PUKY S-PRO – lekkie rowery dziecięce 16 / 18"

Sprawdź nowość firmy Puky na 2020 - lekkie rowery dziecięce S-PRO na kołach 16 i 18 cali.

Drukuj

Puky S-Pro to seria lekkich i sportowych rowerków dla dzieci. Aluminiowe maszyny zostały od A do Z skonstruowane z myślą o najmłodszych adeptach rowerowej jazdy. Przyglądamy się bliżej nowej linii w kolekcji niemieckiego producenta.

Rowerki Puky od lat uważane są za jedne z najbardziej przyjaznych dzieciom. Nic w tym dziwnego, producent koncentruje się na sprzęcie dla najmłodszych i jest w tym segmencie specjalistą. Inżynierowie niemieckiej firmy dokładnie analizują potrzeby i wymagania mniejszych riderów, by następnie stworzyć rowery skrojone idealnie pod ich wzrost i styl jazdy. Ich konstrukcje słyną z bezpieczeństwa i przemyślanych rozwiązań, które w ostatecznym rozrachunku mają po prostu zapewnić maksimum frajdy z jazdy. 

Puky - made in Germany

Produkcja dziecięcych jednośladów Puky odbywa się w Niemczech. Dzięki temu firma i jej klienci osiągają sporo korzyści. Wśród jednych z nich wymieniany jest aspekt ekologiczny – fabryka Puky oszczędza środowisko, ponieważ większość podzespołów i materiałów trafia na produkcję pokonując niewielki dystans od lokalnych dostawców. Poza tym, jedynie niewielka część komponentów pochodzi z Azji, a produkcja ram aluminiowych odbywająca się na tym kontynencie oparta o standardy etyczne BSCI. Wymierne korzyści otrzymują również użytkownicy ich rowerów - firma utrzymuje wysokie normy jakości, dzięki czemu gwarancja producenta wynosi aż 5 lat. Warto też podkreślić, że firma dba o kwestię integracji społecznej i zatrudnia 500 niepełnosprawnych pracowników.

Nowa linia S-PRO

Przyglądamy się nowej serii lekkich rowerów S-PRO marki Puky, która obejmuje 4 warianty rozmiarów kół: 16, 18, 20 i 24 cale, dedykowanych dla dzieci o wzroście od 100 do 155 cm. Zajmiemy się wariantami dla najmłodszych - 16” i 18” - które są bardzo prostymi, jednobiegowymi maszynami i można o nich myśleć dla dzieci o wzroście od 100 cm (16”) do 120 cm (18”). Warianty na kołach 20” i 24” posiadają odpowiednio 7 i 8 biegów. To lekkie (główne założenie serii S-PRO), ale już bardziej skomplikowane rowery dostosowane dla starszych użytkowników.

 

 
 

 

 

Aluminium wszędzie

Podstawą rowerków S-PRO jest lekka aluminiowa rama. Jej profil został specjalnie obniżony, aby umożliwić wsiadanie, zsiadanie oraz ratowanie się przed upadkami w kryzysowych sytuacjach. Geometria w S-PRO dostosowana została do dziecięcej budowy ciała i zapewnia zdrową oraz wygodną pozycję za kierownicą. Ergonomiczna rama jest tylko jednym z wielu elementów aluminiowych, na pokładzie znajdziemy bowiem widelec, korbę i sztycę, które również zostały wykonane z lekkiego i nierdzewnego aluminium. Oczywiście wszystkie te zabiegi zapewniają obniżenie masy całego roweru - wersja na kołach 16 cali waży 6,2 kg, natomiast większy 18-calowy rower 6,8 kg. 

 
 

 

Przemyślane wyposażenie 

Pozostałe komponenty w S-PRO również służą pełnej funkcjonalności roweru stworzonego dla dzieci. W osiąganiu prędkości niską masę wspomagają szybkie opony i wysokiej jakości łożyska zastosowane w piastach. Jednobiegowy napęd został odseparowany od młodego ridera za pomocą specjalnej osłony łańcucha Hebie. Puky montuje też specjalne hamulce typu V-Brake dla dzieci - mocne, ale nie na tyle aby zablokować koło, co może spowodować niebezpieczny upadek. Również siodełko zostało dostosowane do anatomii naszych podopiecznych - ma komfortowy profil oraz bezszwową powierzchnię. Zwieńczeniem całości są bezpieczne chwyty na kierownicę, odblaski oraz antypoślizgowe pedały. 

 

 
 

 

 

 

Dla dzieci ze sportowym charakterem

PUKY S-PRO są idealnym wyborem dla sportowo ukierunkowanych dzieci, które lubią spędzać czas na rowerze. W obu wariantach rozmiarowych dostępne są 3 opcje kolorystyczne: srebrno-pomarańczowa, srebrno-niebieska i srebrno-jagodowa. Ceny oraz dopasowanie do wzrostu przedstawia się następująco:

Puky S-PRO 16 

  • Wzrost - 100-115 cm
  • Wiek - 4+
  • Cena - 1349 zł

Puky S-PRO 18

  • Wzrost - 105-120 cm
  • Wiek - 5+
  • Cena - 1399 zł

Strona producenta: www.puky.de/pl