Roeckl Irving w praktyce

Test krótkich rękawiczek rowerowych Roeckl Irving

Drukuj

Odpowiednie rękawiczki to przydatna część ubioru pośrednicząca w naszym kontakcie z kierownicą. Produkty Roeckla to uznane rękawiczki charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i komfortem noszenia. Jak wypadły w naszym teście?

Firma Roeckl to niemiecki producent specjalizujący się w wyrobie najwyższej jakości rękawiczek przeznaczonych do użytku w różnych dyscyplinach sportowych. Oprócz dwóch kółek w skład klientów przedsiębiorstwa wchodzą także miłośnicy jazdy konnej, nart, a także mulisport.

Wykonanie
Krótkie rękawiczki Roeckl Irving to produkt przeznaczony do użytku zarówno na szosie i MTB. All-roundowe wspomagacze dłoni w wierzchniej części zostały wykonane z materiału micro-mesh oraz dwukierunkowego Spandexu. Wewnętrzna część została natomiast pokryta wytrzymałym, zamszowym Duradero, dzięki któremu szwy rękawic nie ulegają rozciągnięciu, a ponadto dłoń pewnie trzyma się na kierownicy.
 


Miłym dodatkiem są niewielkie wstawki żelowe, które absorbują część wibracji zapobiegając bólom związnym z długotrwałą jazdą, szczególnie w terenie. Dodatkowe wykończenia silikonowe poprawiają jakość oraz komfort trzymania gripów czy owijki. Zgięcie kciuka zostało plastrem Flex-Foam, dzięki któremu dłoń bardziej naturalnie układa się na kierownicy.

Roeckl skupił się także na optymalnej budowie anatomicznej Irving. Rękawiczki są wykonane w sposób nie wywierający nacisku na nerwy zewnętrznej części dłoni, co wyjątkowo podnosi ergonomię ich użytkowania. Dodatek w postaci silikonowego ściągacza na palcach środkowym i wskazującym wzbudził naszą sympatię. Nawet po długotrwałej jeździe byliśmy w stanie bez problemu spoconymi palcami ściągnąć rękawiczki, co w przypadku wielu produktów innych producentów nie jest już takie oczywiste.

Zastosowana w Irving rzep Velcro również trzyma wyjątkowo mocno, dzięki czemu nawet przy szybkiej jeździe wyboistymi ścieżkami w lesie rękawice nie zsuną się nam z rąk.

 

 


Jednym z mankamentów rękawiczek jest dość szybkie zużywanie się niektórych paneli. Już po kilku jazdach wyraźnie widoczne było naruszenie materiału po wewnętrznej stronie palców. Przy intensywnym użytkowaniu szybko traci pierwotny wygląd także frotowe wykończenie dolnej części kciuka, które służy do ocierania potu.

Dodatkiem zwiększającym bezpieczeństwo użytkownika są wstawki odblaskowe. Oprócz prezentowanego na zdjęciach wariantu czarno-czerwonego, do wyboru mamy także modele: czarno-zielony, czarno-biały oraz 100% czarny i 100% biały. Dostępne rozmiary to 6-11, dzięki czemu odpowiednią wielkość będą w stanie także dobrać kobiety. Cena rękawiczek to 139,90zł.

Podsumowanie
Rękawiczki Roeckl Irving to bardzo wysokiej jakości produkt, przeznaczony głównie do wyczynowego użytkowania. Z wysokiej jakości będą oczywiście zadowoleni także użytkownicy rowerów trekkingowych czy jeżdżących amatorsko.

Fot.: Maciej Łuczycki
Dystrybutor: www.bdc-bike.pl