Posmaruj z Muc-Offem - test

Test zestawu środków konserwujących i pielęgnacyjnych Muc-Off

Odpowiedni zestaw środków konserwująco-smarująco-pielęgnacyjnych to obowiązkowe wyposażenie każdego użytkownika dwóch kółek. Dobrej jakości smary produkuje m.in. Muc-Off. Jak wypadają w praktycznym użyciu?

Słowo o marce
Muc-Off znany jest w światku rowerowym już od ponad 20 lat. Firma powstała w 1991 roku, początkowo ponad nazwą X-Lite, na Wyspach Brytyjskich. Początkowo Rex i Marylin Trimnell, założyciele firmy, produkowali komponenty rowerowe. Jednym z ich innowacyjnych rozwiązań był widelec z podwójną koroną.

W połowie lat 90. ubiegłego stulecia właściciele marki zauważyli lukę na rynku produktów służących do pielęgnacji rowerów i sprzętu. Postanowili ją zagospodarować wypuszczając własny środek, oparty na chemikaliach bezpiecznych zarówno dla sprzętu, jak i środowiska naturalnego. Wówczas było to bardzo odważne i innowacyjne rozwiązanie.
 

Muc-Off Bike Cleaner skutecznie wyczyści większość zabrudzeń roweru


Tak narodziła się marka Muc-Off, która od tego czasu święci triumfy na całym świecie. Korzystają z niej zarówno wyczynowi zawodnicy, jak i amatorzy. Paleta środków była nieustannie powiększana, a marka cały czas dbała o jakość oraz efektywność produktów środków. Po 2004 roku, śmierci Rex`a, firma oprócz rynków rowerowych zaczęła się rozprzestrzeniać na rynki motoryzacyjne, caravaning oraz rynek sportów wodnych. Ostatecznie od 2007 roku Muc-Off funkcjonuje jako osobna spółka a jego produkty sprzedawane są w ponad 40 państwach na całym świecie.

(czytaj dalej)
comments powered by Disqus

Podobne artykuły