Zwycięstwo Kluge

20. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków (01-05.07.2009, 2.1), etap4., Tarnobrzeg- Radom, 194 km

Niemiec Roger Kluge zwyciężył na czwartym etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, prowadzącym z Tarnobrzegu do Radomia i odniósł drugie zwycięstwo w tym wyścigu. Prowadzenie klasyfikacji generalnej zachował Artur Król (Centri Della Calzatura).

Do mety w Radomiu dojechał cały peleton, jednak zanim do tego doszło kolarze musieli skasować ucieczkę kilku kolarzy, w której znaleźli się Marek Rutkiewicz i Artur Detko z DHL – Author, a wcześniej także Robert Radosz z tej samej ekipy i Rosjanin Ivaylo Grabowski. Dwójka Rutkiewicz i Detko została doścignięta na około 30 km przed metą.

Na finiszu najlepiej spisali się Niemcy – trzech kolarzy z tego kraju zajęło miejsca na podium, a najszybszy był, już po raz drugi w tegorocznym wyścigu, Roger Kluge z Team Brandenburg. Drugie miejsce dla Danilo Hondo (PSK Whirlpool), a trzecie dla byłego lidera, Matthiasa Friedemana z tej samej drużyny. Z Polaków najlepszy był Dariusz Rudnicki, który zajął 5. miejsce.

W klasyfikacji generalnej nadal na prowadzeniu znajduje się Artur Król. Kolarz Centri Della Calzatura wyprzedza o ponad 4 minuty Friedemanna.