Z peletonu...

Visconti, Pegasus Sport, Euskaltel - Euskadi

Giovanni Visconti (ISD Neri) został zwycięzcą rankingu UCI Europe Tour w sezonie 2010. Włoch drugie z rzędu zwycięstwo w rankingu zawdzięcza między innymi zdobyciu mistrzostwa swojego kraju i zwycięstwom w Tour of Luxembourg, czy Tour of Turkey. <br />

Giovanni Visconti (ISD – Neri) został zwycięzcą rankingu UCI Europe Tour w sezonie 2010. Włoch drugie z rzędu zwycięstwo w rankingu zawdzięcza między innymi zdobyciu mistrzostwa swojego kraju i zwycięstwom w Tour of Luxembourg, czy Tour of Turkey.
Kolarz ISD Neri wyprzedził w klasyfikacji Stefana Van Dijk (Willems Verandas) i Riccardo Ricco (Miche/Vacansoleil). Najlepszym Polakiem w rankingu został Jacek Morajko (Mróz Active Jet), który zajął 18. miejsce.

Ekipa Pegasus Sport, w której w przyszłym sezonie będzie się ścigał obecny Mistrz Polski, Jacek Morajko, wciąż ubiega się o licencję Pro Tour na przyszły sezon. Australijczycy w przeciągu dwóch tygodni mają ogłosić nazwę sponsora, który ma zapewnić finansowanie na przyszły sezon, dzięki czemu kierownictwo zespołu będzie mogło uzupełnić dokumenty przesłane do UCI.

Kierownictwo ekipy Euskaltel – Euskadi nie zamierza wystawiać składu na przyszłoroczny wyścig Giro d’Italia. Mimo iż według przepisów UCI ekipy Pro Tour są zobligowane do startu w najważniejszych wyścigach z serii UCI World Tour, Baskowie przyznają, że ich budżet nie pozwala im na wystawienie drużyny we wszystkich trzech wielkich Tourach, podobnie jak miało to miejsce w dwóch poprzednich sezonach.