RED BULL ROOF RIDE poleci nad Katowicami

Red Bull Roof Ride / Puchar Świata Slopestyle MTB w Katowicach - 19 - 21 sierpnia - prezentujemy zapowiedź imprezy!

Drukuj
Szymon Godziek na Red Bull District Ride w Norymbergii Sebastian Marko

Już 19 sierpnia do Katowic zawita Red Bull Roof Ride, który będzie też kolejną odsłoną pucharu świata w slopestyle MTB. Nad dachem Międzynarodowego Centrum Kongresowego latać będą m.in. bracia Godziek. Sprawdź, gdzie można to zobaczyć!

Katowicki Red Bull Roof Ride będzie ucztą dla fanów freeride'u z całego świata - udział w zawodach potwierdziła światowa czołówka tej dyscypliny, m.in. Nicholi Rogatkin (USA), Paul Couderc (FRA), Jakub Vencl (CZE) i bracia Dawid i Szymon Godziek - przypomnijmy, że tego drugiego zobaczymy także w tegorocznej odsłonie Red Bull Rampage! 

 

 

 

 

Tor zawodów zlokalizowano w miejscu Międzynarodowego Centrum Kongresowego - to właśnie z jego dachu zawodnicy będą skakać najciekawszą przeszkodę na wytyczonej linii, czyli drop o wysokości 16 metrów. Po tej przeszkodzie napędzeni siłą grawitacji zawodnicy pokonywać będą jeszcze trzy przygotowane skocznie. 

 

 

 

 

Impreza wystartuje już w czwartek 19 sierpnia - na ten dzień zaplanowano treningi. Dzień później odbędą się klasyfikacje, natomiast w sobotę finały oraz zawody Best Trick. Całą rywalizację zobaczyć będzie można w Red Bull TV, z kolei na sobotnie finały wstęp jest bezpłatny - pod spodkiem zgromadzić będzie mogło się maksymalnie 5000 widzów (500 osób + dodatkowe 4500 widzów, którzy okażą zaświadczenie o szczepeniu na COVID).

 

W Polsce jeszcze nigdy nie było zawodów kategorii gold. Na imprezie tej rangi, tor musi na najwyższym światowym poziomie. W Katowicach zaplanowane zostało aż 7 przeszkód w linii, więc spodziewam się grubych lotów i naprawdę dobrych tricków!

– zapowiada Szymon Godziek.

 

 

 

 

Harmonogram:

  • Czwartek, 19 sierpnia | treningi 
  • Piątek, 20 sierpnia godz. 15-17:30 | kwalifikacje | transmisja w Red Bull TV
  • Sobota, 21 sierpnia godz. 15-18:00 finały oraz Best Trick | transmisja w Red Bull TV | wstęp wolny