Rękawiczki Wabi

Wabi RZT-1613

Wszechstronne rękawiczki to przydatna część odzieży na jesienno-zimowe treningi. Wystawione na działanie czynników zewnętrznych dłonie powinny mieć optymalną ochronę. Jedną z propozycji jest produkt firmy WABI.

Producent reklamuje rękawiczki jako odzież do zastosowania zimowego. Wśród dyscyplin, w których można z nich korzystać, znajdują się m.in. jazda na rowerze, trekking, nordic walking czy też narciarstwo biegowe. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby rękawiczki były używane na co dzień - mają stonowane kolory i przyjemny design.Wierzchnia strona rękawiczek została uszyta z materiału NOWIND. Charakteryzuje się on oddychającą powierzchnią przy jednoczesnym braku przepuszczalności wiatru. Wewnętrzna strona została wykonana ze skóry syntetycznej Amara. Dodatkowo wzmocniono nasady dłoni, palców oraz końcówki palca wskazującego i środkowego - to one są najbardziej wystawione na działanie wiatru. Miłym dodatkiem jest meszek do wycierania np. nosa.

Samo wykonanie rękawiczek może powodować wrażenie, że materiał jest mało elastyczny. Niektóre osoby narzekają na utrudnione zginanie palców, które jednak mija po kilkukrotnym wypraniu produktu. Materiał staje się wówczas mniej sztywny, a kontrola jest pewniejsza. Mankiet rękawiczek mocowany jest na rzep, co dodatkowo zapobiega przedostawaniu się wiatru do wewnątrz. Oprócz tego odzież wyposażona jest w odblaskową lamówkę umożliwiającą dostrzeżenie nas z większej odległości.

 Rękawice nadają się do jazdy w momencie gdy temperatura nie spada poniżej +5 stopni Celsjusza. Produkt nazwalibyśmy bardziej jesiennym aniżeli zimowym z racji braku dodatkowej wyściółki ocieplającej dłoń. Używając odzieży WABI nie możemy jednak narzekać na trzymanie kierownicy - dzięki specjalnym wstawkom dłonie nie ślizgają się i ułatwiają manewrowanie kierownicą i używanie manetek nawet w trudnych warunkach pogodowych. Cena 75 zł jaką należy zapłacić za rękawiczki jest adekwatna do jakości produktu.

Dystrybutor: www.wabi-sport.pl