Specialized

ul. Królowej Marysieńki 90
02-954, Warszawa
www.specialized.com
Specialized to jeden z największych producentów rowerów na świecie. Amerykańska marka słynie z innowacyjności swoich konstrukcji, a w jej portfolio znajduje się wiele autorskich patentów, które miały wpływ na rozwój całej branży.

Specialized Bicycle Components jest amerykańską firmą, która funkcjonuje od 1974 roku i obok Treka oraz Gianta jest jednym z trzech największych producentów rowerów na świecie. Ich oferta zawiera wszystkie typy popularnych jednośladów - zarówno tych klasycznych, jak również elektrycznych. Obok nich znajdziemy też bogatą kolekcję odzieży, obuwia, akcesoriów oraz komponentów sygnowanych logo Specialized.  

Amerykańska marka wprowadza do swoich rowerów wiele interesujących rozwiązań, jak choćby technologia Brain w rowerach MTB XC, która automatycznie steruje blokadą amortyzacji, czy Future Shock, który jest ,,małą, ukrytą amortyzacją” w rowerach szosowych i gravelowych. Wśród rowerów Specialized występuje dodatkowy podział - topowe konstrukcje, które zostały wykonane w najwyższej technologii sygnowane są logotypem i nazwą S-Works, natomiast wszystkie pozostałe to po prostu Specialized. Ciekawostką jest też fakt, że Spec posiada własny tunel aerodynamiczny w swojej siedzibie w Morgan Hill w Kalifornii, dzięki któremu ich współczesne rowery szosowe są maksymalnie dopracowane pod kątem aerodynamiki. Właśnie w USA znajduje się całe centrum R&D oraz biura firmy, natomiast sama produkcja odbywa się w kilku azjatyckich fabrykach.

Amerykańska marka od lat jest też mocno zaangażowana w sponsoring drużyn kolarskich oraz pojedynczych riderów ze wszystkich dyscyplin kolarstwa. Dzięki temu, ich rowery zawsze zyskują potwierdzenie swojej skuteczności w wyścigowym bojach. Zwycięstwa odniesione na rowerach S-Works w imprezach najwyższej rangi - World Tour, Mistrzostwach Świata, czy Pucharach Świata MTB - mają miejsce bardzo często. 

Artykuły powiązane z marką Specialized

21-04-2022
Powracają testy Specialized Test The Best
09-02-2022
Akcesoria i rowery Specialized z dostawą do domu!
01-02-2022
Rowery Specialized - co nowego w kolekcji 2022?
14-10-2021
Nowy Specialized Crux: gravel z przełajowym DNA
21-09-2021
Nowe elektryczne rowery Specialized (2022)
28-01-2021
Test: Specialized Stumpjumper Expert (2021)
26-10-2020
Nowe rowery Specialized na 2021 rok
14-07-2017
Nowy Specialized Tarmac SL6 (2018)

Produkty marki Specialized znajdziesz w sklepach

Produkty marki Specialized w katalogu rowerowym