Beastie Bikes


Niner jest amerykańskim producentem rowerów, który - jak sama nazwa wskazuje - zajmuje się rowerami na dużych 29-calowych kołach.

Dziś 29 cali to rynkowy standard niemal w każdej dziedzinie MTB, ale przecież nie zawsze tak było. Niner, który został założony w 2005 roku od razu postawił na ten rozmiar i jego rowery górskie od momentu powstania firmy toczą się na kołach 29”. Firma została założona w Fort Collins w Colorado (USA), a jej pierwszym rowerem był singlespeed na ramie wykonanej ze skandium. Na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku firma bardzo szybko rozwinęła swoją pozycję, stała się popularna i tworzyła bardzo ciekawe, dopracowane rowery. Niestety w 2017 roku zbankrutowała i z rąk amerykańskich właścicieli trafiła pod skrzydła korporacji z Hong-Kongu. 

Niner nadal jest obecny na rynku, w ofercie są rowery górskie - zarówno hardtaile, jak i fulle. Poza MTB, Niner produkuje ciekawe gravele i CX oraz rowery wyprawowe. Jednym z bardziej interesujących i nieco egzotycznych maszyn, które zaprezentował jest gravel full suspension - model MCR 9 RDO. Poza klasycznymi rowerami, w ofercie są też rowery elektryczne, a firma obecna jest na około 40 rynkach na całym świecie. 

Artykuły powiązane z marką Niner