Okulary Oakley

Drukuj

Amerykańskie przedsiębiorstwo znane jest z bardzo wysokiej dbałości o jakość swych produktów. Okulary Oakley kojarzą się z trwałością oraz dobrą optyką szkieł. Jakie zmiany szykuje producent?

Historia i technologie
Oakley działa na rynku od 35 lat i w tym czasie zastrzegł sobie ponad 600 oryginalnych patentów. Oznacza to wysoką dbałość o jakość oraz indywidualizację produktów. Od jakiegoś czasu firma jako jedyna wykorzystuje plutonit do produkcji soczewek. Jest to najczystszy materiał optyczny na świecie, ukazuje obraz rzeczywisty, co powoduje odpoczynek mięśni oka. Oprócz tego chroni przed urazami oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Inżynierowie poddają również swoje soczewki wielu testom - zarówno komputerowym jak i praktycznym. Jednym z nich jest m.in. uderzenie soczewki końcówką kija narciarskiego lub gałęzią podczas jazdy na rowerze. Produkty Oakleya okazały się najtrwalsze w porównaniu z wiodącymi okularami innych marek.

W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się modele przeznaczone do użyku w różnych dyscyplinach sportu, ale także okulary casualowe czy też korekcyjne (również w modelach sportowych). W każdym modelu okularów dostępne są opcjonalnie soczewki z filtrem polaryzacyjnym (blokującym oślepiające świtało odbite np.: od śniegu czy asfaltu), powłoką irydową (tzw. „lustrzanka” zwiększająca kontrast widzenia), powłoką antystatyczną i hydrofobową (zapobiegającą osadzaniu się wody i kurzu) oraz soczewki fotochromatyczne (zmieniające zabarwienie w zależności od natężenia światła). Wszystkie te opcje dostępne są także w soczewkach korekcyjnych.
 


W produkcji opraw Oakley wykorzystuje takie materiały jak: tytan, stop metali C5, polimery i inne. Materiały te wytrzymują skrajne temperatury, nie zmieniają również kolorów pod wpływem słońca czy wilgoci. Są odporne na uderzenia, wodę i korozję oraz nie wywołują reakcji alergicznych. Wszystkie oprawki stykają się z głową tylko w 3 punktach: za skroniami i na nosie. Gwarantuje to dopasowanie do każdego kształtu głowy, przy dużym komforcie i bezpieczeństwie użytkowania. Okulary nie opierają się na uszach i nie ściskają niepotrzebnie skroni.

Z okularów korzystali znani zawodnicy, m.in. Lance Armstrong (w specjalnej wersji Livestrong), Mark Cavendish, Cadel Evans czy też bracia Schleck.

Produkty
Popularnym modelem przeznaczonym dla kolarzy są m.in. okulary Radar Path. Wykonane z wysokiej jakości materiału Iridium szkła gwarantują wysoką jakość użytkowania. Są również odporne na zarysowania i uderzenia, a podczas ich używania widzalność jest naturalna, co powoduje mniejsze zmęczenie gałek ocznych w trakcie długotrwałej jazdy.

Jawbone to okulary posiadające rozpinany system oprawki, w komplecie znajdują się zapasowe soczewki w kolorze żółtym - rozjaśniającym. Soczewki posiadają nacięcia w górnej części, dzięki czemu okulary maja lepszą wentylację.

 

 

Radar PathJawbone


Do okularów otrzymujemy również w zestawie twarde etui, ściereczkę do czyszczenia, zapasowe noski oraz przewodnik i gwarancję. Dla użytkowników z problemami wzroku istnieje również możliwość indywidualnego dopasowania modelu, w zależności od wielkości posiadanej wady oraz jej charakteru. Wszystko możliwe jest do wykonania po uprzedniej konsultacji z dystrybutorem.

Team
Istnieje również polski team MTB sponsorowany przez firmę. Okular MTB Team składa się z siedmiu członków, którzy regularnie reprezentują ekipę podczas występów na maratonach. Skład ekipy wyglada następująco: Hofman Ewa K3 Antczak Roman M3, Bereźnicki Piotr M3, Berczuk Krzysztof M3, Dziubanowski Robert M5, Grzegorz Czech M3, Zasada Dariusz M2.

Foto: Oakley
Autoryzowany salon sprzedaży: www.optyk-okular.pl

 

 

Obserwuj nas w Google News

Subskrybuj