Kross

ul. Leszno 46
06-300, Przasnysz
tel. 29 752 44 45
kross@kross.pl
www.kross.pl
Kross jest polskim producentem rowerów i jednocześnie jedną z najpopularniejszych marek na naszym rynku. Historia firmy sięga początku lat dziewięćdziesiątych i zaczęła się od prowadzenia przez Zbigniewa Sosnowskiego - założyciela Krossa - sklepu rowerowego w Przasnyszu. Wkrótce biznes przeobraził się w produkcję rowerów, a przełom w rozwoju firmy nastąpił w roku 2000, kiedy Kross otworzył nowoczesny zakład produkcyjny.

Przez lata polski producent przechodził silny rozwój technologiczny i wizerunkowy. Zwieńczeniem działań na rzecz rozpoznawalności marki było założenie przez przasnyską firmę Kross Racing Team - zawodowej drużyny kolarstwa górskiego, która rywalizuje na arenie międzynarodowych wyścigów. Dzięki niej firma zyskała na popularności również na wielu zagranicznych rynkach. Jednocześnie Kross Level - rower MTB polskiego producenta był tym, na którym Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Ostatnim z kroków milowych firmy było otwarcie w Polsce własnej fabryki karbonowych ram

Kross ma w swojej ofercie rowery z większości rynkowych kategorii. Linia rowerów MTB dzieli się na modele sportowe MTB / XC - Level i Earth oraz bardziej rekreacyjne, gdzie prym wiedzie Kross Hexagon. W ofercie znajdziemy również rowery szosowe Vento i gravele Esker. Oczywiście oferta firmy jest znacznie szersza, a ogromną popularnością cieszą się też bardziej użytkowe jednoślady - segment cross, trekking oraz rowery dziecięce. Polski producent prężnie rozwija też swoją gamę rowerów elektrycznych, a stylowe rowery miejskie Krossa oferowane są z kolei pod osobną marką - Le Grand. Oprócz rowerów, Kross ma swojej ofercie również akcesoria oraz odzież.

Artykuły powiązane z marką Kross

Filmy powiązane z marką Kross

Produkty marki Kross znajdziesz w sklepach

Produkty marki Kross w katalogu rowerowym