Kenda - na przełaje, szosę i w teren

Drukuj

Kenda popracowała ostatnio nad nowymi oponami z górnej półki w kolekcji szosowej, pożyczyła bieżniki z modeli MTB i przeszczepiła je do przełajowych oraz stworzyła totalnie nową i swoją pierwszą, miejską oponę do ostrokołówek i torówek.

Kaliente Pro
Nowy model Kaliente Pro to absolutny „best of the best” wśród opon firmy, a testowany, udoskonalany i wypróbowywanych był przez Team Kenda Pro Cycling, przez ostatnie dwa lata. Wyróżnia ją nową mieszanka nazwana R2C (Road 2 Compund), który jest szosową wersją „podwójnego” bieżnika stosowanego w oponach MTB. Warto podkreślić, że guma posiada ochronę antyprzebiciową Iron Cloak (od stopki do stopki), która chroni od nakłuć i przecięć zarówno bieżnik, jak i ścianki boczne. Na krawędziach zastosowano dodatkowo diamentowy wzór bieżnika, zapewniający dodatkową przyczepność przy skręcaniu. Opona ma gęstość oplotu wynoszącą 120 tpi, a maksymalne dopuszczalne ciśnienie to 125 psi. Ma być w sprzedaży dostępny w kwietniu 2011. Waga nie została jeszcze określona, ale powinna wynosić mniej więcej 210 g.

Kountach
W kolekcji znajdzie się też całkiem nowy, topowy model Kountach. Będzie on dostępny tylko w rozmiarze 700x23c, o limitowanym ciśnieniu do 125 psi, z gęstością oplotu 120 tpi, w czarnej kolorystyce oraz dodatkowo w wersjach: czarno-białej, czarno-czerwonej oraz czarno-zielonej. Główną różnicą pomiędzy modelem Kountach a Kaliente Kendy jest zastosowanie warstwy ICB (Iron Cloak Belt). Zamiast prowadzenia ochrony antyprzebiciowej od stopki do stopki, Kountach posiada ją jedynie pod blokiem bieżnika, co redukuje wagę i powoduje, że ścianka boczna jest bardziej giętka. Szacowana waga to około 180-190 g. Model będzie dostępny późną wiosną/wczesnym latem 2011.



Road Tubeless
Jeżdziliście na Road Tubeless? Taka opona jest giętka, teoretycznie lżejsza (20-gramowy uszczelniacz kontra 100-gramowa dętka) i umożliwia jazdę nawet z niskim ciśnieniem. Kenda pracuje obecnie nad własną bezdętkową oponą szosową, która będzie zawierała nowy składnik gumy SCT (Sealant Compatible Tire). Była ona dopracowywana przez dłuższy czas i tak, jak w przypadku innych marek, jedną z przeszkód jest jej masowa produkcja i jednoczesne zachowanie wysokiej dokładności wykończenia stopki. W przypadku opony bezdętkowej celem jest stopka, która w ogóle nie będzie się rozciągać, bo dopasowanie jest superważne, żeby system pozostawał szczelny. Prezentacja nowego modelu nastąpi prawdopodobnie w marcu 2011.

Karvs
Kolejny model to Karvs, czyli pierwsza opona Kenda wykonana jedynie do rowerów miejskich, amatorów torówek i fixów. Nowy składnik gumy i ochrona antyprzebiciowa są zaprojektowane specjalnie dla tych, którzy lubią (albo muszą) się ślizgać. Karvs będzie dostępny w rozmiarze 700×23, 25 i 28 w kolorze czarnym, białym, zielonym i czerwonym.



John Tomac Slant Sixs
Opona John Tomac Slant Six przeznoczona do cycklokrossu. Kenda zapewnia, że jest ona szybka i wszechstronna, odpowiednia dla „średniotrudnych” powierzchni i pojawi się w rozmiarach 700×32 i 700×35. Pojawi się również w wersji ze składnikiem SCT dla tych, którzy lubią jeździć na oponach bezdętkowych. Przy okazji to kolejny model z serii sygnowanych przez Johna Tomaka.

Eric Carter Happy Medium
Kolejna opona cyklokrosssowa to Eric Carter Happy Medium. Tak, jak model Slant Six naśladuje ona wzór bieżnika dla MTB, dostosowana jest jednak do suchych warunków pogodowych. Będzie dostępna w wersji o szerokości 700×32, 35 i 40c w opcji DTC i SCT.

Info: www.kenda.com.tw
Dystrybutor: www.aljot.pl

Obserwuj nas w Google News

Subskrybuj