Cannondale, UCI, Criterium International, Voeckler

Drukuj
Tour Down Under,Thomas Voeckler
Thomas Voeckler (Europcar) dokonuje ostatnich pomiarów Sirotti

Skradzione rowery ekipy Cannondale. UCI oferuje skrócenie kar za przyznanie się do dopingu. Criterium International bez Frooma. Voeckler już się ściga.

Rowery ekipy Cannondale zostały skradzione przez złodziei z bazy zespołu we Włoszech, w Sesto al Reghena. Według dziennika Messaggero Veneto zniknął sprzęt o wartości stu tysięcy Euro, w tym ramy Ivana Basso i Petera Sagana oraz osprzęt i koła. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie, a obsługa ekipy skrupulatnie sprawdza, co dokładnie zostało skradzione.

 

Międzynarodowa Unia Kolarska zapowiedziała, że każdy, kto wystąpi przed Niezależną Komisją ds. Reform w Kolarstwie (CIRC) i przyzna się do stosowania dopingu, będzie mógł liczyć na zmniejszenie przyszłej kary za przewinienia dopingowe. Jak zaznaczył Dick Marty, przewodniczący Komisji, każdy przypadek będzie rozpatrywany osobno, a świadek będzie mógł liczyć na dodatkowe zmniejszenie kary, jeśli jego informacje okażą się pomocne w rozliczeniu przeszłości i pomogą w walce z dopingiem. Kolarze nie będą musieli także zwracać nagród pieniężnych, jakie wywalczyli. Marty zaznaczył też, ze Komisja będzie miała prawo wnioskować o zredukowanie już obowiązujących kar, co ma znaczenie zwłaszcza dla Lance’a Armstronga, który został dożywotnio zdyskwalifikowany.

 

ASO podało informację o drużyna zaproszonych na tegoroczne Criterium International (29-30.03). Wśród 15 zaproszonych ekip nie znalazła się drużyna Team Sky, w której ścigają się dwaj najlepsi kolarze ubiegłorocznej edycji wyścigu – Chris Froome i Richie Porte. Na starcie wyścigu stanie osiem ekip Pro Teams – Garmin-Sharp, Trek Factory Racing, Ag2r La Mondiale, Team Europcar, FDJ.fr, Astana, Giant-Shimano, Tinkoff-Saxo oraz drużyny Pro Continental – IAM Cycling, NetApp-Endura, Team Colombia, Bretagne-Seche Environment, Cofidis i dwie francuskie ekipy UCI Continental – Auber 93 i La Pomme Marseille 13.

 

Thomas Voeckler (Europcar), który na treningu w przeddzień Tour Down Under doznał złamania obojczyka, powrócił do startów w Tour Mediterraneen, który rozpoczął się w czwartek. Francuz pierwszy etap wyścigu ukończył prawie 7 minut za zwycięzcą, Johnem Degenkolbem z Giant-Shimano.