Rowery ekipy Cannondale zostały skradzione przez złodziei z bazy zespołu we Włoszech, w Sesto al Reghena. Według dziennika Messaggero Veneto zniknął sprzęt o wartości stu tysięcy Euro, w tym ramy Ivana Basso i Petera Sagana oraz osprzęt i koła. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie, a obsługa ekipy skrupulatnie sprawdza, co dokładnie zostało skradzione.
Międzynarodowa Unia Kolarska zapowiedziała, że każdy, kto wystąpi przed Niezależną Komisją ds. Reform w Kolarstwie (CIRC) i przyzna się do stosowania dopingu, będzie mógł liczyć na zmniejszenie przyszłej kary za przewinienia dopingowe. Jak zaznaczył Dick Marty, przewodniczący Komisji, każdy przypadek będzie rozpatrywany osobno, a świadek będzie mógł liczyć na dodatkowe zmniejszenie kary, jeśli jego informacje okażą się pomocne w rozliczeniu przeszłości i pomogą w walce z dopingiem. Kolarze nie będą musieli także zwracać nagród pieniężnych, jakie wywalczyli. Marty zaznaczył też, ze Komisja będzie miała prawo wnioskować o zredukowanie już obowiązujących kar, co ma znaczenie zwłaszcza dla Lance’a Armstronga, który został dożywotnio zdyskwalifikowany.
ASO podało informację o drużyna zaproszonych na tegoroczne Criterium International (29-30.03). Wśród 15 zaproszonych ekip nie znalazła się drużyna Team Sky, w której ścigają się dwaj najlepsi kolarze ubiegłorocznej edycji wyścigu – Chris Froome i Richie Porte. Na starcie wyścigu stanie osiem ekip Pro Teams – Garmin-Sharp, Trek Factory Racing, Ag2r La Mondiale, Team Europcar, FDJ.fr, Astana, Giant-Shimano, Tinkoff-Saxo oraz drużyny Pro Continental – IAM Cycling, NetApp-Endura, Team Colombia, Bretagne-Seche Environment, Cofidis i dwie francuskie ekipy UCI Continental – Auber 93 i La Pomme Marseille 13.
Thomas Voeckler (Europcar), który na treningu w przeddzień Tour Down Under doznał złamania obojczyka, powrócił do startów w Tour Mediterraneen, który rozpoczął się w czwartek. Francuz pierwszy etap wyścigu ukończył prawie 7 minut za zwycięzcą, Johnem Degenkolbem z Giant-Shimano.