Udany sezon dla kolarzy, którzy wybrali SIDI

Drukuj

Stewart OGrady (CSC) wygrał w kurzu wyścigu Paryż-Roubaix pedałując w butach SIDI ERGO 2 CARBON. Firma SIDI, oficjalny sponsor i dostawca obuwia dla zespołu CSC, triumfuje w ten sposób drugi rok z rzędu.

W zeszłym sezonie na klasycznym bruku sukces odniósł Fabian Cancellara (CSC). SIDI miało w tej klasycznej grze kilku aktorów od pierwszego do ostatniego kilometra. Przede wszystkim zespół CSC z dwoma wspomnianymi już kolarzami i z Larsem Michaelsenem, 38 letnim Duńczykiem, który wybrał właśnie Roubaix by pożegnać się z wyścigami.

Doskonałym prognostykiem tego, co będzie działo się w dalszej części sezonu okazała się być kwietniowa "Staruszka", czyli najstarszy belgijski klasyk Liège-Bastogne-Liège. Ponad 6 godzin w siodle i zwycięstwo dla Danilo Di Luca (Liquigas).

Sidi „na różowo”
Ten tytuł nie nazwa na nowy program marketingowy dla włoskiej firmy, ani reklama nowej linii butów dla kobiet. Różowy to kolor koszulki, w której zakończył 90 edycję Giro d`Italia „Killer” Danilo Di Luca z grupy Liquigas. Pozostałe miejsca „na pudle” zajęli także kolarze jeżdżący w SIDI. Odpowiednio na drugim miejscu znalazł się najlepszy młody kolarz tegorocznego Giro Andy Schleck a trzeci był Eddy Mazzoleni (Astana). Wszyscy trzej pokazali klasę na etapach górskich, gdzie naprawdę można docenić dopasowanie i sztywność butów. Kolarze wybrali buty ERGO 2 CARBON i SIDI GENIUS 6.6 CARBON.

Dominująca rola SIDI w peletonie została potwierdzona. Trzech zawodników na podium było wspaniałym ukoronowaniem wyścigu. Wyścigu, który 12 maja rozpoczął się spektakularną czasówką z wyspy di Caprera do wyspy La Magdalena. Firma SIDI, jak zawsze doskonale przygotowała się do spotkania z „Różowym Biegiem” wiedząc, że jego mistrzowie będą także w tym roku oferować silne emocje i wielkie momenty sportowe. Dwa zespoły były w całości sponsorowane przez SIDI - CSC i Liquidas. W sumie w Giro wzięło udział 11 ekip, w których są zawodnicy używający obuwia SIDI. Razem w rozpoczynającym się na ulicach wyspy Caprera etapie znalazło się 39 zawodników z obuwiem SIDI.

Dla wielu obserwatorów ciekawostką były zapewne buty, w jakich pokazał się Paolo Bettini. Il Grillo (Świerszcz), bo taki przydomek ma Bettini, był podczas tegorocznego Giro wyjątkowo aktywny i często znajdował się w centrum uwagi. Mistrz Świata z zespołu Quick Step Innergetic jechał w specjalnym obuwiu ERGO 2 CARBON w złotym kolorze. Obuwie celowo zostało tak przygotowane dla niego, by przypominać o tytule, jaki zdobył w 2006 roku z Salzburgu właśnie w butach SIDI.

Nowości w kolekcji:
Ergo 2 Carbon
Zapinane w 3 miejscach. 3 systemy szybkozapinające: klamra Super Light Buckle z dodatkową regulacją paska Soft Instep Closure System, mechanizm Tecno II oraz pasek z rzepem uzupełniony systemem zakleszczających się ząbków, które zapobiegają luzowaniu się rzepa. Buty uszyte z materiału Lorica® i nylonowej siatki. Specjalnie wzmocniona pięta trzyma stopę we właściwej pozycji i zapobiega deformacji buta w czasie ekstremalnej jazdy. Dodatkowo w tym modelu zastosowano nowy opatentowny mechanizm Heel Cup System (HCS), który umożliwia zaciśnięcie pięty, szczególnie przydatny dla osób ze szczupłą kostką. Wykonany z termoplastiku z łatwą możliwością demontażu i wymiany. Elementy odblaskowe na pięcie. Prezentowana przez Sidi nowa podeszwa, w całości wykonana z włókna węglowego, jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie jest całkowicie sztywna. Efekt ten osiągnięto poprzez zróżnicowaną grubość podeszwy, dzięki czemu udało się sprostać wymaganiom wszystkich, którzy szukają sztywnej podeszwy nie narażając się jednocześnie na problemy z krążeniem krwi. Taki kompromis gwarantuje połączenie komfortu z niezwykłą wydajnością. Nowa, niezwykle cieńka podeszwa, przenosi stopę bliżej osi pedału. Podeszwa kompatybilna z wszystkimi typami pedałów szosowych po zastosowaniu zestawu specjalnych śrub lub adaptera. Śruby i adaptery dostępne oddzielnie w ramach oferty części zamiennych. Wymienne części: piętka obcasa, klamra Super Light Buckle, mechanizm Tecno II, mechanizm HCS. Kolor: stalowo-srebrne. Rozmiary: 40, 40.5, 41...46, 47, 48.

Genius Hi-Tech Carbon
Zapinane w 3 miejscach. Precyzyjna szybkozapinająca klamra Super Light Buckle z dodatkową regulacją paska Soft Instep Closure System i 2 paski z rzepem uzupełnione systemem zakleszczających się ząbków, które zapobiegają luzowaniu się rzepa. Buty uszyte z materiału Lorica® i nylonowej siatki. Podeszwa butów z dwoma wymiennymi wkładkami wykonanymi z materiału o niskiej gęstości i wzmocnionym włóknem węglowym w 40%. Dzięki temu podeszwa jest bardzo sztywna i odporna na zmiany temperatur. Specjalnie wzmocniona pięta trzyma stopę we właściwej pozycji i zapobiega deformacji buta w czasie ekstremalnej jazdy. Elementy odblaskowe na pięcie. Podeszwa kompatybilna z wszystkimi typami pedałów szosowych po zastosowaniu zestawu specjalnych śrub lub adaptera. Śruby i adaptery dostępne oddzielnie w ramach oferty części zamiennych. Wymienne części: wkładki Hi-Tech Carbon, piętka obcasa, klamra Super Light Buckle. Kolor: biało-stalowe. Rozmiary: 40, 40.5, 41...46, 47, 48.


Genius
Zapinane w 3 miejscach. Precyzyjna szybkozapinająca klamra Super Light Buckle z dodatkową regulacją paska Soft Instep Closure System i 2 paski z rzepem uzupełnione systemem zakleszczających się ząbków, które zapobiegają luzowaniu się rzepa. Buty uszyte z materiału Lorica® i nylonowej siatki. Specjalnie wzmocniona pięta trzyma stopę we właściwej pozycji i zapobiega deformacji buta w czasie ekstremalnej jazdy. Elementy odblaskowe na pięcie. Nowa uniwersalna podeszwa Millennium 2 nie wymaga zastosowania adaptera do zamocowania progów. Progi mocuje się przy pomocy zestawu specjalnych śrub w zależności od modelu pedałów. Śruby dostępne oddzielnie w ramach oferty części zamiennych. Wymienne części: piętka obcasa, klamra Super Light Buckle. Kolory: ciemnoniebiesko-tytanowo-stalowe (nowość), czarno-czerwono-stalowe. Rozmiary: 40, 40.5, 41...46, 47, 48.

Zeta
Bardzo wygodne i szybkie zapinanie 3 paskami z rzepem, pozwalające na dobre dopasowanie buta do stopy. Buty uszyte ze sztucznej skóry i nylonowej siatki. Specjalnie wzmocniona pięta trzyma stopę we właściwej pozycji i zapobiega deformacji buta w czasie ekstremalnej jazdy. Elementy odblaskowe na pięcie. Podeszwa Millennium 2 z wysokiej jakości tworzywa, kompatybilna z wszystkimi typami pedałów szosowych po zastosowaniu zestawu specjalnych śrub w zależności od modelu pedałów. Śruby dostępne oddzielnie w ramach oferty części zamiennych. Wymienna piętka obcasa. Kolory: ciemnoniebiesko-stalowe, biało-czarne (nowość). Rozmiary: 40, 40.5, 41...46, 47, 48.


Więcej informacji na stronie www.velo.com.pl