Pomiar mocy od InfoCrank w Polsce

Kozzak Bikes został wyłącznym dystrybutorem korb InfoCrank, wyposażonych w pomiar mocy. Jest to najdokładniejsze urządzenie na rynku i co ciekawe charakteryzuje się stosunkowo przystępną ceną.

Korba InfoCrank ze zintegrowanym miernikiem mocy posiada dokładność wynoszącą +/- 0,5% co jest znakomitym wynikiem, lepszym nawet od dużo droższej konkurencji. Urządzenie wykorzystuje superczuły czujnik Wheatstona, który jest tensometrem o laboratoryjnej jakości, z kolei do pomiaru kadencji wykorzystywany jest czujnik magnetyczny. Z połączenia pracy tych dwóch czujników otrzymujemy wynik mocy w watach, który w przypadku korb InfoCrank przedstawiany i zapisywany jest w dokładny sposób w czasie rzeczywistym, a moc mierzona jest osobno dla lewej oraz prawej nogi. InfoCrank potrafi zmierzyć nawet minimalne dysproporcje pomiędzy lewą, a prawą stroną, co na przestrzeni dłuższej jazdy może znacząco wpłynąć na osiągnięty wynik. Zauważenie takiej różnicy pomoże natomiast te dysproporcje zlikwidować. Producent obiecuje wysoką jakość i wytrzymałość swojego produktu. Żywotność łatwo dostępnych baterii SR44 wynieść ma około roku przy założeniu, że trenujemy 12 godzin tygodniowo. Miernik jest ponadto odporny na wstrząsy oraz wodę.

 
 

InfoCrank występuje w dwóch wersjach: standardowej z mocowaniem zębatek 130 BCD oraz kompaktowej 110 BCD. Wersja standardowa posiada klasyczną 24-milimetrową oś, w kompakcie zamontowano zaś 30 mm oś, a jako suport wykorzystywany jest Praxis M30, umożliwiający montaż w ramach z suportami BSA, BB30, PF30, OSBB oraz BB86. Transmisja danych odbywa się poprzez ANT+ do urządzeń kompatybilnych z tą technologią. Producent oferuje także możliwość nabycia kompatybilnego komputerka o-synce navi2coach, wyposażonego w GPS.

 

 

Istotną zaletą korb InfoCrank jest brak konieczności jakiejkolwiek kalibracji urządzenia, jeśli nie zaliczyliśmy kraksy, bądź też rower nie był uderzony. Warto też dodać, że z korb InfoCrank korzysta wielu znanych zawodników, są to m.in. byli zawodowcy, tacy jak Magnus Backstedt, Robbie McEwen, mistrzowie świata amatorów UWCT, ale też i firmy, takie jak np. producent opon Michelin, który wykorzystuje korby do testu swoich produktów.

 
 

 

Ceny kompletu korb InfoCrank zaczynają się od 5390 zł (cena netto). W zestawie otrzymamy: korby z pająkiem i osią, łożyska suportu, magnesy do czujnika kadencji oraz czujników mocy, złącze ANT+ do przesyłu danych, złącze USB do transferu danych, klucz HEX do montażu wkładów PraxisWorks, a także zestaw baterii SR44. Komputer navi2coach z GPS to wydatek równy 840 zł, a dodatkowo otrzymamy darmową wersję programu TrainingLab firmy o-synce.

Dystrybutor: www.kozzak.pl

Podobne artykuły