Boiron Arnigel - arniką w stłuczenia?

Prezentacja żelu na stłuczenia Boiron Arnigel

Drukuj

Kto z nas nie miał problemów ze stłuczeniami i siniakami powstałymi po rowerowych wypadach? Z pomocą przychodzi m.in. żel z arniką. Czym dokładnie charakteryzuje się Arnigel i jak poradzić sobie z powstałymi urazami?<br />

Stłuczenia i bóle w kolarstwie
Kolarstwo jest jednym ze sportów, w którym mniejsze i większe urazy przydarzają się niemal każdemu. Niewinna wywrotka w lesie, kraksa na wyścigu czy niebezpieczny kontakt z samochodem to chleb powszedni wielu rowerzystów. Niektórym udaje się często uniknąć upadku, ale czasami zdarza się on każdemu. Siła grawitacji jest nieubłagana - na każde 8-10 tysięcy przejechanych kilometrów ok. 50% rowerzystów upada jeden lub więcej razy. Sporo statystyk możecie znaleźć na specjalnie witrynie internetowej poświęconej temu zagadnieniu, w jęz. angielskim: https://www.helmets.org/stats.htm.

Upadki przytrafiają się szczególnie w trakcie rywalizacji na wyścigach, ale podczas treningów również nie są rzadkością. Jeśli kraksa była wyjątkowo niebezpieczna, wówczas najlepiej skorzystać z pomocy lekarza i udać się do szpitala. Jeśli jednak uraz to lekkie stłuczenie, wówczas możemy sobie poradzić na własną rękę.
 

Po upadku należy sprawdzić obolałe miejsce i podjąć odpowiednie kroki. Nie warto od razu jechać!


Po przyjechaniu do domu od razu należy przemyć ranę bieżącą wodą, a następnie użyć wody utlenionej lub spirytusu salicylowego w celu jej odkażenia. W zależności od rozległości rany należy nałożyć opatrunek lub pozostawić ją otwartą i nie forsować zranionego miejsca. W przypadku stłuczenia sprawa jest prostsza - w miejsce bólu przykładamy na 5-10 minut woreczek z lodem, który nieco uśmierzy nasze cierpienie. Następnie wmasowujemy w obolałe miejsce żel. Na rynku istnieje wiele popularnych preparatów, ale z pewnością niewielu z Was słyszało o dobroczynnym działaniu arniki.

 

 

Na stłuczenia - arnika
Arnigel jest żelem z arniką górską. Substancja czynna, czyli arnica montana, pomaga w zwalczaniu bólów mięśniowych występujących po wysiłku fizycznym czy też w następstwach niewielkich urazów. Należą do nich m.in lekkie stłuczenia tkanek lub siniaki. Sama substancja do produkcji leku (arnika) pochodzi wyłącznie z terenów mających certyfikat Ecocert, spełniających wysokie wymagania ekologiczne.

U osób uprawiających sport rekreacyjnie i wyczynowo jest szczególnie przydatny we wszelkiego rodzaju urazach powierzchniowych (bez zranień), stłuczeniach oraz przy zmęczenia mięśni. Arnigel© możemy więc stosować zarówno po niegroźnej, ale bolesnej wywrotce, jak i w celu relaksacji mięśni na kilka dni przed wyścigiem lub po ciężkim treningu. Wystarczy dokładnie wmasować niewielką ilość maści w nogi. Następnie można je ustawić w pozycji pionowej i relaksować się przez kilkanaście minut.

 

 

 

Arnigel dostępny jest w formie żelu, który łatwo się wchłania w bolące miejsce


W razie stłuczki warto żel zastosować od razu, ale nawet po dłuższym czasie jest on skuteczny dla naszych mięśni i stawów. Zastosowany natychmiast zapobiega tworzeniu się obrzęków i wynaczynień, a użyty po pewnym czasie przyspiesza wchłanianie się krwiaków i wybroczyn.

Przeciwbólowe działanie żelu to najważniejsza funkcja spełniana przez Arnigel©. Oprócz tego wyciąg z arniki działa także antyseptyczne i przeciwzapalnie, pobudzając również ukrwienie. Dla osób zwracających uwagę na odpowiedni skład leków warto dodać, że produkt nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników i środków zapachowych.

 

 

 

 

Upadki zdarzają się każdemu. Z lekkimi stłuczeniami poradzimy sobie za pomocą żelu.


Opakowanie Arnigel (45g) kosztuje ok. 13,5zł. Dostępne w większości aptek.

Specyfikacja:
ARNIGEL®
Postać farmaceutyczna: żel.
Skład jakościowy i ilościowy: 100 g żelu zawiera: substancja czynna: Arnica montana TM 7,00 g.


Fot.: Boiron
Podmiot odpowiedzialny: Boiron Sp. z o.o.