Specialized

ul. Królowej Marysieńki 90
02-954, Warszawa
www.specialized.com
Specialized to jeden z największych producentów rowerów na świecie. Amerykańska marka słynie z innowacyjności swoich konstrukcji, a w jej portfolio znajduje się wiele autorskich patentów, które miały wpływ na rozwój całej branży.

Specialized Bicycle Components jest amerykańską firmą, która funkcjonuje od 1974 roku i obok Treka oraz Gianta jest jednym z trzech największych producentów rowerów na świecie. Ich oferta zawiera wszystkie typy popularnych jednośladów - zarówno tych klasycznych, jak również elektrycznych. Obok nich znajdziemy też bogatą kolekcję odzieży, obuwia, akcesoriów oraz komponentów sygnowanych logo Specialized.  

Amerykańska marka wprowadza do swoich rowerów wiele interesujących rozwiązań, jak choćby technologia Brain w rowerach MTB XC, która automatycznie steruje blokadą amortyzacji, czy Future Shock, który jest ,,małą, ukrytą amortyzacją” w rowerach szosowych i gravelowych. Wśród rowerów Specialized występuje dodatkowy podział - topowe konstrukcje, które zostały wykonane w najwyższej technologii sygnowane są logotypem i nazwą S-Works, natomiast wszystkie pozostałe to po prostu Specialized. Ciekawostką jest też fakt, że Spec posiada własny tunel aerodynamiczny w swojej siedzibie w Morgan Hill w Kalifornii, dzięki któremu ich współczesne rowery szosowe są maksymalnie dopracowane pod kątem aerodynamiki. Właśnie w USA znajduje się całe centrum R&D oraz biura firmy, natomiast sama produkcja odbywa się w kilku azjatyckich fabrykach.

Amerykańska marka od lat jest też mocno zaangażowana w sponsoring drużyn kolarskich oraz pojedynczych riderów ze wszystkich dyscyplin kolarstwa. Dzięki temu, ich rowery zawsze zyskują potwierdzenie swojej skuteczności w wyścigowym bojach. Zwycięstwa odniesione na rowerach S-Works w imprezach najwyższej rangi - World Tour, Mistrzostwach Świata, czy Pucharach Świata MTB - mają miejsce bardzo często. 

Artykuły powiązane z marką Specialized

Produkty marki Specialized znajdziesz w sklepach

Produkty marki Specialized w katalogu rowerowym