Rowery elektryczne Ecobike: nowości 2022

Poznaj najciekawsze nowe modele rowerów elektrycznych Ecobike, które dołączają do kolekcji na 2022 rok.

Drukuj

Ecobike jest polską marką, która specjalizuje się rowerach elektrycznych. Ich kolekcja wyróżnia się ładnym designem i cenami dostosowanymi do kieszeni polskiego konsumenta. Przygotowaliśmy dla Was przegląd najciekawszych nowości w ofercie firmy na 2022 rok.

 

 

 

Ecobike może pochwalić się aż kilkunastoletnią rynkową historią. Firma ma swoją siedzibę oraz montownię w miejscowości Źródła pod Wrocławiem, a marka jest dobrze rozpoznawalna w Polsce. W zasadzie nic w tym dziwnego, bowiem była jednym z pionierów na rynku e-bike’ów w naszym kraju. Filarem oferty Ecobike’a są rowery użytkowe - wspomagane jednoślady do miasta, uniwersalne trekkingi, czy poręczne składaki. Firma podkreśla, że jej celem jest zaproponowanie swoim klientom skutecznego, szybszego, czystszego i zdrowszego sposobu komunikacji. Dużą uwagę położono też na design rowerów, a przedstawiciele marki dodają, że ich produkcje cechuje wysoka jakość i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Poza polskim rynkiem Ecobike eksportuje również swoje elektryki do innych europejskich krajów, a ponadto buduje też - jako podwykonawca - e-bike’i dla innych marek.  W tym artykule prezentujemy Wam przegląd najciekawszych modeli firmy spod Wrocławia, które zasilają ich najnowszą kolekcję. 

 

 

Zobacz również:

 

 

Ecobike LX 300 i MX 300

 
 

 

Ecobike’i serii X300 to nowoczesne e-trekkingi, czyli rowery elektryczne cechujące się dużą uniwersalnością. Można ich śmiało używać na co dzień do jazdy po mieście, a jednocześnie korzystać z nich jako rowerów na rekreacyjne wycieczki. Sylwetka ciała pozostaje tu mało pochylona, co przekłada się na komfortową i niezobowiązującą pozycję za kierownicą. Model LX 300 to wersja damska z maksymalnie obniżonym przekrokiem, natomiast MX300 posiada bardziej tradycyjną męską ramę. 

 
 

 

Obie wersje mają nowoczesne silniki centralne oraz akumulatory w pełni zintegrowane z ramą, co przekłada się na atrakcyjny i czysty wygląd opisywanych modeli. Jednostka napędowa to Ananda z maksymalnym momentem obrotowym aż 110 Nm. Maksymalna moc wspomagania może się wahać od 250 W do aż 840 W. Wszystko zależy od tego, na jakim poziomie zostanie ustawiona blokada maksymalnej prędkości - 25 km/h, 35 km/h lub 45 km/h.Oba modele ważą po 25,9 kg. Pojemność baterii waha się od 499 do 672 Wh  - dostępne są 3 opcje jej wielkości. Przy najbardziej pojemnym akumulatorze zasięg obu modeli wynosi około 135 km. Przyjazną obsługę wspomagania umożliwia ekran LCD na kierownicy, który ma prosty w obsłudze interfejs. Wśród ciekawych rozwiązań można też wymienić czujnik oświetlenia, który w nim zastosowano - dzięki niemu po zapadnięciu zmroku Ecobike automatycznie włącza oświetlenie w rowerze.

Uzupełnieniem wyposażenia linii X 300 są komponenty dobrej klasy - 10-biegowy napęd SRAM GX, hydrauliczne hamulce tego samego producenta oraz amortyzator RST Omega TNL. Nie oszczędzono również na oponach i na liście wyposażenia znajdują się Continentale Cruiser o komfortowej szerokości 2,2 cala. Limit wagowy użytkownika wynosi w obu wersjach 125 kg, damska rama ma rozmiar 17”, a męska 19”. Cena Ecobike’a LX 300 i MX 300 wynosi 9 499 zł przy baterii 499 Wh. 

