Rowery Fondriest 2021 w Media Expert

Poznaj ofertę rowerów Fondriest, które są dostępne w sieci sklepów Media Expert.

Drukuj
Fondriest

Marka Fondriest kojarzona może być przede wszystkim wśród pasjonatów kolarstwa szosowego. W Polsce jej rowery są dostępne w sklepach Media Expert - postanowiliśmy sprawdzić, co ciekawego kryje się w ich ofercie na 2021 rok?

Fondriest jest marką o włoskich korzeniach założoną przez Maurizio Fondriesta - kolarza szosowego, który po zakończeniu kariery zawodowego sportowca zdecydował się na otworzenie własnego biznesu rowerowego. Pasjonatom kolarstwa szosowego postać włoskiego kolarza z pewnością nie jest obca. W latach 90. XX wieku był jednym z najlepszych specjalistów od klasyków, czyli jednodniowych wyścigów kolarskich. Na swoim koncie ma również tytuł Mistrza Świata. Maurizio słynął z dbałości o detale w ustawianiu swoich rowerów oraz ogólnej koncentracji na sprzęcie. Kiedy założył firmę Fondriest, naturalnie skoncentrował się budowie wysokiej klasy wyścigowych rowerów szosowych. Jego karbonowe maszyny do wygrywania słynęły z wysokiej sztywności, niskiej masy, a do tego były dopracowane pod kątem wysokiej jakości prowadzenia. 

 

 

Współcześnie oferta Fondriesta jest oczywiście znacznie szersza. Nadal są w niej rowery szosowe i w zasadzie one stanowią filar kolekcji włoskiej marki. Natomiast poza modelami dedykowanymi dla zaawansowanych sportowców znajdziemy tam sporo rowerów dla zwyczajnych amatorów kręcenia na szosie i początkujących riderów, którzy szukają swojej pierwszej szosówki. Poza sprzętem na cienkich kołach, w kolekcji marki są też rowery górskie. W Polsce rowery Fondriest dostępne są w sieci sklepów Media Expert oraz w sklepie internetowym mediaexpert.pl. To dobra wiadomość dla odbiorców z dwóch powodów. Po pierwsze dostępność rowerów stoi na wysokim poziomie i nawet jeśli nie mamy w pobliżu sklepu stacjonarnego, to możemy zamówić rowery przez internet z dostawą już następnego dnia. Po drugie - jak to zwykle bywa w przypadku dużych sieci - oferta jest atrakcyjna cenowo. Nie wszystkie modele są super okazjami, ale wybrane rowery cechują się naprawdę dobrą relacją ceny do jakości wyposażenia. Nie mniej ciekawie prezentuje się też opcja zakupu rowerów w systemie nieoprocentowanych rat, czy nawet widniejącą na ich stronie www możliwość wzięcia rowerów w leasing dla firm. Wybraliśmy kilka przykładowych modeli, które dostępne są w 2021 roku. Prezentujemy je w układzie od najtańszych do najdroższych. Zaczynamy do szosy, a następnie przechodzimy do rowerów górskich. 

Fondriest MIG 2.0 

 
 

 

Rower szosowy przeznaczony dla początkujących użytkowników. Jego zaletą jest atrakcyjna cena, która zachęca do spróbowania swoich sił na szosie bez rujnowania domowego budżetu. Bazą dla tego modelu jest aluminiowa rama z estetycznym, wewnętrznym prowadzeniem linek. Do ramy MIG’a zamontowano karbonowy widelec, który dodatnio wpływa na komfort jazdy po nierównych drogach. Podobną rolę mają szerokie na 28 mm opony Schwalbe Lugano, które łączą lekkość toczenia gładkich opon szosowych z dobrym tłumieniem wibracji (za sprawą znacznej objętości przy rozmiarze 28 mm). Napęd oparto o grupę Shimano Claris, czyli system 2x8, a hamulce w tym modelu to klasyczne szczęki. Dostępne są 4 rozmiary ramy (20, 21, 22 i 24 cale), rower waży około 10,5 kg, a jego cena wynosi 2999 zł. 

