnicy 1 i ⅛ cala i mocowanie hamulca w standardzie PM. W wariancie na koła 24” waży 1835 gramów, natomiast pod koła 20” naturalnie nieco mniej - 1775 gramów.

 
 

 

Bardziej budżetowym, ale również powietrznym widelcem jest amortyzator Spinner GRIND AIR o skoku 65 mm w wersji na 24-calowe koła i 50 mm w wariancie pod mniejsze 20 cali. Na ich pokładzie znajdziemy hydrauliczną blokadę skoku, obsługiwaną pokrętłem na goleni. Oba widelce mają mniej skoku, niż seria 300, a aluminiowe golenie górne mają w nich średnicę 25,4 mm. Są przystosowane zarówno do hamulców szczękowych, jak i tarczowych - znajdziemy w nich pivoty do V-brake’ów oraz mocowanie do tarczówek w standardzie IS. Oba widelce Grind AIR mają rury sterowe w rozmiarze 1 i ⅛ cala. Masa wariantu pod koła 24 cale wynosi 1725 gramów oraz 1610 gramów w opcji na 20-calowe koła. Grindy nie posiadają regulacji tłumienia. 

Strona dystrybutora: www.bluepill.pl