Nowe pedały w ofercie marki Cloud Perform

Cloud Perform to polska marka, której konikiem jest tworzenie komponentów odpowiadających przede wszystkim miłośnikom bardziej ekstremalnych odmian MTB - wśród najciekawszych produktów prym zdecydowanie wiodą pedały. Co nowego słychać u Cloud Perform w tym temacie?

Cloud Perform to budujący swoją popularność producent akcesoriów i części zamiennych. W ofercie marki znajdziemy wiele komponentów, jednak szczególny nacisk położono na te przeznaczone dla fanów bardziej agresywnej jazdy. Stąd duży wybór kierownic, napinaczy łańcucha, ale także części takich jak stery i łożyska.

W ofercie polskiej marki znajdziemy też wiele modeli interesujących pedałów rowerowych. Zdecydowana większość z nich to modele platformowe. Są zgodne z aktualnymi trendami - nie mogło więc w ofercie zabraknąć ultrapłaskich i lekkich wariantów, a także pedałów platformowych wykonanych z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Rodzynkiem w ofercie marki są pedały zatrzaskowe Cleat One. Wizualnie nawiązują one do produktów marki HT, jednak zastosowano w nich bloki kompatybilne z systemem Shimano SPD. Korpus pedałów wykonano z aluminium. Ma on większą powierzchnię, która dodatkowo poprawia kontrolę nad rowerem i daje podparcie dla podeszwy buta wokół bloku. Oś wykonano ze stali cr-mo, a za odpowiednią kulturę pracy odpowiadają usczelniane łożyska maszynowe i ślizg. Pedały ważą 190 gramów sztuka, a ich wymiary to 87x90 milimetrów.

 
 

 

Kolejny interesujący model to już pedały platformowe Fat 1. To bardzo tradycyjna, pancerna konstrukcja z grubą platformą. Wymiary pedałów wynoszą 112 X 110 mm. Korpus wykonano z odlewanego aluminium 6061, a oś ze stali cr-mo. Pedały kręcą się na uszczelnianych łożyskach maszynowych i ślizgu LSL.

Pedały Fat 2 to nieco większa powierzchnia platformy o lepszej zdolności do oczyszczania się z błota. Mamy tutaj do czynienia z platformą o wymiarach 115x108mm. Sama platforma ma też niższy profil niż w pedałach Flat 1. Korpus to ponownie odlewane aluminium, a oś wykonano ze stali cr-mo. Waga jednej platformy wynosi 230 gramów.

 

 
 

 

Pedały Fat 3 to taka sama jak w Fat 2 powierzchnia platformy 115x108mm wyposażona w wymienne, agresywne piny świetnie trzymające podeszwę buta w miejscu. Pedały Fat 3 kręcą się na łożyskach kulkowych i ważą 230 gramów sztuka.

Flat 1 to płaskie pedały platformowe o dużej powierzchni, idealne do ścigania się w downhillu i enduro. Powierzchnia 117 X 110 mm zapewnia świetne podparcie dla stopy, a niski profil pedałów utrudnia uderzenie o korzenie i kamienie na trasie. Stalowa oś jest trwała, a maszynowe łożyska wraz ze ślizgiem LSL zapewniają odporność na trudne warunki. Pedały ważą 208 gramów sztuka.

 

 
 

 

Wariant pedałów Flat 2 posiada nieco mniejszą platformę o powierzchni 113 X 105 mm. Również i tu znajdziemy maszynowe łożyska, odlewany aluminiowy korpus i stalową oś. Mniejsza jest waga, wynosząca 205 gramów na jeden pedał. 

Pedały Super Flat 1 jak sama nazwa wskazuje mogą pochwalić się wyjątkowo płaskim i cienkim profilem. Dzięki powierzchni 110 X 108 mm i wymiennym pinom mamy tu zapewnioną bardzo dobrą przyczepność z podeszwą buta i świetną kontrolę nad rowerem. Korpus pedałów wykonano z odlewanego aluminium, zastosowano też stalową oś i maszynowe łożysko. Jeden pedał waży 189 gramów. W wariancie Super Flat 2 waga jest jeszcze niższa i wynosi 186 gramów. Cena modelu z jedynką to 290 zł.

 
 

 

Pedały Cloud Termoplast to propozycja dla osób poszukujących bardzo lekkich pedałów o wyróżniajacym się wyglądzie. Platformę tego modelu wykonano z bardzo wytrzymałego tworzywa TPE osadzonego na trwałej osi cr-mo. Odpowiednią kulturę pracy zapewnia uszczelnione łożyska maszynowe. Wielkość platformy to 113 X 105 mm, a waga wynosi 175 gramów (jeden pedał).

Strona producenta: www.bluepill.pl

 

Sprawdź również: