Rowerowy Potop AZS znów odwiedzi Szwecję!

Zwiedź szwedzkie wybrzeże z perspektywy dwóch kółek!

Drukuj

Zbliża się kolejna edycja wycieczek Rowerowy Potop AZS, w ramach których odbędziecie rejs promem Stena Line i spędzicie jeden dzień na malowniczych trasach rowerowych w Szwecji. Sprawdźcie szczegóły i terminy, bo zapisy już trwają!

Kolejna edycja Rowerowego Potopu przed nami. W poprzednich latach z wycieczki skorzystało setki uczestników, którzy przeżyli morską przygodę na promie Stena Line i odwiedzili rowerowe zakątki położone na szwedzkim wybrzeżu. Rowerowy Potop AZS to impreza dla wszystkich - miejsce dla siebie znajdą tam rodziny z dziećmi, osoby traktujące rower wyczynowo czy rozrywkowe dusze szukające rozrywki i nocnej zabawy na morzu. W nadchodzącej edycji 2017 nowością jest specjalna trasa dla tych, którzy chcą zaznać prawdziwego rozjazdu przed poważnymi wyścigami. Jak zwykle podczas rejsu można korzystać z atrakcji na statku, bawiąc się przy tym do białego rana lub wypoczywając w zaciszu swojej kabiny. Ponadto na uczestników, podobnie jak przed rokiem, czeka rozbudowany bufet śniadaniowy oraz pamiątkowa koszulka.

Ciekawe trasy do wyboru

Wycieczka trwa dwie noce i jeden dzień, podczas którego czeka Was zwiedzanie Szwecji na dwóch kółkach. Wszystko rozpoczyna się w gdyńskim porcie, gdzie w niedzielny wieczór czekać będzie prom, który po wyruszeniu obierze za azymut Karlskoronę. Z tego miasta uczestnicy wycieczki wyruszą rano na wybraną przez siebie trasę. Możecie być pewni, że na miejscu czekają na Was trasy przeznaczone dla każdego.

Trasa Biała (najlżejsza) - 35 km - to relaksująca wycieczka i spacer po Karlskoronie przeznaczona w szczególności dla rodzin z dziećmi. W planach zwiedzanie lokalnych atrakcji i opcjonalnie wycieczka darmowym promem na wyspę Aspö, gdzie zobaczyć można Twierdzę Drottningskär.

Trasa Niebieska - 60 km - To druga z najłatwiejszych tras. Na jej trasie będzie można zobaczyć mnóstwo wspaniałych widoków i lokalnych atrakcji zlokalizowanych w zachodnim archipelagu Karlskorony. Trasa przebiega w całości ścieżkami i drogami utwardzonymi, dlatego każdy rower sobie tu poradzi. 

Trasa Zielona - 75 km -  najbardziej wymagająca trasa pod względem ukształtowania terenu - po drodze pojawi się kilka krótkich aczkolwiek stromych wzniesień.  Głównymi atrakcjami będzie możliwość zobaczenia: archipelag szkierowego, mostu Möcklöbron, kamieniołomów na wyspie Tjurkö czy twierdzy Kungsholmen. Na koniec wycieczki po pokonaniu 75 km istnieje możliwość dokręcenia turystycznych kilometrów po centrum Karlskorony.

Trasa Czerwona - 90 km - na tej trasie tempo powinno być stosunkowo wysokie ze względu na dobrą asflatową nawierzchnie na trasie. Będzie to idealna okazja do sprawdzenia swoich rowerów szosowych. Na trasie do zobaczenia czeka wiele atrakcyjnych miejsc: średniowieczne kościóły, cmentarzysko wikingów Hjortsberga czy słynny park zdrojowy w Ronneby.

Trasa Różowa - 125 km -  najdłuższa trasa przygotowana przez AZS wzdłuż szkierowego wybrzeża. Uczestnicy po raz kolejny podziwiać będą piękne widoki typowe dla Szwecji i urozmaicone krajobrazy. Głównymi atrakcjami będzie: przylądek i rezerwat Torhamns udde, rysunki naskalne w Möckleryd oraz miasteczko Kristianope.

Trasa Żółta (treking) 65 km - zlokalizowana w lasach na północ od Karlskorony. Podczas przejazdu uczestnicy zahaczą o jeziora Stora Åsjön, Älmtasjön oraz Lösensjön (kąpieliska). Obemuje wąski ścieżki i sporo podjazdów.

 

 

 

Terminy i ceny:

 • 07.05 (niedziela 21:00) Gdynia (cena od 249 zł)
 • 14.05 (niedziela 21:00) Gdynia (ceny od 249 zł)
 • 21.05 (niedziela 21:00) Gdynia (ceny od 249 zł)
 • 28.05 (niedziela 21:00) Gdynia (ceny od 249 zł)

Cena podstawowa obejmuje nocleg w kabinie 2-osobowej. W przypadku wybrania kabiny dla 4 osób możliwe jest uzyskanie zniżki 200 zł dla całego zamówienia.

 

W cenie

 • rejs promem;
 • transport roweru do Szwecji i z powrotem;
 • rozrywka na pokładzie, w tym dyskoteka;
 • śniadanie w formie szwedzkiego stołu;
 • miejsce w kabinie 2-os. z łazienką (2 noclegi);
 • jedna z tras rowerowych do wyboru (cały dzień) i pomoc pilotów;
 • pamiątkowa koszulka;
 • ubezpieczenie NNW i KL.

 

Szczegóły i formularz rezerwacji: Rowerowy Potop AZS