Kolarstwo IO Tokio: Harmonogram i Polacy

Sprawdź, gdzie i w jakich formułach rywalizują Polacy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Drukuj

Gdzie i w jakich formułach rywalizować będą kolarze szosowi i górscy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio? Którzy zawodnicy pojadą w kadrze narodowej Polski? Zebraliśmy wszystkie informacje w jednym miejscu.

 

 

W najbliższy piątek w Tokio zapłonie znicz olimpijski i będzie to oficjalne otwarcie Igrzysk datowanych na rok 2020. Niedługo później rozegrane zostaną pierwsze kolarskie zawody. Jako pierwsi z kolarzy do boju ruszą szosowcy - w sobotę 24 lipca o godzinie 4:00 naszego czasu ruszy wyścig mężczyzn ze startu wspólnego. To właśnie w tej specjalizacji przed pięcioma laty brązowy medal IO wywalczył Rafał Majka! W Tokio poza Rafałem w kadrze naszej reprezentacji jadą też Michał Kwiatkowski i Maciej Bodnar.

 

 

 

 

Podczas Igrzysk w Tokio zdecydowanie większe szanse medalowe będziemy mieć jednak dzień później - w niedzielę 25 lipca o godzinie 6:00 to kobiety ruszą ze startu wspólnego, a tam wśród faworytek wymieniana jest oczywiście Katarzyna Niewiadoma. Poza Kasią w naszej narodowej kadrze znalazły się też Anna Plichta oraz Marta Lach, która do kadry dołączyła w ostatniej chwili przed IO, w ramach przyznanego nam dodatkowego miejsca. 

 

 

 

 

Dzień później do rywalizacji przystąpią kolarze górscy - 26 lipca o godzinie 8:00 naszego czasu wystartują mężczyźni - na starcie jeden z naszych reprezentantów, czyli Bartłomiej Wawak. W kolejnym dniu - 27 lipca o tej samej godzinie - wystartują kobiety, wśród których nie zabraknie oczywiście Mai Włoszczowskiej. Maja w piątek podczas oficjalnego otwarcia pełnić będzie też rolę horążyni naszej olimpijskiej reprezentacji. 

Zawody w formule szosowej jazdy indywidualnej na czas przypadną na środę 28 lipca - o 4:30 naszego czasu rozpocznie się rywalizacja kobiet, a na 7:00 tego samego dnia zaplanowano zawody mężczyzn.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio śledzić będzie można na kanałach programów Eurosport oraz TVP Sport, a także w sieci - na stronach sport.tvp.pl oraz w usłudze Eurosport Player.