Kaski Spiuk wracają na polski rynek

Kaski marki Spiuk za sprawą firmy SAKS wracają na polski rynek - to najwyższa pora przypomnieć sobie o hiszpańskiej marce kasków i rzucić okiem na ich ofertę.

Spiuk to marka założona prawie 20 lat temu przez trójkę Hiszpanów. Dzięki współpracy osób, których specjalnościami były sport, marketing i finanse, firma szybko stała się konkurentem dla takich marek jak Giro czy Rudy Projekt. W ofercie marki możemy znaleźć kaski, odzież, okulary, akcesoria rowerowe, a także odzież „cywilną”, w tym tzw. Podium shoes. Asortyment obejmuje również odzież i akcesoria triathlonowe. Obecnie Spiuk’a można spotkać w 20 krajach  takich jak Portugalia, Francja, Niemcy, Szwecja, Japonia, Włochy, Kolumbia i Brazylia.  W latach 2005-2010 Spiuk był sponsorem amatorskiej szosowej grupy kolarskiej Extremadura-Spiuk, która 3 lata później dostała licencję UCI Pro Continental.

Bogata oferta kasków skupia się głównie na kolarstwie górkskim i szosowym, ale znaleźć możemy również kaski triathlonowe, jak i kaski miejskie.

 

 

 

 

PROFIT Pro Helmet 

Kaski PROFIT przed wypuszczeniem do sprzedaży były testowane przez kontynentalną drużynę Fortuneo-Oscaro (Obecnie Fortuneo-Samsic). Drużyna ta startowała w ubiegłorocznym Tour de France. 

 

 
 

 

 

 

 

W tym modelu zostały korzystane systemy takie jak: system AIP składający się z wkładek o małych, cylindrycznych otworach w różnych miejscach kasku, umożliwiający mu wykonywanie niewielkich ruchów na głowie, a tym samym rozpraszanie skutków uderzenia w przypadku uderznia bocznego lub uderzenia pod kątem. Zapięcie BOA gwarantuje pewne dopasowanie do głowy przez regulację na trzech wysokościach i boczne suwaki ARROWHEAD. W zestawie znajdziemy zdejmowaną skorupę aero, którą docenią kolarze liczący każdy wat mocy. dwa zestawy wkładek X-Tatic® o antybakteryjnych właściwościach (jeden z siatką przeciw owadom). Waga w rozmiarze S-M: 235g. Waga w rozmiarze M-L to 265g.

 

 
 

 

 

Xenda

Ciekawą propozycją dla fanów szeroko pojętego kolarstwa górskiego może być Model Xenda. Przednia część kasku przystosowana jest do montażu kamer sportowych. Kask wyposażony jest w siatkę przeciw insektom. Posiada demontowany daszek, który możemy szybko wymienić na interesujący nas kolor.  W zestawie otrzymujemy zapasowy zestaw wkładek oraz rzep do zapięcia gogli. Występuje w czterech kolorach: niebiesko-biały, pomarańczowy fluo, biało-czarny oraz czarny. Rozmiary jakie mamy do dyspozycji to 56-61cm.

 

 
 

 

 

Aizea

To wielozadaniowy kask, który dzięki wymiennym zakończeniom kasku może służyć jako kask czasowy, jak i triathlonowy. Do dyspozycji mamy krótszą i dłuższą końcówkę. Posiada również zintegrowaną szybkę okularową zamocowaną magnetycznie. Dwa kanały wentylacyjne można zamykać i otwierać za pomocą osłony. W zestawie otrzymujemy pokrowiec na kask. Opcjonalnie możemy wyposażyć się w przezroczystą szybkę przednią. Kask wystęuje w jednym rozmiarze (M-L). Jego waga waha się od 375 do 480g w zależności od zastosowanej konfiguracji.

 

 
 

 

 

Hiri

Kompaktowy kask wyposażony w przedłużony przód, który działa jako daszek przeciwsłoneczny. Szeroka powierzchnia boczna i tylna zapewnia lepszą ochronę głowy. Hiri otrzymał wbudowaną tylną lamkę LED, która zapewnia do 70 godzin świecenia na jednym ładowaniu. Trzy tryby świecenia: ciągły, przerywany i sekwencyjny. Nie mogło zabraknąć zintegrowanej siatki na owady. Za wentylację odpowiada 17 otworów pomagających odprowadzaniu ciepła. Kask wyposażony jest w jednoczęściową wkładkę, którą można wyprać bez obaw o zgubienie drobnych elemntów. Występuje w dwóch rozmiarach S-M (52-58cm) oraz M-L (58-61cm).

 

Ceny detaliczne prezentowanych modeli:

  • Profit - 849 zł
  • Aizea - 849 zł
  • Xenda - 429 zł
  • Hiri - 219 zł

 

 

Dystrybucja: www.fhsaks.pl

Podobne artykuły