Małopolska Joyride Festiwal 2024 - wszystko co warto wiedzieć

Sprawdź, dlaczego w dniach 7-9 czerwca warto odwiedzić Kluszkowce i Małopolska Joyride Festiwal 2024!

Drukuj

Słyszeliśmy wiele głosów, że Małopolska Joyride w Kluszkowcach to najlepszy festiwal rowerowy w Polsce - szczególnie dla fanów MTB, ale nie tylko. Kolejna edycja imprezy w Kluszkowcach startuje już 7 czerwca - sprawdziliśmy, czego możemy się spodziewać w tym roku!

O tym, że na Małopolska Joyride Festiwal 2024 warto jechać pisaliśmy już przed rokiem w tekście: 5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO JECHAĆ NA JOYRIDE! Już wtedy wiedzieliśmy, że impreza w Kluszkowcach odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca, a będąc świeżo po ubiegłorocznej edycji nie mogliśmy wyjść z podziwu, jak bardzo dopracowany jest to event. Sukces Joyride'a to składowa wielu czynników, ale rokrocznie każdy z typów ridera znajdzie tam coś dla siebie - różnego rodzaju zawody - głównie MTB, bardzo bogatą strefę targową z naprawdę ogromnym potencjałem do testowania rowerów, imprezy towarzyszące i to, co najważniejsze, czyli świetna atmosfera tworzona przez samych uczestników. Znamy już szczegóły tegorocznej edycji, także zapinajcie pasy i lecimy z tym, co w tym roku czekać będzie na nas w Kluszkach.

Realne testy i bogata strefa expo

Tereny zlokalizowane wokół stacji narciarskiej Czorsztyn Ski dają uczestnikom Joyride'a niespotykaną nigdzie indziej okazję do testu sprzętów w realnych warunkach. To jest jedna z czołowych rzeczy, która wyróżnia festiwal w Małopolsce - rowery i związany z nimi ekwipunek możecie oblatać na hopach, bandach, dropach i naturalnych przeszkodach. A strefa wystawiennicza na Joyride jest co roku bardzo tłusta - w tym roku spodziewane jest aż 70 stoisk, na których nie tylko możecie pooglądać / wypożyczyć konkretny sprzęt, ale i brać udział w wielu tworzonych przez samych wystawców konkursach (z nagrodami - a jak!). Żeby usprawnić procedurę wydawania sprzętu należy zarejestrować się w systemie festiwalu (na testy lub w ramach pakietu startowego full / chilluję).

 

 

 

 

Zawody!

Joyride jak sama nazwa wskazuje to przede wszystkim jazda - można ją odbyć bez napinki, delektując się odświeżonymi trasami kluszkowskiego bike parku, można też zagiąć się w ramach któryś z wyścigów. Wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla najmłodszych organizatorzy zbudują tor Kids Arena. Nieco starsi będą mogli spróbować swoich sił na Shimano Pump Track lub Schwalbe Dual Slalom, czyli w rywalizacji poprowadzonej na dwóch identycznych torach. Na pump tracku i w slalomie swoich sił będą mogli spróbować także dorośli (czy jak kto woli - duże dzieci hehe). 

 

 

 

 

Dorośli możliwości ścigania się będą mieli oczywiście jeszcze więcej. Oto one:

  • Red Bull Bez Łańcucha - ściganie bez napędu na miłej i przyjemnej trasie typu flow, idealne dla wszystkich zawodników, którzy chcą spróbować swoich sił w rejsingu przełamując się do pierwszego startu w oficjalnych zmaganiach.
  • Garmin Enduro - 4 krótkie i treściwe OS’y, świetnie zweryfikują twoje umiejętności techniczne
  • Santa Cruz Downhill - zjazd na nowej, odświeżonej trasie z wielkim i hopami i kilkoma technicznymi niespodziankami

Jedna dyscyplina “pod górę”:

  • KTM E-bike uphill - ściganie na elektrykach, w którym liczy się nie tylko moc napędu, ale również taktyka

Oraz najbardziej widowiskowe konkurencje dla lotników:

  • Thule Bunny Hop - konkurs na najwyższy skok nad tyczką
  • Godziek Brothers Longest Jump - taki festiwalowy odpowiednik skoków narciarskich
  • Airbag Best Trick - freestyle’owe ewolucje na poduchę pneumatyczną
  • Marin Best Whip Contest - najbardziej widowiskowe zawody rozgrywane na festiwalu, tylko dla zaproszonej elity! To po prostu trzeba zobaczyć

 

 
 

 

 

Po prostu jazda

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w Kluszkach po prostu od świtu do nocy jeździć - bez napinki na wynik, po prostu dla zabawy i adrenaliny. Trasy DH i Air-Line zostały odświeżone! Jeśli chcecie tylko pośmigać, a nie ścigać się, warto wybrać pakiet "Nie startuję, Chilluję". A o tym jak wyglądają teraz traski możecie dowiedzieć się z poniższego filmu.

 

 

 

Wydarzenia towarzyszące

Małopolska Joyride Festwial to także sporo wydarzeń towarzyszących. Szkolenia z fizjoterapeurą braci Godziek, prelekcje o rowerowych wyprawach, panele dyskusyjne z ludźmi z branży. Co jeszcze? Wiemy, że wystawcy planują wycieczki po okolicy. Jedni na elektrykach, inni na gravelach, jeszcze inni na analogach.

Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem zapisać się na poszczególne atrakcje, ale ponieważ miejsca są mocno ograniczone, radzimy nie zwlekać. Na festiwalu będzie też dostępna pneumatyczna poducha, w którą będzie można skakać przez cały czas trwania imprezy. 

Nieodłączną częścią festiwalu jest też after-party z DJ-em, gdzie będzie miejsce na dalszą część relaksu i pogaduch z ziomalami!

Strona festwialu: joyride.pl/kluszkowce/