Rowery Stylowe

ul. Świdnicka 49
50-027, Wrocław
tel. 801 011 467
sklep@rowerystylowe.pl
www.rowerystylowe.pl
Batavus jest holenderską marką specjalizującą się w segmencie rowerów miejskich. Ich jednoślady słyną z dopracowanych, przemyślanych i mocno użytkowych konstrukcji.

Historia Batavusa jest bardzo bogata. Firma istnieje na rynku ponad sto lat, bowiem rozpoczęła działalność już w 1904 roku. W swojej bogatej historii produkowała nie tylko rowery, ale również motory i motorowery. W tych ostatnich była zresztą jednym z rynkowych prekursorów. W zależności od okresów swojej historii Batavus zajmował się produkcja rożnego rodzaju asortymentu z łyżwami włącznie. Mocny rozwój firma odnotowała po Drugiej Wojnie Światowej, kiedy znacząco wzrósł popyt na tanie pojazdy jednośladowe. Następnie lepsze lata przeplatały się z gorszymi okresami. Wreszcie w 1986 roku Batavus ogłosił bankructwo i po perturbacjach ostatecznie został kupiony przez Accel Group - korporację, która posiada w swoim portfolio marek sporą grupę uznanych brandów, które ,,skupiła” w okresach ich upadłości. 

Na przestrzeni lat oferta Batavusa zmieniała się, włącznie z tym, że był okres choćby produkowania rowerów szosowych, na których ścigano się m.in. w Tour de France. Batavus jest jednak głównie kojarzony z dopracowanymi rowerami miejskimi - typowymi holenderskimi konstrukcjami, które od A do Z są przemyślane pod kątem bycia wysoce użytkowymi podczas codziennego commutingowego zastosowania. Obecnie Batavus specjalizuje się w tym, w czym jest najlepszy. Produkuje dopracowane rowery miejskie, trekkingowe i dziecięce oraz ich elektryczne warianty

Artykuły powiązane z marką Batavus

Filmy powiązane z marką Batavus

Produkty marki Batavus znajdziesz w sklepach