Fondriest TFDA

 

 

Szosówka TFDA to nowoczesny aluminiowy rower szosowy, który łączy niezłej klasy osprzęt z aktualnymi rozwiązaniami technologicznymi i przystępną ceną. Bazą dla TFDA jest rama ze stopu aluminium w zestawie z karbonowym widelcem, które posiadają mocowania kół na sztywne osie. Poza tym TFDA ma wewnętrzne prowadzenie pancerzy i hamulce tarczowe. Ten sprzęt ma dynamiczny charakter i oferuje możliwość zasmakowania sportowej jazdy, choć nadal wiele cech zostało tu podporządkowane wygodzie i uniwersalności. Choćby opony, które mają ,,komfortowe” 28 mm szerokości i zapraszają na kiepskiej jakości drogi, czy nawet odcinki szutrowe. Wyposażenie jest tu oczywiście wyraźnie lepsze, niż w MIG’u. Napęd to Shimano Sora, czyli system 2x9, do tego mechaniczne hamulce tarczowe TRP Spyre 2.0. Całość wieńczą solidne systemowe koła Vision Team30 DB. Kompletny rower waży około 9,6 kg i jest dostępny w cenie 4999 zł. Rozmiarówka liczy aż 5 wariantów: 17, 19, 20, 22 i 23 cale. 

Fondriest R30

 

 

Identyczną cenę, co w model TFDA, ma też szosówka R30. To jednak sprzęt o wyraźnie bardziej sportowym charakterze. Przede wszystkim jego rama jest karbonowa i łączy w sobie pożądane w sportowej jeździe cechy - sztywność i niską masę. Ponieważ rama i widelec są wykonane z bardziej ,,szlachetnego” materiału, oszczędności poczyniono na innych polach. Mamy tu podstawowe, choć solidne koła oparte o piasty Shimano Sora czy klasyczne hamulce szczękowe. Z drugiej strony napęd to już naprawdę sensowna grupa ze średniej półki - Shimano Tiagra. Jest to układ 2x10 o bardzo dobrej kulturze pracy. Zważywszy cenę 4999 zł można śmiało stwierdzić, że ten rower jest naprawdę świetnie wyposażony i należy traktować go jako ofertę o wyjątkowo korzystnej relacji ceny do jakości. Dostępne są dwa rozmiary - 18 i 20 cali. 

Fondriest Daga

 

 

Daga to z kolei bardzo nowoczesna karbonowa szosówka, której cechą rozpoznawalną jest charakterystyczny garb u zbiegu rury górnej z podsiodłową. Lekka, sztywna i dobrze tłumiąca węglowa konstrukcja ma wszelkie aktualne rozwiązania technologiczne - między innymi wewnętrzne prowadzenie przewodów, taperowaną rurę sterową czy sztywne osie kół. Wyposażenie to sprawdzone komponenty klasy średniej i wyższej, które charakteryzują się wysoką jakością działania. Mamy tu grupę napędową Shimano 105 z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi i szerokim zakresem przełożeń, który zapewnia zapas biegów zarówno na jazdę w górach, jak i w terenie płaskim. Do tego sprawne systemowe koła Vision Team30 DB i całkiem rozsądną cenę - 8499 zł. Dostępne są następujące rozmiary: 16, 18, 19, 20, 22 i 23 cale. 

Karbonowe MTB - Fondriest F900 i F950

 
 

 

Ciekawą propozycją są też dwa rowery górskie dostępne w polskiej dystrybucji. Modele F900 i F950 to karbonowe wyścigowe rowery MTB z kołami 29”, które oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. To proste, ale jednocześnie sprawdzone konstrukcje, które reprezentują naprawdę dobry poziom w odniesieniu do ich ceny. Na ich pokładzie znajdziemy osie kół typu QR (a nie sztywne osie), które dla przeważającej grupy amatorsko kręcących riderów będą w zupełności wystarczającym rozwiązaniem. W zamian otrzymujemy lekkie i skutecznie tłumiące wibracje karbonowe ramy oraz bardzo dobre wyposażenie (w stosunku do ceny rowerów). Oba modele dzielą identyczną ramę, mają też takie same amortyzatory Rock Shox 30 z blokadą skoku sterowaną z manetki na kierownicy. Do tego koła - również identyczne w obu rowerach - to sprawne zestawy na obręczach WTB i25 z piastami Deore. Model F950 jest tańszy, kosztuje 6999 zł i ma napęd w systemie 2x10 będący mieszanką grup XT, SLX i Deore. Natomiast F900 to rower na homogenicznym napędzie Shimano Deore XT 2x11, a jego cena wynosi 7999 zł. Biorąc pod uwagę, że to kompletne i bardzo dobrze wyposażone rowery, ta oferta wygląda naprawde ciekawie. Dostępne są 3 rozmiary - 16, 18 i 20 cali. 

Więcej informacji: www.mediaexpert.pl