Geobike 2015

Drukuj

Rowery elektryczne na rynku polskim mają olbrzymi potencjał, a przy tym znakomicie sprzedają się w krajach zachodnich. Geobike jest polską marką, która próbuje tę szansę wykorzystać. Oto wybrane propozycje z oferty producenta, liczącej około 20 różnych modeli.

Rowery ze wspomaganiem elektrycznym to znakomite rozwiązanie w przypadku rowerów wykorzystywanych do komunikacji - poruszania się z punktu A do punktu B. Taka jazda jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dojazdów do pracy. Nie należy przy tym zapominać o osobach o słabej kondycji fizycznej, które np. po wielu latach bez aktywności fizycznej planują powrót do ćwiczeń - dla takich osób jest to doskonałe rozwiązanie. Podobnie zalety wykorzystają mieszkający w pagórkowatym terenie, gdzie ciężkie podjazdy utrudniają jazdę i zniechęcają do niej. Geobike ma w swojej ofercie kilka typów rowerów elektrycznych, przeznaczonych dla różnych użytkowników.

 
 

CABO da ROCA to turystyczna damka na dużych, 28-calowych kołach z obniżoną ramą, ułatwiającą wsiadanie. Rower ten wyposażony został w silnik o mocy 250 W oraz baterię Samsung 2900 36V 11,6 Ah, dzięki czemu maksymalny zasięg wynosi nawet 120 km. W efekcie rower ten świetnie sprawdzi się podczas długich rowerowych wycieczek lub też krótszych jazd bez konieczności codziennego ładowania. Napędem elektrycznym umożliwiającym korzystanie z 5 trybów wspomagania elektrycznego sterujemy poprzez kontroler z wyświetlaczem LCD wyposażony dodatkowo w port USB umożliwiający korzystanie podczas jazdy np. ze smartfona, bez obawy o rozładowanie jego baterii.

Geobike posiada w ofercie męski odpowiednik tego modelu o nazwie Finisterre. W wyposażeniu obu modeli znalazły się m.in. amortyzator RST NEON=ML z blokadą skoku, 9-biegowa przerzutka Shimano Alivio, błotniki, bagażnik, osłona napędu oraz wysokiej jakości światłą marki Spanninga. Bateria roweru została zintegrowana z ramą, a jej zabezpieczenie stanowi zamek zamykany na praktyczny składany kluczyk. Cena modeli Cabo da Roca i Finisterre to 5649 zł.

 
 

MTB to rower na 26-calowych kołach skierowany, jak sugeruje nazwa, do fanów kolarstwa górskiego, którzy lubią jazdę w terenie, jednak nie są kondycyjnie przygotowani na trudniejsze trasy. Świetnie nadaje się do jazdy po leśnych i górskich ścieżkach, ale sprawdzi się również w warunkach miejskich. Rower ten otrzymał identyczny silnik oraz akumulator jak modele wymienione w powyżej, co oznacza spory zasięg, wynoszący do 100 km. Napęd mechaniczny to rozwiązanie 3x9 oparte o tylną przerzutkę Deore. Elektryczny MTB to wydatek rzędu 6349 zł.

 
 
 

Perfect+ to elegancki rower miejski na niedużym, bo 24-calowym kole, co w połączeniu z niewielką ramą zdecydowanie ułatwia wsiadanie oraz zsiadanie z roweru. Perfect + ma przy tym zapewniać komfortową, wyprostowaną pozycję. Rower prezentuje się przy tym ciekawe pod względem wizualnym – opalizująca jasna rama w połączeniu z brązowymi skórzanymi dodatkami świetnie wpisuje się w miejskie trendy. Napęd elektryczny w tym przypadku stanowi silnik 8FUN o mocy 250 W, który zasilany jest przez baterię litowo-jonową 36V 9Ah umożliwiającą pokonanie przy wspomaganiu elektrycznym dystansu do 80 km. Całością steruje zintegrowany z licznikiem rowerowym kontroler LED o pięciu trybach pracy, który umieszczony został na kierownicy. Zastosowano tu także 3-biegowy napęd Shimano Nexus. Tylne światło posiada funkcję oświetlenia parkingowego. Cena Perfect + to 4499 zł.

 

Beast jest limitowanym modelem w stylu retro, nawiązującym do klasycznych amerykańskich cruiserów. Rower ten otrzymał szerokie opony oraz szerokie, skórzane siodło, a także gripy, które również wykonano z naturalnej skóry. Silnik o mocy 350 W zasilany jest przez baterię 36 V 10 Ah, a system ten kontrolować możemy poprzez Kingmeter LCD z 5-ma trybami jazdy i podświetlanym wyświetlaczem. Tylna piasta to 7-stopniowa konstrukcja Shimano Nexus. Beast to wydatek rzędu 6399 zł.

Geobike w katalogu: Geobike

Dystrybutor: www.geobike.com.pl