Ecobike LX 500 i MX 500

 
 

 

Linia rowerów elektrycznych X 500 to seria bardziej zaawansowanych i mocniejszych e-trekkingów. Oparto ją o podobne ramy, które spotkamy w serii 300, ale wyposażone w mocniejsze silniki. Tu oczywiście również znajdziemy jednostki centralne - konkretnie Ananda o maksymalnym momencie obrotowym 136 Nm. To sprawia, że w zależności od założonej blokady możemy osiągać prędkość maksymalną nawet do 50 km/h, a moc waha się od 250 W do 960 W. Ten mocniejszy sprzęt ma być elektrykiem, który zawiezie nas dosłownie wszędzie, a na liście plusów - poza samym napędem - Ecobike podkreśla, że jego wielką zaletą jest wysoki komfort jazdy. Aby zapewnić dostateczny poziom energii w serii X500 zastosowano baterię LG o napięciu 48V, która została wyposażona w system Smart BMS. Ta technologia inteligentnie zarządza pracą baterii, pozwalając zachować ją w dobrej kondycji przez lata. Dostępne są dwa warianty jej pojemności: 13 Ah o mocy 624 Wh oraz 17,5 Ah o mocy aż 840 Wh. Ta mniejsza pozwala pokonać między 90 a 130 km, a większa dystans z przedziału 100 - 150 km. 

 
 

 

Ecobike LX 500 to wersja damska z obniżoną ramą, a MX 500 posiada klasyczną męską ramę. Oba ważą po 25,9 kg, a limit wagowy to 125 kg. Pozostałe wyposażenie jest niemal identyczne, jak w wersji X 300, czyli są to mocne i sprawdzone komponenty zapewniające wysoki poziom i kulturę pracy oraz odpowiednią wytrzymałość. Wyjątkiem są opony Schwalbe Big Ben Plus 28 x 2,15” i Schwalbe Marathon e-Plus 28 x 2,15” - nieco bardziej wzmocnione, przygotowane pod e-bike’a o większej mocy. Wersja LX (damska) posiada ramę w rozmiarze 19”, natomiast męska (MX) 20”. Cechy linii X 500 sprawiają, że ten sprzęt szczególnie nadaje się na wycieczki, choć oczywiście śmiało można jeździć tymi elektrykami na co dzień. Cena obu modeli wynosi 10 999 zł (bateria 13 Ah).

Ecobike RX 500

 
 

 

Model RX 500 jest najbardziej terenową z prezentowanych nowości. To rower elektryczny z pogranicza e-trekkingu plus z e-MTB. Oczywiście ,,plus” oznacza zastosowanie bardzo szerokich opon - założono tu bowiem balony w rozmiarze aż 29 x 2,6 cala, a do tego są to sprawdzone i dzielne w terenie Schwalbe Nobby Nic. Oczywiście sercem tego modelu jest mocny silnik - są tu identyczne jednostki centralne oraz opcje baterii, które spotkamy w modelach LX i MX 500. Motor Ananda ma tu również aż 136 Nm, a moc maksymalna przy odblokowaniu do 50 km/h wynosi potężne 960 W. 

Warto mieć na uwadzę, że umieszczony centralnie silnik oraz bateria zintegrowana z dolną rurą ramy, które są tu wsparte przez szerokie i stabilne opony będą sprawiały, że ten rower powinien bardzo pewnie prowadzić się nawet w wymagającym terenie. Tu również znajdziemy dwie pojemności akumulatorów, czyli 13 Ah o mocy 624 Wh oraz 17,5 Ah o mocy 840 Wh. Ecobike RX 500 występuje w jednej opcji ramy i wielkości 19”. Masa gotowego roweru to również 25,9 kg, a limit użytkownika wynosi 125 kg. Cena to 10 999 zł.

Ecobike SX 300 

 
 

 

Rowery elektryczne w linii SX 300 to przedstawiciele kategorii e-MTB, czyli po prostu górskie rowery elektryczne. Ich budowa, geometria i wyposażenie czynią z nich rekreacyjne wspomagane MTB, które perfekcyjnie sprawdzą się na leśnych wycieczkach w zróżnicowanym terenie. Rama SX 300 ma silnik umieszczony centralnie oraz baterię zintegrowaną z ramą. Jednostka napędowa w tym przypadku pochodzi od firmy DAPU i legitymuje się maksymalnym momentem obrotowym 90 Nm. Bateria to zaawansowana konstrukcja LG z systemem Smart BMS, która występuje w dwóch opcjach pojemności - 10,4 Ah i 14 Ah.

Jeżeli chodzi o pozostałe wyposażenie to trzeba przyznać, że zestrojono je w obiecujący - pod kątem jazdy w lekkim terenie - sposób. Napęd został oparty o 10-biegową grupę SRAM GX, do tego są tu hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano i amortyzator RST Blaze TNL. Z kolei za kontakt z podłożem w SX 300 odpowiadają szybkie opony Continental Race King 29 x 2,20”. Cały rower waży 25,5 kg, a maksymalny zasięg możliwy do osiągnięcia to 130 km. Wersja SX 300 Blue ma niebieską ramę w rozmiarze 18”, natomiast opcja zielona, czyli SX 300 Green jest nieco większa i jej rama ma 20”. Cena obu modeli wynosi 9 499 zł. 

Strona producenta: www.rowery-elektryczne.pl