Sportpoland

ul. Gdyńska 45
80-209, Tuchom
sportpoland.com
Kettler jest niemiecką marką, która jest obecna na rynku rowerowym od 1977 roku. Produkcja jest obecnie kontynuowana pod marką Kettler Alu-Rad.

Historia firmy zaczęła się już w 1949 roku, kiedy Heinz Kettler rozpoczął działalność od produkcji mebli ogrodowych. Wkrótce do oferty dołożył jeżdżące zabawki (autko z pedałami Kettcar), a w 1977 roku Kettler zaprezentował aluminiowy rower. To istotny moment w historii firmy, bowiem wkrótce rowery staną się ważnym elementem ich działalności, podobnie jak wejście w segment produkcji sprzętu fitness - m.in rowerów stacjonarnych i przyrządów do ćwiczeń. 

Po śmierci założyciela firmy prawa do rowerów Kettler zostały sprzedane dużej niemieckiej korporacji ZEG. Odtąd są dostępne pod marką Kettler Alurad. W sezonie 2021 na polskim rynku głównie za sprzedaż Kettlera odpowiada firma Sportpoland. Podobnie jak podczas wcześniejszych lat działalności kolekcja rowerów tej marki składa się z rowerów użytkowych i rekreacyjnych. Są to jednoślady trekkingowe, miejskie, dziecięce oraz rowery elektryczne. Poza nimi w kolekcji Kettlera znajdują się różne akcesoria - między innymi foteliki rowerowe dla dzieci.

Artykuły powiązane z marką Kettler

Filmy powiązane z marką Kettler

Produkty marki Kettler znajdziesz w sklepach