BDC Bike

ul. Zegrzyńska 6
05-120, Legionowo
tel. 34 360 11 22
k.wojcik@bdc-bike.com
www.bdc-bike.pl
Jamis Bicycles jest amerykańską marką, która swoją obecność na rynku rozpoczęła od produkcji słynnych cruiserów. Dziś ma w ofercie pełen przekrój różnych typów rowerów i dzierży mocną rynkową pozycję, będąc jedną z najpopularniejszych amerykańskich marek.

Firma stojąca za Jamis Bicycles powstała w 1937 roku i na początku zajmowała się importem części rowerowych z Włoch. W 1979 rok Ron Jamis - założyciel marki - wypuścił na rynek pierwszy rower sygnowany logo Jamis. Przez pierwsze lata produkcji firma oferowała Cruisery, ale już w 1981 roku pokazano ciekawy i komfortowy rower będący mieszanką MTB i cruisera. Jamis był zresztą jedną z tych marek, które kształtowały rynek rowerów górskich, ich pierwszy rower MTB wszedł do sprzedaży w 1983 roku. Dwa lata później do oferty dołączył góral Jamis Dakota - prosty, ale bardzo skuteczny sprzęt, jak sama firma podkreśla - przygotowany po prostu do jazdy, bez zbędnych gadżetów. Jamis twierdzi, że ten model nadał im kierunek myślenia o rowerach, którym w projektowaniu i produkcji kierują się do dziś. Model Dakar - oczywiście w zupełnie innym wcieleniu - nadal jest w ofercie. 

Współcześnie Jamis jest jednym z największych producentów rowerów w USA. Stosuje dość powszechny model działania - ma siedzibę oraz biura projektowe w Stanach Zjednoczonych, natomiast produkcja odbywa się w Chinach i na Tajwanie. Posiada rozbudowaną i ciekawą ofertę, w której znajdziemy rowery górskie, szosowe, gravelowe i przygodowe, miejskie, rekreacyjne, jak również młodzieżowe. W Polsce firma jest rozpoznawalna, choć obecnie nie szczególnie popularnie. Znacznie bardziej ,,było o niej głośno”, gdy na początku drugiej dekady XXI wieku na Jamisach ścigała się szosowa ekipa BDC.

Artykuły powiązane z marką Jamis

Produkty marki Jamis znajdziesz w sklepach