Słowo o marce
Twórcy Compressport rozpoczęli swoją działalność w 2008 roku, wypuszczając na rynek pierwsze opaski R2. Już w ciągu 3 lat działalności marka była dystrybuowana w ponad 30 krajach, zdobywając najbardziej prestiżowe nagrody w zakresie specjalistycznej odzieży sportowej. Obecnie w portfolio firmy znajduje się kilkadziesiąt produktów wykorzystujących zdobycze kompresyjnej technologii.
Znajdziemy wśród nich spodenki kolarskie i triathlonowe, skarpety poprawiające przepływ krwi przez mięśnie czy też opaski i rękawki kompresyjne. Coraz bardziej zaawansowane technicznie produkty zdobywają uznanie wśród wielu sportowców, zarówno zawodowców jak amatorów. Firmę wspiera ponad 500 profesjonalnych zawodników, którzy korzystają z produktów Compressport i je polecają. W kolarstwie używają ich m.in. zawodnicy grupy World Tour AG2R La Mondiale.
Odzież marki produkowana jest w całości w Europie, zarówno sam proces produkcyjny jak i badania technologiczne nad rozwojem poszczególnych elementów kompresyjnego ubioru. Odzież poddawana jest najcięższym testom terenowym, m.in. w Abu Dhabi, na Hawajach czy Mont Blanc.
Technologia
Produkty Compressport powstają z tkanin i włókien, które spełniają standardy Oeko-Tex Standard 100. Są to materiały ekologiczne i jednocześnie nieszkodliwe dla zdrowia. Odpowiedni poziom ucisku w każdym produkcie jest gwarantowany nie tylko przez wysoką jakość wykonania, ale również poprzez nieustanne doskonale odzieży we współpracy z czynnymi sportowcami.
Warto dodać przy tym, że maszyny stosowane do produkcji Compressport stopniują ucisk milimetr za milimetrem, by idealnie dopasować strefy kompresji do anatomii człowieka. Do kontroli stopnia kompresji we wszystkich produktach służą specjalistyczne urządzenia szwajcarskiej marki Salzmann group, światowego lidera w tej dziedzinie. Warto dodać, że produkty Compressport posiadają 2 letnią gwarancję producenta.
Czym jest kompresjaWiększość z nas z pewnością słyszała o kompresji w odzieży sportowej. Na czym dokładnie ona polega?
Zacznijmy od początku. Podczas wysiłku fizycznego zwiększa się przepuszczalność naczyń żylnych, zwłaszcza włosowatych. Oprócz tego dochodzi do zaburzeń odpływu żylnego przez wzmożenie pracy tłoczni brzusznej.
Nasz układ mięśniowy i krwionośny radzi sobie z tym problemem w wystarczającym stopniu, tym lepiej, im dłuższy jest nasz staż treningowy. W odciążeniu ich działania, i jednocześnie poprawie wyników, może służyć kompresja. Powoduje ona zwiększenie prędkości przepływu żylnego. Pod wpływem ucisku zmniejsza się średnica żył i ogranicza się zastój żylny oraz obrzęki kończyn. W efekcie płyny tkankowe gromadzą się w mniejszym stopniu, co ułatwia ich wchłanianie.
Na rowerze najbardziej przydatna jest kompresja nóg, która powoduje brak większego zastoju w naczyniach żylnych mięsni. W praktyce poprawia to zdolność mięśni do wysiłku o kilka procent, w zależności od naszego stopnia wytrenowania, intensywności wysiłku itd.
Kompresja pomaga również podczas regeneracji po wysiłku czas w czasie podróży, gdzie przez długi czas siedzimy w jednej pozycji. Pozwala wówczas na szybsze przemieszczanie krwi żylnej do serca.
Co w ofercieDla kolarzy i triatlonistów Compressport przygotował szeroką ofertę. Dbający o swoją formę oraz poprawną regenerację sportowcy z pewnością docenią właściwości odzieży kompresyjnej, która już na stałe zagościła w świadomości osób aktywnych.
Krótkie spodenki kompresyjne przeznaczone do triatlonu zostały zaprojektowane pod kątem zminimalizowania wibracji i mikrourazów mięśni, co w konsekwencji pomaga chronić przed bólem i kontuzjami. Dodatkowo niewielki stopień kompresji w okolicach pasa biodrowego pozwala zachować prawidłową postawę podczas długotrwałego wysiłku, szczególnie w trakcie biegu. Triatlonowa wkładka to ultra cienka "poduszka", która skutecznie absorbuje wstrząsy podczas jazdy rowerem i biegu. Wkładka jest anbytakteryjna i odpowiednio miękka, przez co nie podrażnia skóry w trakcie biegu. Spodenki są wodoodporne i posiadają ergonomiczny krój. Silikonowe wstawki zapobiegają ześlizgiwaniu się ubioru. Spodenki triatlonowe posiadają również kieszonkę umieszczoną z przodu, co umożliwia wygodny dostęp nawet podczas jazdy na rowerze czasowym.
Znakomitym uzupełnieniem kolarskiego ekwipunku są kompresyjne nogawki (329zł) i rękawki (179zł). Gwarantują one wszystkie korzyści wynikające ze stopniowanej kompresji, czyli szybszy powrót krwi do serca, eliminację bóli mięśni i stawów oraz optymalną termoregulację. Są pomocne zawsze, gdy mięśnie poddawane są wysokim przeciążeniom. Powłoka Cold Black użyta w rękawkach zabezpiecza dodatkowe nasze ramiona prze przegrzaniem. Opatentowany system włókien zastosowany w nogawkach i rękawkach wywołuje mikromasaż z każdym ruchem. Dopasowanie odbywa się poprzez pomiar obwodu bicepsu oraz uda.
Do regeneracji po ciężkim treningu lub wyścigu, a także do użytku w podróży posłużą nam skarpety regeneracyjne. Compressport Full Socks (169zł) przynoszą ulgę nogom poprzez poprawę krążenia oraz szybsze usuwanie kwasu mlekowego. Dzięki zastosowaniu stopniowego ucisku mięśnie otrzymują więcej tlenu, co ogranicza powstawanie tzw. zakwasów i bóli mięśniowych czy też uczucia ciężkości nóg.
Skarpety kompresyjne to nie tylko lepsze krążenie, ale także profilaktyka przeciw żylakowa. Wyprofilowany pasek na podbiciu stopy stymuluje powrót żylny i wspomaga proces regeneracji. Zastosowana w skarpetach masująca akupresura 3D.DOTS wspomaga krążenie krwi w dolnej części stopy. Warto dodać, że skarpety zostały wykonane z opatentowanych włókien firmy Compressport, które są miękkie i przyjemne w dotyku. Ponadto ułatwiają biologiczną aktywację komórek skóry i nie powodują swędzenia czy drapania, co jest mankamentem wielu niedopracowanych produktów tego typu.
Fot.: Compressport
Dystrybutor: www.compressport.pl
Sklep internetowy: www.skarpetykompresyjne.pl