Giant Polska

ul. Osmańska 12
02-823, Warszawa
tel. 22 395 65 90
info@giant-polska.com.pl
www.giant-bicycles.com/pl
Giant jest tajwańskim producentem rowerów, który poza produkcją pod własną marką jest podwykonawcą dla wielu innych firm z branży rowerowej.

Historia firmy zaczęła się w 1972 roku, kiedy Giant rozpoczął produkcję ram i montowanie gotowych rowerów jako podwykonawca dla innych marek. Koniec lat 80 przyniósł Giantowi silny rozwój wraz z podpisaniem kontraktu z amerykańskim Schwinnem, dla którego - w najlepszych latach ich współpracy - produkował ⅔ rowerów. Koniec tej współpracy w roku 1987 otworzył nowy rozdział w historii Gianta - znaczne zwiększenie sprzedaży pod własną marką, która istniała od 1981 roku.

Już w 1987 zaprezentowano model Cadex - pierwszą seryjnie produkowaną karbonową szosówkę, a w roku 1997 Giant wraz ze swoim modelem TCR zrewolucjonizował segment szosówek - był to pierwszy rower ze slopingową ramą. Obecnie wszyscy producenci korzystają z ich dorobku, oferując swoje ramy z mniej lub bardziej slopingową geometrią. Portfolio Gianta jest oczywiście pełne innych ciekawych rozwiązań, jak choćby cenione zawieszenie Maestro w górskich rowerach full suspension. W 2008 Giant rozpoczął też produkcję rowerów dla kobiet pod osobnym brandem - Liv.  

Wielkość produkcji i roczne obroty Gianta czynią z niego jednego z liderów globalnego rynku. Pandemia spowodowana Covid-19 dodatkowo rozpędziła popyt na rynku rowerów na tyle mocno, że poza produkcją w Azji, Giant planuje wybudować nową fabrykę w Europie. Jak przystało na czołowego producenta na świecie, rowery Giant słyną z wysokiej jakości i trwałości, a ich oferta zawiera oczywiście jednoślady ze wszystkich rynkowych segmentów.

Artykuły powiązane z marką Giant

Filmy powiązane z marką Giant

Produkty marki Giant znajdziesz w sklepach

Produkty marki Giant w katalogu rowerowym