Taurus

ul. Wieczorka 11
43-190, Mikołów
tel. 327205959
taurus@taurus.info.pl
www.taurus.info.pl
BMC jest szwajcarskim producentem rowerów wysokiej klasy. Marka jest kojarzona z wysoką jakością i zajmuje pozycję wśród producentów klasy premium. Od 2010 roku posiada nowoczesną fabrykę karbonowych ram w Szwajcarii.

Historia firmy stojącej za szwajcarskim brandem sięga 1986 roku, natomiast od 1994 roku istnieje sama marka BMC, a w sprzedaży pojawiły się oferowane pod nią rowery. Światowy rozgłos firma zyskała na początku lat dwutysięcznych za sprawą sponsoringu zawodowej grupy kolarskiej Phonak. W roku 2000 firmę przejmuje Andy Rihs - prezes firmy Phonak Group i wizjoner oraz pasjonat kolarstwa. Jego misją było stworzenie ,,Porsche wśród rowerów szosowych”. W 2010 firma otworzyła zakład produkujący karbonowe ramy w Grenchen w Szwajcarii. 

BMC przeszło fazę bardzo intensywnego rozwoju i dziś jest jedną z czołowych firm na świecie w aspekcie zaawansowania technologicznego i wysokiej jakości swoich wyrobów oraz ich innowacyjności. W międzyczasie na rowerach BMC kolarze zarówno szosowi, jak i górscy odnosili sukcesy na arenach największych światowych imprez, ze złotym medalem Grega van Avermaet’a na wyścigu szosowym ze startu wspólnego podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio (2016 rok) włącznie.   

Oferta BMC nie jest mocno rozbudowana - raczej dedykowana do grupy świadomych i zaawansowanych użytkowników. BMC posiada bardzo szeroką linię rowerów szosowych, a także dużą ofertę wśród MTB. Uzupełniają ją rowery z segmentu gravel, cross/fitness bike oraz elektryki.

Artykuły powiązane z marką BMC

Produkty marki BMC znajdziesz w sklepach

Produkty marki BMC w katalogu rowerowym