Penco - suplementacyjne nowości

Drukuj

Penco to kolejna firma produkująca odżywki dla sportowców. Przywędrowała do nas od południowych sąsiadów z Czech a na rynku istnieje od 20 lat! Motto marki Penco brzmi: Sukces to Ty ! My tylko pomagamy. A jak? Zobaczcie sami!


Mineral Drink / 900 g / 20 litrów / 60 zł
Jeśli czas obciążenia organizmu nie przekracza 1,5 godziny firma poleca szybko rozpuszczalny i bardzo efektywny Mineral Drink , który dzięki swojemu składowi przyczynia się do utrzymania wody w organizmie, zmniejsza zmęczenie, zwiększa wydajność i wytrzymałość i maksymalnie opóźnia skurcze. Mineral Drink to napój, który równoważy straty wody i pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na składniki mineralne, zwłaszcza Na, K, Mg, Ca, Cl i P, ale także Mn, Zn, Fe, Cu, itd. Jako gotowe źródło energii dostarcza organizmowi węglowodanów prostych i złożonych.After Activity / 600 g / 45 zł
Produkt o nazwie AFTER ACTIVITY to proszek do przyrządzenia napoju regeneracyjnego w celu szybkiej odbudowy zapasów glikogenu, skrócenia czasu regeneracji oraz przyspieszenia detoksykacji organizmu. Napój jest łatwy w przyrządzeniu a im szybciej go wypijesz – tym szybciej gotów będziesz na kolejny trening. Łączy magazyny glikogenu w mięśniach i wątrobie, a tym samym zapobiega procesom katabolicznym Dostarczana jest energia jako proste cukry (sacharoza, glukoza) i polisacharydy, aminokwasy oraz białko serwatkowe. Preparat wzbogacono o aminokwasy BCAA oraz substancje aktywne, które stymulują układ immunologiczny i zmniejszają uszkodzenia komórek tkanki przez wolne rodniki. Szczególnie skuteczne antyoksydanty to koenzym Q10, witaminy A, C, E i niektóre pierwiastki śladowe. Do wyboru smaki: wanilia, czekolada, truskawka i banan. W porcji 100gram mamy 379kcal w tym 72g węglowodanów w sporej większości złożonych oraz 7g białka serwatki.

Energy Gel / 35 g - 4 zł
Penco Energy Gel zawiera unikalne połączenie antyoksydantów, witamin C i E oraz beta-karotenu, dzięki czemu jego stosowanie niweluje problem wolnych rodników tlenu, które powstają podczas intensywnego wysiłku i są przyczyną wielu poważnych chorób. Żel zawiera podstawowe elektrolity, ma znikomą zawartość tłuszczu, jest lekkostrawny a przy tym bardzo smaczny. Posiada spektrum węglowodanów o zróżnicowanej długości dzięki czemu daje energię od razu i wyzwala ją przez dłuższy czas. Jedna z możliwości to 35 gramowa saszetka a druga to tubka 70 g czyli dawka natychmiast przyswajalnych 1240kJ (280 kcal), wyłącznie w postaci mieszanki cukrów prostych i polisacharydów. Żelki występują w smaku: cytrynowy, pomarańczowy i wiśniowy. Firma Penco w tym roku wypuściła również żele o nazwie COFFEIN GEL – które wzbogacone zostały dodatkiem pobudzającej kofeiny a występują w smaku różowego grejpfruta.

 Energy Bar MCT / 40 g / 4 zł
To batonik typu „muesli” zawierający suszone owoce, płatki i chrupki polane czekoladą w smaku morelowym lub polewą jogurtową w wersji owoców leśnych. Energy Bar to wysokowartościowe źródło energii w postaci węglowodanów prostych, złożonych oraz średniołańcuchowych tłuszczy MCT. Dzięki optymalnej kombinacji substancji odżywczych niweluje zmęczenie, stres i wyczerpanie a dodatek lecytyny regeneruje uszkodzone komórki. Antioxidant System składający się z witamin A, C, E, cynku, manganu, selenu i koenzymu Q10, skutecznie chroni komórki organizmu przed uszkodzeniem przez wolne rodniki tlenu, które powstają w czasie intensywnej aktywności fizycznej. Koenzym Q10 to również ważny czynnik produkcji energii w organizmie a także pobudza układ immunologiczny i zwiększa ogólną witalność organizmu. Lecytyna przyczynia się do regeneracji uszkodzonych komórek, likwiduje zmęczenie, stres i wyczerpanie.

Dystrybutor: www.penco.pl